Ознака: кола
Фудбал 25.02.20 | 23:48

Лут навивач со кола влезе на терен и го бркаше судијата

Се беше во ред, додека неговиот тим водеше со 1:0, а потоа се случија два гола на противничката екипа и резилтатот се промени во 1:2. Тоа беше знак за лутиот навивач да влезе...

Балкан 09.12.19 | 21:59

Дупка на патот „проголта“ автомобил

Знаев дека нешто ќе се случи затоа што улицата по малку паѓаше секој ден, но ова навистина ме шокираше. Колапс во сообраќајот, автомобил пропадна во дупка на патот, а...

Свет 04.09.19 | 23:56

Ја паркирал колата во кујна за да не му ја однесе ураганот Доријан

Американецот Патрик Елдриџ од Џексонвил го паркираше својот автомобил во кујната за да го заштити од ураганот Доријан, бидејќи не сакал да му биде оддуван, но и за да...

Црна хроника 29.08.19 | 11:50

Таткото на децата сами оставени во кола бил на прослава во црква за Богородица

Две малолетни деца вчера се најдени оставени сами во автомобил на паркинг во скопската населба Ново Лисиче. Полицијата по реакција на граѓани ги извадила од возилото...

Балкан 22.07.19 | 19:46

Драма во летувалиште: Автомобил паднал во море, луѓето скокале да го извлечат возачот

На крајбрежје каде се паркираат траекти во Макараска автомобил паднал во море затоа што наводно, ја промашил рампата за влегување во траектот. Кога почнал да тоне луѓето...

Калеидоскоп 30.04.19 | 13:20

Хаос во Хамбург, автомобил со полна брзина влета во трговски центар

Автомобил со полна брзина удри во трговски центар во германскиот град Хамбург, јавуваат локални медиуми. Според пишувањето на „Хамбургер абендблата“, девет лица се...

Скопје 13.03.19 | 00:20

Алфите тепале девојка пред градинка во Дебар Маало за непрописно паркирање

Девојка од Скопје со свој Фејсбук статус упати порака до министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов и градоначалникот...

Калеидоскоп 10.03.19 | 23:45

Како на филм: Смешна потера по крадец на БМВ

На социјалните мрежи се појави интересно видео од Рига. Во главна улога е еден крадец кој украл автомобил БМВ по кого полицијата започнала потера. Финалето на потерата...