Ознака: кфм
Кошарка 22.10.20 | 12:59

Новата сезона стартува на 31 октомври, одлучи КФМ

Кошаркарската федерација на Македонија донесе одлука околу стартот на новата сезона. По реакциите и апелите од здруженијата на кошаркари и клубови, федерацијата на...

Кошарка 20.10.20 | 15:20

КФМ во четврток ќе објави кога ќе започне кошаркарскиот шампионат

Кошаркарската федерација на Македонија в четврток ќе соопшти кога ќе стартува новата сезона. Во врска со наводите изнесени во медиумите, не и до федерацијата, како што...

Кошарка 13.04.20 | 20:49

КФМ реагира за начинот на кој салата „Кале“ е дадена на советникот на Заев, Димевски

Кошарскаркската федерација на Македонија на чело со претседателот Перо Антиќ преку соопштение реагира за малверзациите кои се направени при давањето под закуп на...

Кошарка 29.05.19 | 20:37

Антиќ го потврди тимот: Гечевски нов директор, Георгиевски ќе биде генсек

Новиот претседател на КФМ Перо Антиќ, денеска ги промовираше совите соработници. Очекувано, луѓето кои беа најблиски до претседателот, добија функции. Така Владимир...

Кошарка 15.05.19 | 13:55

Перо Антиќ се огласи по изборот

По денешниот избор за претседател на Кошаркарската федерација, Перо Антиќ во куса изјава за медиумите ги кажа приоритетите на новото раководство. –Со одличен тим,...

Кошарка 14.02.19 | 18:07

Здружение на кошаркари: Јовица ќе ни недостасуваш!

Во страшната сообраќајна несреќа што се случи вчера на патниот правец Скопје-Тетово во село Ласкарци, меѓу 14-те лица кои го загубија животот беше и големата кошаркарска...