Ознака: кандидат
Балкан 07.02.22 | 13:48

Пријавени седум кандидати за претседателските избори во Србија закажани за април

Со истакнување на кандидатурата на Милица Ѓурѓевиќ-Стаменковски од Заветници за претседател на Србија на претстојните избори на 3 април, таа стана седма личност која...

Македонија 03.12.21 | 19:43

Деспотовски: Не му се спротиставувам на Заев со кандидатурата за лидер на СДСМ

Концептот 28 што го поднесов денес се фокусира на луѓето. Нудам нов концепт, на кој начин ќе им излеземе на луѓето во пресрет. Нудам целосно нов начин на спроведување на...

Балкан 03.11.21 | 08:49

Приведен кандидат за претседател на Бугарија

По учеството на БНТ, синоќа приведен е кандидатот за претседател на Бугарија Бојан Расате. Како што јави дописникот на МИА од Софија, Расате е приведен во првата регионална...

Македонија 10.10.21 | 19:37

Андонов вети дека Василево ќе добие канализациони мрежи, субвенции за термофасади и клима уреди, повеќенамесни игралишта…

Кандидатот за градоначалник на општина Василево од ВМРО-ДПМНЕ, Славе Андонов, на вечерашниот митинг во Василево истакна дека на Василево му се потребни промени и нова...

Македонија 09.10.21 | 11:56

Михајловски: Куманово не заслужува да биде таква црна дупка и да му се убие душата

Куманово не заслужува да биде таква црна дупка и да му се убие душата, смета Тони Михајловски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово. Куманово е град кој...

Скопје 09.10.21 | 10:33

Котлар: Бесплатен оброк за секој ученик во Центар од прво до четвртто одделение

Наташа Котлар, кандидатка за градоначалничка на ВМРО ДПМНЕ во скопската општина Центар ветува бесплатен оброк за секој ученик во Центар од прво до четврто одделение. Учениците...

Скопје 08.10.21 | 17:34

Зафировски ги посети сопствениците на дуќаните во трговскиот комплекс Порта Влае

Кандидатот за градоначалник за општина Карпош на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Оливер Зафировски, денеска ги посети сопствениците на дуќаните и деловните простории во трговскиот...

Македонија 07.10.21 | 20:37

Узунов во Валандово вети прочистителна станица, индустриска зона, спортска сала во училиштето

Во следните четири години ќе ја водам општината со реален концепт и суштински развој на економски, општествен, културен, и спортски план, со правилен пристап во користењето...

Македонија 07.10.21 | 20:28

Дончовски: Активирање на индустриската зона, изградба на куќи за млади брачни парови, бесплатен оброк за секој ученик

На вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Дојран, кандидатот за градоначалник Филип Дончовски, истакна бројни проекти кои гарантира дека ќе ги реализира за Дојран да доживее...

Скопје 07.10.21 | 20:19

Муцунски: Од Аеродром ќе започнат промените во цела Македонија!

Од Аеродром ќе започнат промените во цела Македонија, порача Тимчо Муцунски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за скопската општина Аеродром. За време на мојата...

Македонија 07.10.21 | 18:28

Лазов: Ненад Коциќ и СДСМ, 24 часа молчат по злоупотребата на медицинскиот персонал

Ненад Коциќ и СДСМ, 24 часа молчат по злоупотребата на медицинскиот персонал од Инфективното одделение во текот на нивното работно време, рече Кирил Лазов – кандидат...

Црна хроника 07.10.21 | 18:16

Кандидат за градоначалник на Новаци приведен во полиција

На 06.10.2021 во 10.46 часот во СВР Битола, В.Н.(50), кандидат за градоначалник на општина Новаци пријавил дека околу 10.30 часот од возачот на актуелниот градоначалник и В.Б.(46), полициски...

Македонија 07.10.21 | 18:00

Македонски Брод ќе добие индустриска зона, вети кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Македонски Брод Ристески

Ветувам дека јас како менаџер на општината секоја недела еден ден во неделата своите работни активности ќе ги извршувам од Општинската зграда во Самоков, само така...

Македонија 06.10.21 | 22:54

Михајловски: Ќе ја заживеам технолошо индустриската развојна зона со цел да им понудам работа на младите за да ги задржам во Куманово

Планираме технолошко индустриската развојна зона, конечно да ја заживееме затоа што таа е еден од условите ако скате на младите од Куманово да им најдете работа и да...

Скопје 06.10.21 | 22:10

Арсовска: Залудна е црната кампања на власта, никој не им се плаши – страв им е дека некој ќе ревидира каде отидоа парите на скопјани во овие 4 години

Данела Арсовска, кандидатката за градоначалник за Град Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Ѓорче Петров, истакна дека...

Скопје 05.10.21 | 23:11

Нема тунел под Кале, нема забавен парк, Треска не се врати на граѓаните, а по четири години нема ни реконструирана Универзална сала

Каде е тунелот под Кале, каде е ветениот забавен парк, се врати ли спортско – рекреативниот центар Треска на граѓаните, се ревитализираше ли тој за скопјани, езерото...

Скопје 05.10.21 | 22:17

Центарот на градот ќе стане нова пешачка зона им вети Данела Арсовска на скопјани

„Центарот на градот ќе стане нова пешачка зона. Преку дисперзија на сообраќајот од централното градско јадро и реконструкција на улица Македонија со дополнително...

Македонија 05.10.21 | 21:16

Коњановски: Основната цел на мојата програма е локалниот економски развој, нови инвестиции и работни места за младите во Битола

„Битола го носи епитетот на конзулски град, град со своја традиција, со висок ретјинг меѓу граѓаните во Македонија,град што заслужува многу подобро од ова што го има...

Македонија 01.10.21 | 15:19

Дрвошанов во Струмица: Ќе ги намалиме цената на водата и на комуналните такси

Нашата програма е направена во соработка со граѓаните како решение за конкретни проблеми. Нема да нудиме нереална програма со проекти кои никогаш нема да се остварат,...

Скопје 01.10.21 | 11:26

Зафировски: Ќе ја реновираме салата Партизан во Карпош и ќе ја подобриме хигиената во општината

Голем број на зелени површини исчезнуваат пред нашите очи, нема зелени катчиња, урбаниот хаос, сообраќајниот метеж, бетонизацијата што му се случува на Карпош каде што...