Ознака: камп
Свет 23.07.19 | 22:39

Најмалку пет деца загинаа во пожар во детски камп во Русија

Најмалку пет деца загинаа откако изби пожар во детски камп во ски-центарот Холдоми во Хабаровскиот крај на рускиот Далечен Исток. Меѓу загинатите се три девојчиња од...

Ракомет 01.02.19 | 12:04

Петти ракометен камп „Кирил Лазаров 7“: Мал јубилеј, но за нас голем

Од 19 јуни до први јули  во Охрид по петти пат ќе се одржи ракометниот камп „Кирли Лазаров 7“ на кој преку 350 деца од Македонија и од Европа ќе учат ракомет и ќе живеат...

Скопје 25.12.18 | 14:04

Град Скопје: Ги отстранивме предметите од паркот Жена борец, никој не побарал дозвола да го користи просторот

Од Град Скопје денеска соопштија дека ги отстраниле предметите од паркот Жена борец бидејќи никој не побарал дозвола да го користи просторот. Никола Наумовски од Град...

Скопје 25.12.18 | 10:45

Отстранет кампот на ,,Македонија блокира“ од „Жена парк“

Утрината комунални служби ги чистеа остатоците од кампот на групата која под покровителство на ,,Единствена Македонија“ на Јанко Бачев, неколку месеци кампираше во...

Македонија 15.12.18 | 11:50

Започна изградбата на Република Македонија пред Владата

Пред Владата на Република Македонија, на булеварот „Илинден“, пристигаат монтажните контејнери во кои ќе се вселат „институции и граѓани на Република Македонија“. Семакедонскиот...