Ознака: кавадарчанец
Црна хроника 08.07.21 | 12:12

Три лица му влегле дома и претепале 26-годишен кавадарчанец

Кавадарчанец пријавил во полиција дека бил физички нападнат во домот од страна на три лица, информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Во ОВР Кавадарци,...

Црна хроника 25.02.21 | 13:52

Кавадарчанец загина по пад од карпа

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75), паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“, по што...

Македонија 12.12.20 | 09:48

Во ГОБ лекарите се борат за животот на 35-годишен кавадарчанец, кој две недели е во тешка состојба

Лекарите во ГОБ „8 Септември“ се борат да му го спасат животот на млад пациент од Кавадарци, вели директорот на болницата, д-р. Христијан Костов за „Фактор“. Пациентот...

Црна хроника 10.11.20 | 16:18

Ја дочекал Брзата помош на клупа, со две удобни рани – се расчистува случајот со младиот прободен кавадарчанец

Основното јавно обвинителство од Кавадарци по допрен глас има отворено предмет и постапува во врска со настанот со прободено момче со нож во Кавадарци. Ова денеска...

Македонија 03.11.20 | 16:36

26-годишно момче од Кавадарци почина од ковид-19, неговиот брат се лекува во болница, а татко му дома

Почина дваесет и шестгодишен кавадарчанец на Клиниката за инфективни болести. Дваесет и шест годишниот пациент од Кавадарци бил хоспитализиран на Клиниката на инфективни...

Црна хроника 30.07.20 | 12:08

Кавадарчанец се затрул од јаглеродендиоксид во службено возило

Педесет и седумгодишниот Т.З. вработен во фирма во Кавадарци, вчера околу 13.00 часот управувајќи службено возило „фолксваген кеди“, се затрул со гас испуштен од боците...

Вести 27.07.20 | 12:14

Приведен кавадарчанец поради криумчарење мигранти

Полициски службеници вчера кај новата крстосница кај градските гробишта во Кавадарци го лишиле од слобода кавадарчанецот Р.К. (58) поради тоа што во трактор „имт“, со...

Црна хроника 04.04.20 | 14:47

Кавадарчанец почина од корона вирусот во САД, позитивни се и неговата сопруга и ќерка, се собира помош

Кавадарчанецот Пепи Тодорчев, кој со семејството долги наназад живееше во Чикаго, САД, пред два дена починал од корона вирус, а негови пријатели започнаа донаторска...

Црна хроника 02.02.20 | 18:51

Загина млад кавадарчанец, паднал по скали во семејната куќа

Загина 22-годишен кавадарчанец, сооптши денеска МВР. Несреќата вчера во 14.00 часот во СВР Велес, ја пријавила мајката С.Ѓ.(64) од Кавадарци. Според пријавата, во семејната...

Црна хроника 03.01.20 | 17:21

Кавадарчанец заврши во притвор – му се заканувал на градоначалникот дека „ќе плати со крв и месо“

Осумдневен притвор за кавадарчанец поради закани упатени кон градоначалникот и неговото семејство. Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против...

Црна хроника 22.07.19 | 10:33

Кавадарчанец излетал од патот и удрил во дрво, со тешки повреди завршил во болница

Синоќа околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци – мотел Дреново, кај градските гробишта, К.Г. (55) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Ровер“ со кавадаречки...

Калеидоскоп 31.05.19 | 17:58

Змија ѝ се пикнала во креветот на кавадарчанка и ја каснала

Змија се пикнала во креветот на жителка на Кавадарци и ја каснала пред спиење, додека 64 годишен маж од кавадаречко село исто така побарал медицинска помош поради змиско...

Црна хроника 26.03.19 | 13:36

Кавадарчанец прегазен синоќа од автомобил, возачот избегал од местото на несреќата

Шеесет и седум годишeн пешак, (А.Р.) бил тешко повреден синоќа во Кавадарци. Во него удрило непознато возило, по што го напуштило местото на несреќата, информира денеска...

Црна хроника 18.12.18 | 11:45

Кавадарчанецот кој со нож ја избоде пријателката, ќе се гони за обид за убиство и киднапирање

Триесет и седумгодишен кавадарчанец, кој со нож во јуни годинава ја прободе својата пријателка, е обвинет за обид за убиство и противправно лишување од слобода. По спроведена...