Ознака: кокаин
Балкан 25.11.22 | 11:08

Aлбанци и Црногорци швервувале 400 килограми кокаин во ѓубриво за тартуфи

Дваесет палети натоварени со вештачко ѓубриво за тартуфи пристигнале во пристаништето Бар уште во средината на јули – а во вреќите низ вештачкото ѓубриво имало ...

Црна хроника 18.11.22 | 20:19

Пронајден кокаин и мини лабораторија во Тетовско, приведено едно лице

Полицијата информира дека во селото Слатино приведен е 47- годишник поради пронајден кокаин и мини лабораторија. Полициските службеници од СВР Тетово денеска приведувањето...

Свет 12.11.22 | 20:11

Овој град е европска престолнина на кокаинот, бизнисот го водат Балканци

Белгија стана европски центар на шверцот на кокаин. Антверпен учествува со 40 отсто од сите заплени кокаин во Европа, бидејќи ова белгиско пристаниште стана влезна точка...

Балкан 06.11.22 | 20:52

Чаршафчиња со кравички и лубенички тешки илјадници евра: Си пазарел кокаин од Колумбија, му го донела курирска служба

Хрватската полиција запленила пратка со колумбиски кокаин спакуван на несекојдневен начин. „Полициски службеници на полициската управа во Загреб ја завршија кривичната...

Балкан 01.11.22 | 15:32

Драма на аеродром: Голтнал 117 капсули кокаин, полицијата во шок

Хрватската полиција денеска на аеродромот во Загреб уапси шверцер на кокаин, 45-годишен Бразилец, кој проголтал вкупно 117 капсули полни со 1,17 килограми кокаин. Тој утрово...

Црна хроника 06.10.22 | 11:49

Приведен дилер на кокаин од Арачиново

Одделот за сузбивање со организиран и сериозен криминал – Сектор за криминалистички истраги – Единица за недозволена трговија со дрога, по повеќемесечна полициска...

Црна хроника 15.09.22 | 11:40

Приведен охриѓанец со кокаин

МВР информира дека вчера, во 18.50 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Х.Б.(23) од охридското село Косел. При претрес во неговиот дом, извршен...

Црна хроника 10.09.22 | 12:56

Кај дилери од Струмица пронајдени кокаин и марихуана

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица, во Струмица ги лишиле од слобода струмичаните Б.Х.(28) и М.Д.(33). Како што соопшти МВР, при преглед на Б.Х....

Балкан 04.09.22 | 12:38

Aлбанец при рутинска контрола фатен со кокаин вреден 10 милиони евра во Италија

Италијанската полиција уапсила албански државјанин откако биле пронајдени и запленети повеќе од 40 килограми чист кокаин, чија вредност на пазарот достигнува 10 милиони...

Црна хроника 30.08.22 | 11:36

Криел три кесички кокаин во пантолоните: Притвор за 40-годишен велешанец

Одреден е 30-дневен притвор за 40-годишен велешанец, кај кого биле најдени 47,97 грама кокаин. Основното јавно обвинителство во Велес спроведува истражна постапка против...

Црна хроника 30.07.22 | 13:02

Кеса кокаин во чантата на 20-годишна девојка фатена на концерт во Охрид

На 29.07.2022 околу 22.00 часот, во СВР Охрид приведена е М.Ј.(20) од Охрид. При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници кај неа пронајдоа...

Црна хроника 25.07.22 | 11:32

Бегал од полиција, па се забил во полициско возило

На улицата „Џон Кенеди“ во Скопје синоќа околу 22:15 часот од страна на полициски службеници од Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при...

Црна хроника 29.06.22 | 09:57

Во Грчец пронајден кокаин

Во скопското село Грчец, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го уапсиле С.О.(20) од село Грчец, во чиј дом при претрес извршен по претходно...

Црна хроника 26.06.22 | 14:48

Во „БМВ“ со холандски таблици имале кокаин, хашиш и марихуана: Уапсени тројца дилери на Табановце

Ноќеска во временскиот период од 00:30 до 03:00 часот на Граничен премин „Табановце“ при влез во државата А.Г. (40), Т.Д. (39), двете од Скопје и А.Б. (36) од Тетово, лишени се од слобода...

Црна хроника 16.06.22 | 13:19

Приведен газдата на „Апетит груп“, во чии пратки со пилешко беше најден кокаин

Албанската полиција привела две лица во врска со запленетите 45,5 килограми кокаин во пристанишниот град Драч, чија дестинација била Македонија. Станува збор за Арбен...

Црна хроника 16.06.22 | 09:57

Двајца кумановци фатени на дело како пакуваат кокаин и хероин

Кумановската полиција приведе две лица, откако претходно извршила претрес во домот на едниот од нив и затекнала марихуана, кокаин, хероин, амфетамин, соопшти денеска...

Црна хроника 16.06.22 | 07:42

Дрогата била завиткана во пакети со слики од цртаниот филм „Драгон бол”: 45 килограми кокаин наменет за фирма во Македонија фатени во Драч

Албанската полиција синоќа во Драч запленила 45,5 килограми кокаин, чија крајна дестинација била  Македонија. -Дрогата, пакувана во 40 пакетчиња, беше откриена, при детална...

Свет 11.06.22 | 13:13

Повеќе од 800 килограми кокаин пронајдени во кутии со банани во супермаркети во Чешка

Локалната полиција заплени 840 килограми кокаин пронајдени во гајби со банани во супермаркети во два града во Чешка. Вредноста на дрогата се проценува на 81 милион евра,...

Балкан 10.06.22 | 16:11

Во Солун запленети 300 килограми кокаин во вредност од околу 14 милиони евра

Околу 300 килограми кокаин скриени во контејнер со банани, биле откриени во Солун и уапсени четири лица, а според министерот за цивилна заштита на Грција, надлежен за...

Свет 07.06.22 | 11:11

Во Италија запленети 4,3 тони кокаин на колумбиски клан, вреден 240 милиони евра

Италијанската полиција запленила 4,3 тони кокаин, чија улична вредност е околу 240 милиони евра, што му е нанесен тежок удар на колумбискиот Заливски клан, соопштија истражителите. Полицијата...