Ознака: јувентус
Фудбал 04.07.19 | 10:04

Се враќа во Јувентус: Буфон денеска на медицински прегледи

Голманот Џанлуиџи Буфон е пред враќање во Јувентус, а тој утрово пристигнал во медицинскиот центар на тимот каде ќе ги помине лекарските прегледи во клубот од Торино. На...

Фудбал 02.07.19 | 12:08

Легендата се враќа дома: Буфон се договори со Јувентус

Легендата на италијански Јувентус, Џанлуиџи Буфон, по една сезона мината во ПСЖ, ќе се врати во клубот каде мина цели 17 години. Како што јавува Џанлука Ди Марзио на неговата...

Фудбал 27.06.19 | 13:02

Де Лихт се договорил со Јувентус

Еден од најбараните дефанзивци во летниот трансфер период, Матијс Де Лихт е се поблиску до потпис со италијанскиот шампион Јувентус. Како што јавуваат повеќе италијански...

Фудбал 21.06.19 | 21:33

Jувентус ќе се обиде да го ангажира Киран Трипиер

Италијанскиот шампион Јувентус му понудил петгподишен договор од 2.6 милиони евра по сезона на десниот бекот на Тотенхем, Киран Трипиер, пишуваат италијанските медиуми. Сепак,...

Фудбал 17.06.19 | 09:54

Капело го спореди Сари со универзитетски професор

Прославениот италијански фудбалски стручњак Фабио Капело, верува дека навивачите на Јувентус ќе ги заборават разликите со Маурицио Сари ако тимот покажува добри резултати...

Фудбал 17.05.19 | 23:14

Алегри нема да биде тренер на Јувентус следната сезона

Алегри и Јувентус се согласија за прекин на договорот една година порано, бидејќи италијанскиот клуб беше обврзан со тренерот до јуни 2020 година. Алегри со Јувентус освои...

Фудбал 17.05.19 | 13:38

Официјално: Алгери на крајот на сезонава го напушта Јувентус

Италијанскиот стручњак, Масимилијано Алегри следната сезона нема да го предвои шампионот Јувентус. Како што соопшти клубот на својата официјална веб страна, соработката...

Фудбал 13.05.19 | 10:42

Алегри: На Јувентус ќе му биде потешко да победува следната сезона

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри по вчерашниот пораз од Рома (2-0) изјави дека на тимот ќе му биде потешко да победува следната сезона. Како и секогаш, по крајот...

Фудбал 25.04.19 | 10:10

Роналдо предложил шест фудбалери кои би сакал да дојдат во Јувентус

Првата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо се произнесол кои фудбалери би сакал да ги донесе раководството на клубот за да се состави силен тим за следната сезона. Според...

Фудбал 23.04.19 | 10:36

Јувентус летово тргнува по Иско и Крос

Јувентус во летниот трансфер период ќе се обиде во своите редови да ги донесе еден од играчите на Реал Мадрид, Тони Крос или Иско Алкоркон, јавува „Калчо меркато“. Торинскиот...

Фудбал 21.04.19 | 15:05

Кристијано Роналдо: Останувам во Јувентус

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо им стави крај на гласините за неговата иднина во клубот. Во последните денови на Апенините се шпекулираше дека Португалецот...

Фудбал 21.04.19 | 14:38

Алегри е првиот италијански тренер со пет последователни титули

Масимилијано Алегри стана првиот италијански тренер кој освоил пет последователни титули во Серија „А“. Тоа го оствари вчера откако неговиот Јувентус победи со 2-1...

Фудбал 19.04.19 | 16:40

Роналдо oстанува во Јувентус

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри увери дека Кристијано Роналдо и понатаму ќе биде дел од тимот. По елиминацијата од Лигата на шампионите, некои медиуми објавија...

Фудбал 19.04.19 | 13:11

Натпреварите се добиваат со тимска игра, доказ за тоа е неуспехот на Јувентус во ЛШ

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис изајви дека еден играч не е гаранција за успех, а доказ за тоа е елиминацијата на Јувентус во Лигата на шампионите. Тој...

Фудбал 19.04.19 | 13:00

Јувентус летово ќе го продава Дибала за 100 милиони евра

Фудбалерот од нападот на Јувентус, Пауло Дибала би можел може да го напушти клубот во летниот трансфер период. Според „Тутоспорт“, италијанскито шампион има намера...

Фудбал 18.04.19 | 12:39

Јувентус остана без Дибала до крајот на месецов

Аргентинскиот напаѓач на Јувентус, Пауло Дибала, е повреден и веројатно нема да може да игра до крајот на април, пишува „Ла Стампа“. Аргентинецот заработи повреда на...

Фудбал 09.04.19 | 12:45

Неочекуван проблем за Јувентус пред гостувањето во Амстердам

Италијанскиот шампион, Јувентус се соочува со неочекуван проблем пред тргнувањето за Амстердам за гостувањето кај Ајакс, меч кој е закажан за утре. Капитенот на тимот,...

Фудбал 08.04.19 | 11:53

Кристијано Роналдо ќе биде во составот на Јувентус на гостувањето кај Ајакс

Кристијано Роналдо ќе биде дел од експедицијата на Јувентус за првиот меч против Ајакс од Лигата на шампионите (ЛШ) кој ќе се одигра во среда. Сепак, сѐ уште не е познато...

Фудбал 19.03.19 | 18:12

Јувентус подготвен да плати 60 милиони евра за Заниоло

Италијански „Тутоспорт” јавува дека Јувентус ќе се обиде да го „украде“ од Рома младиот офанзивен играч за врска, Николо Заниоло. Талентираниот играч од средниот...

Фудбал 12.03.19 | 23:10

Роналдо со хет-трик го однесе Јувентус во четвртфиналето на ЛШ

Јувентус вечерва го победи Атлетико Мадрид со 3-0, со што ја надополни негативата од два гола од првиот осминафинален натпревар и го елиминираше мадридскиот тим. Најзалужен...