Ознака: кејти пери
Естрада 08.04.21 | 08:39

Кеjти Пери не ги бричи нозете откако станала мајка: Пејачката ја шокира публиката на настап во живо

Пејачката Кејти Пери (36), која минатото лето ја доби ќерката Дејзи Дав со својот свршеник Орландо Блум (44), одлучила дека бричењето на нозете по раѓањето на бебето повеќе...

Естрада 01.09.20 | 10:44

Кејти Пери покажа како изгледа во долна облека само пет дена по породувањето

Американската пејачка Кејти Пери се породи пред пет дена, а сега покажа и како изгледа по породувањето. Пери позира во долна облека, со пумпи на градите, во потполно опуштенo...

Естрада 16.07.20 | 22:45

Кејти Пери донесе важна одлука: Анистон ќе биде кума на нејзината ќерка

Пејачките  Кети Пери и Џенифер Анистон ќе го крунисаат своето долгогодишно пријателство на најубав начин – пејачката ја нарече актерката да биде кума на нејзината...

Естрада 05.03.20 | 10:03

Keјти Пери откри дека е бремена во видеоспот

Триесетипетгодишната пејачка Кејти Пери во новиот видеоспот за песната „Never Worn White“, го откри трудничкото стомаче. Баладата му е посветена на нејзиниот партнер, актерот...

Естрада 21.02.20 | 19:29

Публиката итно евакуирана, Кејти Пери се онесвести

Поради проблем со цевките, на снимањето на „Американски идол“ дошло до испуштање на штетни гасови. Американската пејачка Кејти Пери се онесвестила поради овие гасови. Снимањето...

Естрада 15.02.19 | 11:59

Орландо Блум ја запроси Кејти Пери

Четириесет и двегодишниот Орландо Блум ја запроси Кејти Пери (34) на Денот на вљубените. Актерот и пејачката се во врска три години, а веста за свршувачката и двајцата...