Ознака: Кире Лазаров
Ракомет 22.09.19 | 14:23

Кире Лазаров: Малку луѓе ги знаат моите жртви сите овие години

Кире Лазаров, капитенот на ракометната репрезентација на Македонија и еден од петте светски врвни десни бекови во интервју за шпанскиот медиум „balonmanoveteranos” вели...

Ракомет 19.08.19 | 11:46

Лазаров: Нашата цел ќе биде стандарден суперлигаш со таргет на млади македонски играчи

Првата македонска ракометна лига од оваа натпреварувачка сезона ќе има уште еден клуб – КЛ7. Сржта на овој нов субјект во македонскиот ракомет е составена од млади играчи...

Ракомет 28.07.19 | 16:23

Во првата лига ќе игра и тимот КЛ7 на Кире Лазаров

Македонски репрезентативец Кире Лазаров ќе има свој клуб и во Првата македонска ракометна лига, откако клубот КЛ7 и официјално беше пријавен за настап во второто по...

Ракомет 21.06.19 | 16:39

За прв пат по скоро две децении Кире Лазаров нема да игра во Лигата на Шампионите

Прв пат после 18 години во ракометната ЕХФ – Лига на Шампионите ќе го нема најдобриот стрелец во историјата, Кире Лазаров. Капитенот и неговиот Нант не добија доверба...

Ракомет 16.06.19 | 21:42

Двојниот цепелин на Лазаров и Герогиевски што ја испрати Грција дома со наведната глава

Македонската репрезентација се враќа од Струмица со голема победа над Грција. Иако играа во супстандардни услови нашите ракометари го оправдаа статусот на фаворити. Најубавиот...

Ракомет 16.06.19 | 20:54

Лазаров: Мораме и можеме подобро

Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари целта, обезбеди пласман на ЕП и тоа како првопласирана во групата 3. Капитенот Кире Лазаров е свесен дека ракометарите...

Ракомет 04.06.19 | 19:16

Лазаров: Сум освоил се, но никогаш не сум бил вака горд Македонец!

По огромниот успех на „Вардар“ и шампионската титпула, македонскиот ракометар Кирe Лазаров во изјава за хрватските медиуми рече дека е многу горд на успехот на Вардар. Ова...

Ракомет 24.05.19 | 13:44

Кире Лазаров откри во кој тим ќе ја заврши кариерата

Македонскиот легендарен ракометар, Кире Лазаров во ексклузивно за босанскиот медиум „Независни новини“ даде одговор на неколку прашања меѓу кои и тоа каде ќе ја заврши...

Ракомет 04.05.19 | 21:40

Барселона по втор пат го победи Нант, Ф4 без Кире Лазаров

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров нема да биде дел од Ф4 турнирот во Келн откако неговит Нант беше елиминирани од Барселона во четвртфиналето од Лигата...

Ракомет 11.04.19 | 00:12

Лазаров: Игравме со „работите“ од Раул, но Брестовац ни дозволи

Македонија премиерно се радува на гостински терен против Исланд, а капитенот Кирил Лазаров можеби не беше во главната улога, но како и секогаш беше една од алките без...

Ракомет 08.04.19 | 14:51

Лазаров: Очекувам тешки натпревари, Исланд е меѓу најдобрите во Европа

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, пред првиот натпреварот против Исланд од квалификациите за ЕП 2020 истакна дека противникот е еден...

Ракомет 24.02.19 | 15:59

Ден исполнет со среќа за Кире Лазаров – честитики од сите страни

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, кој игра во францускиот клуб „Нант“, објави фотографија со сопругата Љубица. Двојката се пофали...

Ракомет 14.02.19 | 23:36

Победничка вечер за Лазаров и Нант

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров ја одржува добрата форма пред новата средба во Лигата на шампионите, а на гостувањето кај Шамбери беше забележана...

Ракомет 01.02.19 | 12:04

Петти ракометен камп „Кирил Лазаров 7“: Мал јубилеј, но за нас голем

Од 19 јуни до први јули  во Охрид по петти пат ќе се одржи ракометниот камп „Кирли Лазаров 7“ на кој преку 350 деца од Македонија и од Европа ќе учат ракомет и ќе живеат...

Ракомет 26.01.19 | 13:50

Поздрав од капитенот Кире Лазаров со „Едно име имаме“

Капитенот на македонската ракометна селекција, Кире Лазаров по настапот со нашата селекција на СП во Германија и Данска се врати во Македонија. Кире ги користи последните...

Ракомет 20.01.19 | 15:15

Лазаров: Убаво е да се заврши со победа, Македонија има потенцијал

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, по победата над Чиле (32-20) изјави дека многу е подобро да завршиш со победа отколку со пораз. Овие натпревари...

Ракомет 19.01.19 | 20:55

Пеналот на Лазаров против Русија ги остави сите без зборови

Капитенот Кирил Лазаров беше најефикасен во македонската репрезентација во денешниот пораз од Русија (30-28), а на крајот со еден негов потег успеја и да ги воодушеви...

Ракомет 18.01.19 | 11:13

Со 55 бодови, Лазаров прогласен за најкорисен играч во првата фаза

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е МВП по првата групна фаза на Светското првенство. Лазаров петте натпревари во Б-групата ги заврши...

Ракомет 17.01.19 | 21:18

Лазаров: Дојдовме со „детска градинка“, но за младите имам само позитивни коментари

Со денешниот пораз од Исланд (24-22) во одлучувачкиот меч, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората рунда на...

Ракомет 16.01.19 | 23:01

Кирил Лазаров: Натпреварот утре со Исланд за нас е финале

Капитенот Кирил Лазаров натпреварот со Шпанија го заврши со пет постигнати голови и успешност на шут од 56% , смета дека одигравме без калкулации , според Лазаров, натпреварот...