Ознака: казни
Црна хроника 20.05.22 | 09:20

Вчера казнети 180 возачи

Полицијата вчера на територија на град Скопје изрекла вкупно 180 мерки, меѓу кои 12 за возење повеќе од дозволената брзина, 44 мерки за прекршоци што ги прават пешаците...

Свет 12.05.22 | 16:42

Полицијата во Британија казни уште 50 лица за забавата во локдаун каде што бил присутен и Џонсон

Британската полиција издаде повеќе од 50 нови казни за прекршување на антиковид правилата во Даунинг стрит и други владини згради. Овие казни се дополнување на повеќе...

Црна хроника 12.05.22 | 09:00

За еден ден казнети 166 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.05.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје...

Црна хроника 01.05.22 | 10:03

МВР продолжува со засилени контроли, 146 казнети возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.04.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје...

Црна хроника 23.04.22 | 12:10

Казнети 121 возач во Скопје за еден ден

На територијата на Скопје вчера при полициска контрола во сообраќајот биле изречени 121 казна, соопшти Министерството за внатрешни работи. Од вкупниот број санкции,...

Црна хроника 12.04.22 | 12:53

250 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (11.04.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање...

Црна хроника 12.04.22 | 11:57

108 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.04.2022) во периодот од 08.00 до 13.00 часот на територијата на Република Македонија спроведе засилена...

Црна хроника 21.03.22 | 19:25

МВР казни 40 возачи кои управувале возила со затемнети стакла

Министерството за внатрешни работи, во периодот од 14 месецов до вчера, спроведе акциска контрола за санкционирање на неисполнување на пропишаните услови во однос на...

Црна хроника 20.03.22 | 11:56

За брзо возење вчера казнети 330 возачи

Во акциска контрола на полицијата за движење со брзина поголема од дозовлената, вчера на територијата на државата биле казнети 330 возачи. Од нив, 34 возила се движеле...

Црна хроника 20.03.22 | 11:28

Се пие, ама и се казнува: Полицијата ноќеска казнила 180 пијани возачи

Полицијата казнила 180 пијани возачи на територијата на државата во акциска контрола ноќеска од 22 до 3 часот. -Од нив, 43 на територија на СВР Скопје, 27 на територија на СВР...

Македонија 11.03.22 | 20:52

Седум правни субјекти во Скопје казнети за непочитување на владините одлуки

Министерот на економија Крешник Бектеши вечерва на Фејсбук објави дека седум правни субјекти во Скопје се казнети со по 7000 евра за непочитување на владините одлуки. Само...

Црна хроника 20.02.22 | 11:55

Казнети 202 возачи во Скопје: 42 пијани, 12 возеле без дозвола од кои половина се возач почетник

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.02.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје...

Вести 15.02.22 | 10:36

79 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.02.2022) спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги пропуштаат пешаците...

Црна хроника 13.02.22 | 11:43

За 4 часа казнети 240 пешаци

Во текот на вчерашниот ден (12.02.2022) во периодот од 10:00 до 14:00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република...

Црна хроника 09.02.22 | 10:31

Не се „виновни“ само возачите: МВР казни 318 пешаци

Во текот на вчерашниот ден (08.02.2022) во периодот од 11.00 до 16.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Македонија...

Црна хроника 05.02.22 | 13:31

Полицијата лови возачи кои не пропуштаат пешаци: Еве колку казни биле напишани

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.02.2022) спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги пропуштаат пешаците...

Балкан 03.02.22 | 13:24

Не носеле маски во парламент: Софиската здравствена инспекција казни 21 пратеник

Екипа на Софискиот здравствен инспекторат денеска изврши ненадејна проверка во Народното собрание на Бугарија и како што јави дописникот на МИА од Софија, без маски...

Црна хроника 29.01.22 | 15:44

Полицијата во Тетовско секојдневно открива пијани возачи и покрај драстичните казни

Се одземаат возачки, се плаќаат и стотици евра парични казни, сепак во Тетовско и понатаму често се откриваат возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Кога...

Црна хроника 27.01.22 | 18:23

Поради неисправност санкционирани четири возила што вршат јавен превоз на територија на СВР Велес

Полициски службеници на СВР Велес денеска од 8 до 12 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, пред се автобуси и комбиња, при што откриени...

Скопје 17.01.22 | 13:01

Комунални инспектори и инспектори за животна средина изрекоа казни за палење оган на отворено и за недозволено фрлање отпад

Екипи на Инспекторатот на Град Скопје, составени од комунални инспектори и инспектори за животна средина, изминатиов викенд изрекоа казни за палење оган на отворено,...