Ознака: Кејт Мидлтон
Калеидоскоп 01.05.21 | 15:34

Еве како изгледа нивниот приватен живот: Принцот Вилјам и Кејт објавија видео

Принцот Вилјам и неговата сопруга Кејт Мидлтон вчера ја прославија десетгодишнината од нивниот брак. Во таа прилика тиа на друштвените мрежи споделија симпатично видео...

Калеидоскоп 17.04.21 | 19:50

Кејт Мидлтон со симболичен накит на погребот на принцот Фил

Познато е дека и војводата и војвотката од Кембриџ уживаа во блиски односи со принцот Филип во текот на целиот живот, како и силна врска со кралицата, нешто на што Кејт...

Калеидоскоп 16.04.21 | 10:22

Досега невидени фотографии од кралското семејство: Најголемо влијание привлече таа сликана од Кејт Мидлтон

Пред погребот на принцот Филип, членовите на кралското семејство разговарале за него присетувајќи се на заеднички фотографии. Најголемо внимание привлекла фотографија...

Калеидоскоп Свет 08.03.21 | 17:34

Едната принцеза – ангел, другата – демон: Како британските медиуми пишуваат за Кејт и Меган

Несогласувањето и нетрпеливоста меѓу принцезата Меган Маркл, сопругата на принцот Хери и британското кралско семесјтво е добро позната. Таквото несогласување е и една...

Естрада 11.12.20 | 12:06

Кејт Мидлтон има нов додворувач, Вилијам е шокиран

Актерот и комичар Џек Вајтхол во неговата емисија беше домаќин на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. Во разговорот, тој откри дека војвотката му била прва симпатија...

Калеидоскоп 23.11.20 | 14:24

Беше во срцата на нашето семејство: Војвотката Кејт и принцот Вилијам соопштија тажна вест

Војвотката и војводата од Кембриџ, 38 годишната Кејт Мидлтон и 38 годишниот принц Вилијам, преку социјалните мрежи споделија дека нивниот омилен миленик Лупо починал. Кралското...

Калеидоскоп 08.10.20 | 13:06

Кејт Мидлтон се врати на кралските должности во син фустан од Емилија Викстед

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон постепено се враќаат на кралските ангажмани. Војводата и војвотката од Кембриџ им се придружија претседателот на Украина Володимир Зеленски...

Мода и убавина 27.09.20 | 23:23

Штедливата Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во фустан од 23 фунти

Кејт Мидлтон реши да ја облече својата ќерка, принцезата Шарлот, во фустан од 23 фунти за семејната средба со Сер Дејвид Атенборо. Откриено е дека симпатичната членка...

Калеидоскоп 06.08.20 | 12:04

Маската со која Кејт Мидлтон се појави на хуманитарен настан, распродадена веднаш

Кејт Мидлтон, Војвотката од Кембриџ, ја посетила хуманитарната организација „Baby bank“ во Шефилд. Оваа хуманитарна организација им помага на загрозените мајки и ги снабдува...

Калеидоскоп 25.07.20 | 16:40

Имал напад на паника на мајчиниот гроб, па колабирал: Принцот Вилијам завршил во болница

Принцезата Дајана почина пред 23. години, а ниту малку пријатната ситуација се случила на нејзиниот гроб. Имено, принцот Вилијам колабирал за време на неодамнешната посета...

Калеидоскоп 25.07.20 | 16:03

Вилијам и Кејт вознемирени: Веста која ја примија длабоко ги потресе!

Повеќе од 100 животни, меѓу кои и 10 еднорози, настрадаа во полавите предизвикани од обилните дождови кои го погодија познатиот резерват на природата Казиранга на североситоткот...

Калеидоскоп 26.06.20 | 20:06

Подалеку од моите деца: Кејт му забрани на принцот да се доближи до Џорџ, Шарлот и Луис

Откако кралското семејство беше потресено од скандал кон крајот на минатата година во кој 60-годишниот принцот Ендрју беше поврзан со сексуална афера предводена од...

Калеидоскоп 04.06.20 | 17:08

Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Иако Меган Маркл и Кејт Мидлтон се две сосема „обични“ девојки кои станале војвотки на ист начин – се венчале со принц, судбините сепак им се такви да „мора да бидат“...

Калеидоскоп 14.05.20 | 14:32

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина

За несогласувањата кои владеат помеѓу сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, се зборува и пишува со години. Со првото пристигање...

Калеидоскоп 02.03.20 | 11:25

Кејт Мидлтон бремена по четврти пат?

Велика Британија е на нозе по гласините и пишувањата на некои таблоиди, дека војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон е повторно бремена. Според таблоидот „Глоуб“, Кејт е...

Калеидоскоп 18.02.20 | 14:47

Кејт Мидлтон конечно прозборе: Како е да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето

Кејт Мидлтон во големото интервју прозборе за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката откри дека се соочувала со стравови како и секоја трудница, а открила...

Калеидоскоп 12.02.20 | 18:16

Сите го коментираат лошиот изглед на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон е ослабена пишуваат британските медиуми. Сопругата на принцот Вилијам загрижи голем дел од британската јавност. Многумина на социјалните...

Калеидоскоп 05.02.20 | 14:58

Прва јавна љубовна изјава на принцот Вилијам, еве ја реакцијата на Кејт

Денот на вљубените за Кејт и Вилјам веќе е почнат. За време на официјалната посета на јужен Велс, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не можеле да престанат да се гледаат меѓусебно...

Калеидоскоп 04.02.20 | 17:07

Таа намрштена, тој кисел: Меѓу Кејт и Вилијам се пука од напнатост, а нејзиниот фустан има скриена порака

Појавувањето на Кејт Мидлотон и принцот Вилијам на доделување на наградите БАФТА во недела вечерта, предизвика големо внимание на светските медиуми, со оглед на тоа...

Калеидоскоп 03.02.20 | 13:03

Кејт не ја симнува насмевката од лице, но се е само добра маска: Војвотката не може да спие и нервозна е поради него?

Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ се појави синоќа на доделување на Батфа наградите во Лондон и не ја симнувала насмевката од лицето. Кејт блескала во фустан кој го...