Ознака: Кочани
Црна хроника 04.12.19 | 21:41

Прегазена 17-годишна тинејџерка во Кочани

Во 20.50 часот вчера било пријавено дека во Кочани, на улицата „Тодосија Паунов“, патничко моторно возило „ауди КУ7“, со бугарски национални ознаки, управувано од 28-годишниот...

Македонија 30.11.19 | 20:40

На 12 април граѓаните на Македонија ќе ја испорачаат казната за сите погрешни политики на Заев

Бев на состанок во општинскиот комитет на ВМРО – ДПМНЕ Кочани и во посета на месниот комитет Бели. Овде живее горд македонски народ, а не некоја новокомпонирана редефинирана...

Македонија 30.11.19 | 19:15

Мицкоски: Нема ниту Стево Пендаровски да ве спаси господа од СДСМ!

СДСМ може на шверцерски начин да договара, да притиска, да уценува и да корумпира судии, да тера приватни агенди за аболиции, но јас и ВМРО-ДПМНЕ не поддржуваме такви...

Македонија 30.11.19 | 17:20

Мицкоски од Кочани порача: ВМРО-ДПМНЕ е против каква било шверцерска аболиција или помилување на политичари

Толку е тешка денешната реалност во Македонија што луѓето едвај чекаа да оваа оваа власт предводена од Зоран Заев и СДСМ побрзо заврши. Но, граѓаните на Македонија на...

Здравје 11.11.19 | 14:54

Забрана за работење на компанијата што го загадуваше воздухот во Кочани

Државниот инспекторат за животна средина го забрани работењето на компанијата што учествуваше во загадувањето на воздухот во Кочани. Инпекторатот на 8 ноември донел...

Калеидоскоп 09.11.19 | 14:17

Протест во Кочани: Крајно време е да се избориме за правото да дишеме чист воздух!

Загаденоста на воздухот и деградирањето на животната средина беа причина денеска во Кочани да се одржи мирен протест, што го организираше неформално граѓанско движење,...

Здравје 21.10.19 | 16:38

Во Кочани прогласена епидемија на жолтица

Во Кочани прогласена епидемија на жолтица. Во тамошниот Центар за јавно здравје хепатит А е дијагностициран кај 21 пациент. Речиси сите се деца на возраст од 5 до 11години....

Здравје 21.10.19 | 15:00

Епидемија на заразна жолтица во Кочани

Центарот за јавно здравје од Кочани прогласи епидемија од заразна жолтица, откако бројот на регистрирани заболени во изминатите десетина дена надмина 20 лица. Најголемиот...

Црна хроника 17.10.19 | 12:39

Притвор за 30-годишниот Д.С. од Кочани кој го убил својот татко

Триесетгодишниот Д.С. од Кочани го извршил убиството врз неговиот 55-годишен татко В.С. во семејната куќа во кочанската населба Усова чешма. Портпаролката на СВР Штип,...

Сервиси 12.10.19 | 10:28

АМСМ со важно соопштение: Ќе се пренасочува сообраќајот кај Кочани

Сообраќајот денеска до 15 часот ќе биде пренасочен на магистралниот пат А3 од местото викано Подлошка раскрсница до Компо Сара, кај Кочани, информираат од АМСМ. Пренасочувањето...

Црна хроника 01.10.19 | 12:39

Кочани: ДНК ќе открие кој е убиецот, приведени двајцата синови

Физичките докази и анализата на ДНК треба да откријат кој го уби 55 годишниот В.С. од Кочани. Обвинителството во соработка со полицијата се уште ја расчистува семејната...

Црна хроника 30.09.19 | 15:51

МВР со детали за убиството во Кочани: Таткото ја нападнал мајката, синот пријавил во полиција

Рано утрово околу 05 часот во СВР Штип, Д.С. (30) од Кочани пријавил дека во семејниот дом на ул. „Климент Охридски” во Кочани, неговиот татко В.С. (55) со остар предмет ја...

Црна хроника 30.09.19 | 09:59

Детали за убиството во Кочани, сведок на семејната драма бил и синот

Според информациите од СВР Штип утрово околу 05:20 часот во полициска станица во Кочани од 30 годишник било пријавено дека во нивната семејна куќа на улицата ,,Климент Охридски”...

Црна хроника 30.09.19 | 09:16

Убиство во Кочани, сопруга до смрт го избола мажот

Семејна драма утрово завршила трагично во Кочани. Според неофицијалните информации на Сител, по расправијата која настанала помеѓу сопружници, жената до смрт го избодела...

Црна хроника 25.09.19 | 10:53

Патнички автобус излетал од патот кај Кочани, четири лица повредени

Вчера околу 15 часот на магистралниот пат Кочани – Виница, патнички автобус со штипски регистарски ознаки, управуван од Љ.К. (61) од Кочани, изгубил контрола и излетал...

Црна хроника 24.09.19 | 18:26

Детали за автобуската несреќа во Кочани: Две жени задржани во болница

Две жени, патнички во автобусот што попладнево се преврте на влезот на Кочани, поради посериозни повреди се задржани во Општатата болница, а другите петмина повредени...

Црна хроника 24.09.19 | 17:02

Се преврте автобус кај Кочани, шестмина повредени

Автобус се преврте попладнево околу 15 часот на влезот на Кочани кај хотел „Национал“ и заврши во отвор покрај железничката пруга. Според првичните информации, повредени...

Економија 10.09.19 | 12:45

Оризари од Кочанско го блокираа патот кон Штип, бараат субвенции за предадената арпа

Земјоделците од кочанскиот регион денеска повторно излегоа на протест и во селото Облешево со земјоделска механизација ја блокираа едната коловозна лента на магистралниот...

Македонија 29.08.19 | 21:03

Мицкоски од Кочани: Да почекаме Заев да распише предвремени избори па да видиме дали блескаме, или ќе го блесне него огромен пораз!

Лидерот на ВМРО-ДМПНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети Кочани и разговараше со земјоделците, со оризопроизводителите. Состојбата во Кочани и кочанско во делот...

Црна хроника 26.07.19 | 23:46

Пукање ноќеска во Кочани: Нападнал обезбедувачи во казино, бегал од полицијата и пукал со пиштол

Ноќеска околу 04 часот, Ж.Ж. (37) во казино во Кочани физички го нападнал Б.Д., а потоа и З.З.. Исто така, Ж.Ж. телефонски упатил закани до полициски службеник кој не бил на работа. Ж.Ж....