Ознака: кандидат
Македонија 10.03.21 | 23:10

СДСМ ќе одржи Конгрес на 16 мај, Заев е единствен кандидат за претседател

Централниот одбор на СДСМ вечерва ја одржа дваесетта седница на чиј дневен ред беа повеќе точки за актуелни процеси кои се одвиваат во партијата, внатрешните промени,...

Македонија 27.02.21 | 09:31

Во Заевистан и тоа е можно: Од многу удирање во гради дека се демократи, Заев остана единствен кандидат за лидер на СДСМ

Во Заевистан и тоа е можно, од многу удирање во гради дека се демократи и дека се демократска партија Заев остана единствен кандидат за лидер на СДСМ велејќи дека ќе...

Македонија 12.02.21 | 15:38

Посакувам да имав противкандидат, вели Заев за внатрепартиските избори во СДСМ

Постапката за кандидатурите ќе почне набрзо. Правилата се јасни за да бидете претседател на СДСМ прво треба да бидете член на СДСМ, второ треба да имате барем пет години...

Македонија 08.11.20 | 10:54

Нигериецот Џими Поликарп кандидат на Интегра за нов градоначалник на Штип

Нигериецот Симон Поликарп, познат како Џими, е изненадувачкиот кандидат за градоначалник на Штип. Џими ќе натпреварува во „трката за прв човек на градот“ како претставник...

Македонија 03.11.20 | 22:47

Кардиологот и пратеник Сашко Николов е кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип

Извршниот одбор на СДСМ на денешната онлајн седница го утврди Сашко Николов како кандидат за градоначалник на Штип за предвремените локални избори на 13 декември. Д-р...

Калеидоскоп 19.07.20 | 13:09

Канје Вест закажа претседателски митинг

Кајне Вест го закажа својот прв митинг во обид да победи на претседателските избори во 2020 година, објави Политико. Според документот за кампања, до кој дошол медиумот,...

Калеидоскоп 15.07.20 | 15:41

Пропадна кандидатурата на Канје Вест за претседател

Популарниот рапер Канје Вест, наводно, бил исфрлен од кампањата за претседател на САД, по помалку од две недели од објавувањето на информацијата дека ќе се кандидира...

Македонија 08.07.20 | 11:33

Лукаревска: Имаме реална програма и ќе ја реализираме со уште посилно темпо

Ако видиме која е реализација на програмата „За живот”, сигурно 85% од проектите се реализирани, она што го нудиме во програмата „Можеме” е реалност не само во делот...

Свет 08.07.20 | 09:48

Канје Вест ги обвини демократите за расизам и ја потврди кандидатурата за претседател

Американскиот рапер Канје Вест потврди во интервју за „Форбс“ објавено во средата дека ќе се кандидира за претседател оваа година и ја обвини Демократската партија...

Свет 05.07.20 | 15:16

Раперот Кање Вест објави дека ќе се кандидира за претседател на САД

Познатиот американски рапер Кање Вест го избра Денот на независноста да објави дека ќе се кандидира за претседател на САД, но не е јасно дали има поднесено било какви...

Македонија 24.06.20 | 13:55

Насер Зибери е кандидатот на ДУИ за премиер на Македонија

Насер Зибери е кандидатот на ДУИ за премиер на Македонија. Потврда дојде и од партијата ДУИ на  својата конвенција која се одржува во Преспа.  Тоа официјално го потврди...

Вести Здравје 20.06.20 | 09:50

СДСМ се фали со успеси во здравството, но на здравствените работници им е јасно како ВМРО- ДПМНЕ се грижеше за здравјето на граѓаните

Кога СДСМ зборува за наводна успешност во Здравството се чуствуваме должни да ги потсетиме на условите кога ВМРО ДПМНЕ го управуваше здравствениот систем, пишува на...

Свет 25.11.19 | 10:04

Милијардерот Мајкл Блумберг влезе во трката за претседател на САД

Милијардерот и поранешен градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, влезе во трката за кандидат за демократски претседател. Седумдесет и седумгодишниот Блумберг, кој...

Македонија 10.06.19 | 11:40

Чичаковски од ДИК кој делеше екстра плата за четири месеци е кандидат за управен судија

Претходниот претседател на Државната изборна комисија Александар Чичаковски, кој е познат по скандалот со бонусите од неколку илјади евра за членовите на ДИК, конкурирал...

Македонија 22.04.19 | 15:37

Милошевски: На народот преку глава му е од лаги, во вториот круг победува опцијата за „Убав град“

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ д-р Митре Милошевски, кој ќе трча во вториот круг од вонредните локални избори за градоначалник во Охрид заедно со противкандидатот...

Македонија 03.02.19 | 20:22

Амди Бајрам кандидат за претседател

Аднан Мемеди кој е дел од Централниот одбор на Сојузот на ромите денес на својот Фејсбук профил објави дека за претседател на Македонија ќе го кандидираат Амди Бајрам,...