Ознака: кеј
Скопје 27.07.21 | 14:05

Шилегов не ја чепна Мара Бунева

Спомен плочата на Мара Бунева на скопскиот кеј спроти хотелот Холидеј ин остана нечепната. Градоначалникот Петре Шилегов избегна несакана реакција од страна на македонските...

Скопје 26.07.21 | 20:42

Свечено пуштен во употреба реконструираниот кеј „13 Ноември“ во Скопје

Со настап на Градскиот дувачки оркестар и одржување на изложбата на отворено „Сигналитика на централното подрачје на Скопје“ свечено е пуштен во употреба кејот „13...

Твитови 16.07.21 | 11:43

Разголена скопјанка што се сонча на кеј ги раскара твитерџиите

Koj vika na kej e dosadno 🥴🥴 pic.twitter.com/zHZvzFtToS — Aleksandar (@saleskopski) July 16, 2021

Скопје 03.07.21 | 17:06

Град Скопје ја префрли вината кај изведувачот: По грешка биле бетонирани дрвјата, ќе има казна

Откако граѓаните и невладините организации забележаа дека се бетонирани неколку дрвја на кеј „13 Ноември“, екипите на Град Скопје ги ослободија дрвјата. Дрвјата биле...

Скопје 21.05.21 | 10:35

Шилегов вети чист кеј, ама на шеталиштето кај ГТЦ никнува голема метална конструкција

На социјалните мрежи во текот на вчерашниот ден се објавија фотографии на кои се гледа дека голема метална конструкција се поставува на Кејот 13 Ноември. Од фотографиите...

Скопје 16.05.21 | 13:20

Им обезбеди и тренери: Шилегов ги стимулира скопјани да вежбаат

На шест локации во Скопје од утре па во наредните три месеци, во попладневните часови од понеделник до петок, граѓаните ќе можат да вежбаат на отворено со поддршка на...

Скопје 09.04.21 | 08:56

Турскиот мафијаш пиел кафе во галијата што Шилегов ја руши

Турскиот криминалец Седат Пекер навистина добро го запознал нашиот град. Тој можел да се види на сите места во Скопје па дури и онаму каде што е „шемата“. Па така, на...

Скопје 19.02.21 | 11:35

Започна реконструкцијата на кејот покрај ГТЦ, нема да има паркирање на шеталиштето

Скопје ќе продолжи да се гради, но со усул. Не мегаломанско Скопје кое ќе ја блокира флуктуацијата на ветерот и воздухот, туку ќе се развиваат перифериите, изјави денес...

Скопје 10.02.21 | 08:52

Плус два метри за тераси пред објектите, добија кафанџиите на кеј

Кафанџиите од Кеј 13 Ноември во центарот на Скопје нема да смеат да поставуваат тераси сред шеталиштето, а за возврат ќе добијат плус два метри во делот пред објектите....

Скопје 15.01.21 | 11:45

Град Скопје потврди: Целосно ќе се уриваат летните тераси на Кеј, ќе има улица за определен број на возила

Град Скопје од наредниот месец ќе почне со градежни работи за целосна реконструкција на кејот „13 Ноември“, со што, како што велат, ќе се реши хаосот и безредието кое...

Македонија 01.12.20 | 12:48

Битиќи пие кафе на кеј, службеното возило до кафулето – казната ќе ја плати возачот

Казната што службеното возило на вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи беше паркирано на кеј, додека тој пиеше кафе, ќе ја плати возачот. Службениот „пасат“...

Скопје 06.08.20 | 09:55

Ветерот корнеше дрвја на Кеј

Силниот ветер кој дуваше синоќа коренше дрвја на Кејот на реката Вардар. Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар...

Црна хроника 09.04.20 | 14:49

Познат идентитетот на починатиот рекреативец на Кеј

Познат е идентитетот на скопјанецот кој вчера околу 09.10 часот бил пронајден починат на кејот на реката Вардар. Како што соопшти МВР, станува збор за Н.А.(54) од Скопје. Според...

Црна хроника 08.04.20 | 10:41

Скопјанец утрово починал додека се рекреирал на кеј

Човек починал додека трчал на кеј утрово, пренесе „Женски магазин“. Несреќата се случила во близина на хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза...

Црна хроника 10.07.19 | 10:15

Мртов коњ оставен до патеката на кејот на Вардар

Граѓани објавија потресни фотографии од мртов коњ, оставен до патеката на кеј кај мостот од Железничка кон саем, каде има диви ромски населби. И покрај апелите на социјалните...

Црна хроника 19.06.19 | 10:47

Ирец дивеел на Кеј и ги вознемирувал гостите

Вчера околу 17.50 часот во Полициската станица Центар бил приведен В.М.С.(31) од Република Ирска поради тоа што во угостителски објект на „Кеј 13-ти Ноември“ го нарушил јавниот...

Црна хроника 28.03.19 | 10:20

Два инциденти на Кеј, искасани две лица

Вчера во 14.15 часот во Полициската станица Центар, Д.Б.(55) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11.45 часот на улица „Кеј 13-ти Ноември“ била касната од куче скитник за...