Ознака: каде се
Музика 15.04.21 | 17:53

Не би го препознале: Како изгледа денеска победникот на „Македонски идол“, Иван Раденов

Поминаа точно десет години откако младиот гевгеличанец Иван Раденов триумфираше во првото и единствено издание на „Македонски идол“, реалното музичко шоу чија лиценца...

Калеидоскоп 12.08.20 | 09:17

Како изгледа денеска Вилма Трајковска, сопругата на поранешниот претседател

Иако е повлечена од јавноста, Вилма Трајковска, сопругата на починатиот претседател на Македонија, Борис Трајковски е доста активана. Таа е основач на ВИТРА, непрофитна...

Филм 22.06.19 | 09:19

25 години подоцна: Ова е Неца од „Среќни луѓе“ денеска

Генерации израснаа со серијата „Среќни луѓе“, која неретко се репризира по регионалните телевизии. Оној кој ја гледал посебно се сеќава на малиот Неца, кој со најдобриот...

Естрада 03.03.19 | 18:10

Kако изгледа денес пејачката Искра Трпева

Сигурно повеќето од вас се сеќаваат на пејачката Искра Трпева која пред повеќе од 15 години се повлече од македонската естрада. Нејзин најголем хит во тоа време беше...