Ознака: камион
Црна хроника 21.11.19 | 11:12

Отворена истрага за пронајдената дрога и оружје во камион на Табановце

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против 66-годишно лице, со двојно државјанство – на Македонија и Србија, поради основано сомнение дека ги сторило...

Црна хроника 19.11.19 | 12:47

Во камион пронајдени околу 100 килограми марихуана, приведен 66-годишен маж

Во товарно моторно возило „даф“, со бугарски национални ознаки, со приколка „тирсан“, со македонски регистарски ознаки, кое го управувал М.К.(66) од Јосифово, валандовско...

Балкан 16.11.19 | 10:12

Се преврте шлепер со македонски таблички на автопатот кај Ниш

На автопатот меѓу Алексинац и Ниш, во правец кон Белград, се преврте шлепер со македонски таблички. Сообраќајот на оваа делница е запрен додека камионот не се тргне. Сообраќајката...

Црна хроника 15.11.19 | 14:27

Скокнал од камион кој излетал од патот и тешко се повредил

На 14.11.2019 во 14.40 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека во Итната медицинска помош со повреди бил донесен Г.Л.(43) од Куманово. Според пријавеното,...

Свет 02.11.19 | 08:44

Британија за камионот на смртта: Сите жртви се Виетнамци

Сите 39 лица кои минатата недела беа пронајдени мртви во камион ладилник во Есекс се Виетнамци, соопшти британската полиција. Во овој момент, ние веруваме дека сите жртви...

Свет 29.10.19 | 17:06

Двајца браќа од Северна Ирска под истрага за смртта на 39 лица

Британската полиција денеска соопшти дека води истрага за двајца браќа од Северна Ирска поради смртта на 39 лица, чии тела беа пронајдени минатата недела во камион во...

Свет 29.10.19 | 11:10

Возачот на „камионот на смртта“ одговори само на три прашања пред судот

Возачот на т.н. „камион на смртта“ Морис Робинсон, кој е обвинеет за смртта на 39 луѓе кои беа најдени во возилото во Англија, вчера беше испрашан пред суд. Робинсон се...

Свет 29.10.19 | 10:25

Виетнам работи на брзата идентификација на жртвите од камионот во Англија

Виетнам се обидува да ја забрза идентификацијата на своите граѓани за кои се сомнева дека се меѓу лицата кои минатата недела беа пронајдени мртви во камион ладилник...

Свет 28.10.19 | 09:37

Деца најдени во уште еден камион-ладилник

Осум мигранти, од кои четири деца, најдени се во камион-ладилник во францускиот пристанишен град Кале, а двајцата романски возачи се уапсени. Четворица мажи и четири...

Црна хроника 27.10.19 | 11:36

Се обидел да го запре камионот кој се придвижил, па бил прегазен: Бизарна несреќа во Скопје

Маж од Скопје бил прегазен во дворот на неговата куќа кога камион се придвижил и го прегазил. Во 08.37 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка...

Свет 25.10.19 | 18:16

Бегалец открива како преживеал во камион со ладилник до Британија

Ахмад Ал-Рашид, сириски бегалец ја раскажа својата приказна која траела 55 дена како е да се помине толку денови сокриен во ладилник на камиот. Сирискиот бегалец реши...

Свет 25.10.19 | 16:54

Уапсени жена и маж поради 39 тела најдени во камионот во Англија

Откако Кина побара од Британија „строго да ги казни“ одговорните за смртта на тие луѓе, британската полиција која ја истражува смртта на 39-те луѓе, кинески државјани,...

Свет 25.10.19 | 09:31

Нови детали за возачот на камионот на смртта: Кога ги видел телата се онесвестил

Возачот Мо Робинсон кој бил зад воланот на камионот на смртта во чија што приколка беа пронајдени 39 безживотни тела на мигранти од Кина, наводно се онесвестил кога ја...

Свет 24.10.19 | 09:14

Истрагата го промени текот: Нови детали за камионот во кој беа пронајдени 39 човечки тела

Британската полиција соопштила дека верува дека камионот во кој биле пронајдени 39 човечки тела во Пурфлит со тракет пристигнал од Белгија. Од полицијата на Есекс претходно...

Свет 23.10.19 | 20:28

Возачот на камионот во кој беа пронајдени 39 мртви тела е од Северна Ирска и има 25 години

Возач на камионот во кој утринава беа пронајдени 39 мртви тела во Есекс, Велика Британија е Мо Робинсон кој има 25 години. Тој е од Портадуан, Северна Ирска и е уапсен под...

Свет 23.10.19 | 11:39

Во камион од Бугарија најдени 39 трупови

Покрената е истрага за убиство откако рано утрово 39 лица биле пронајдени мртви во камион во индустрискиот парк Ватерглајд во Грејс, Есекс. Службите за итни случаи биле...

Калеидоскоп 25.09.19 | 23:28

Се превртел камион: 20 тони „Нутела“ се разлеале низ улицата

Необична несреќа се случила во американската држава Индијана, кога се превртел камион кој превезувал „Нутела“. Како би избегнал судар, возачот на камионот изгубил...

Црна хроника 25.09.19 | 14:11

Мигранти скриени во кафези фатени вчера во македонски камион

На граничниот премин Хоргош на границата со Унгарија, српски цариници вчера откриле мигранти во македонски камион кој превезувал безбедносни кафези, информираше Царинската...

Македонија 23.09.19 | 14:49

Дивоградба во Охрид со камион се „брани“ од рушење

Акцијата за уривање дивоградби во Охрид продолжи утрово, со уривањето на објектот на улицата „Марко Нестороски“, односно куќата која ја гради фирмата на Нефи Усеини,...

Црна хроника 17.09.19 | 19:28

Камион со 81 мигрант излетал од патот во кумановско бегајќи од полицијата

Синоќа околу 23 часот на автопатот Куманово – Табановце, полициски службеници дале знак за запирање на товарно моторно возило „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки со...