Ознака: јувентус
Фудбал 28.08.21 | 22:58

Очајни без Роналдо – Јувентус изгуби од Емполи

Фудбалерите на Јувентус не успеаја да се опорават на време по вчерашниот шок кој им го приреди Кристијано Роналдо со трансферот во Манчестер јунајтед, и денеска загуби...

Фудбал 28.08.21 | 10:07

Позајмица со опција за купување: Јувентус испрати понуда за Икарди од ПСЖ

Јувентус испратил официјална понуда за трансфер на напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Мауро Икарди. Како што објави италијанскиот новинар, Ромео Агрести, клубот од Торино...

Фудбал 14.08.21 | 23:29

Јувентус и Сасуоло договорија трансфер сума за Локатели од 35 милиони евра

Фудбалерот од средниот ред на Сасуоло, Мануел Локатели е пред реализација на трансфер во Јувентус. како што пишува „Тутоспорт“, двата клуба се договориле трансфер...

Фудбал 02.08.21 | 18:01

Сасуоло премногу бара: Јувентус размислува да го одложи купувањето на Локатели до следното лето

Јувентус размислува да го одложи купувањето на играчот за врска Мануел Локатели поради тешките преговори со Сасуоло. Клубовите треба повторно ќе се состанат за да разговараат...

Скопје 29.07.21 | 10:23

Наместо од Вардар, Шилегов му подари на Рама дрес од Јувентус

Гостинот од Албанија Еди Рама доби пригоден подарок од својот домаќин, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. Тој му подари дрес од Јувентус бидејќи Рама е голем фан...

Фудбал 25.07.21 | 10:43

И официјална потврда од Јувентус за Кристијано Роналдо

Изминативе месеци една од најактивните теми во светот на фудбалот беше иднината на Кристијано Роналдо. И покрај најавите дека го напушта Јувентус, веќе и дефинитивно...

Фудбал 24.05.21 | 13:30

За навивачите на Јувентус, Кристијано Роналдо е најдобар фудбалер во сезоната

Навивачите на Јувентус го прогласија португалскиот напаѓач, Кристијано Роналдо, за најдобар играч во тимот во сезоната што измина. Во сезоната 2020/21 во Серија А, 36-годишниот...

Фудбал 20.05.21 | 08:15

Jувентус сепак освои еден трофеј

]Тимот на Јувентус синоќа ја победи Аталанта со 2:1 во финалето на Купот на Италија одиграно во Реџо Емилија. Во 31. минута Дејан Кулушевски му донесе предност на Јувентус....

Фудбал 11.05.21 | 08:13

Moже ли да се случи Јувентус да биде исклучен од Серија А?

Италијанскиот фудбалски прволигаш Јувентус ќе биде исфрлен од Серија А доколку не се откаже од учество во европската Супер лига, најави денеска претседателот на Фудбалската...

Фудбал 10.05.21 | 19:02

Jувентус може да биде исфрлен од Серија А ако не се откаже од намерата за Суперлига

Претседателот на Серија А Габриеле Гравина  му се закани на Јувентус дека може да биде исфрлен од Серија А. Јувентус заедно со Барселона и Реал Мадрид се единствените...

Фудбал 30.04.21 | 16:28

Роналдо е фрустриран и осамен во Јувентус, бара нов клуб

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо сака да го напушти клубот, пренесува „Фудбал Италија“, повикувајќи се на „Ла Газета дело Спорт“. Според изворот, 36-годишниот...

Фудбал 01.04.21 | 13:31

Победи против Торино и Наполи или отказ за Пирло: Тренерот на Јувентус добил ултиматум

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, се соочува со најкритичниот период до својата досегашна тренерска кариера. Според пишувањето на „Газета дело Спорт“, управата...

Фудбал 09.03.21 | 23:58

Порто оди во четвртфиналето, Јувентус го заврши настапот во ЛШ

Јувентус многу рано, уште во осминафиналето го заврши настапот во Лигата на шампионите, силно се тресе столчето на Андреа Пирло. Порто мечот го почна со предност од 2-1...

Фудбал 07.03.21 | 00:02

Jувентус им се врати на победите

Во дербито од 25-то коло на италијанското фудбалско првенство, Јувентус во Торино го совладата Лацио со 3:1. Торинската „Стара дама“ до победата дојде со пресврт бидејќи...

Фудбал 04.02.21 | 15:12

Дибала се враќа во првиот тим на Јуве

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала може да се врати во составот во 21. коло од италијанскиот шампионат против Рома, објави „Фудбал Италија“. Според италијанскиот медиум,...

Фудбал 23.12.20 | 08:48

Фиорентина го разби Јуве среде Торино

Тренерот на Фиорентина, Чезаре Прандели им ја посвети на своите навивачи победата над Јувентус со 3:0 остварена синоќа на теренот на противникот. – Оваа победа им ја...

Фудбал 29.10.20 | 09:28

Преписка помеѓу Барселона и Јувентус: Кој е најдобриот фудбалер во светот

Барселона синоќа славеше на стадионот „Алијанц“ во Торино против Јувентус со резултат 2:0, а љубителите на фудбалот немаа можност да видат нов судир помеѓу Кристијано...

Фудбал 28.10.20 | 15:56

ПЦР тестовите се ср*ње: Роналдо со порака откако стана јасно дека нема да игра против Барса

Откако по новиот позитивен тест на Ковид-19 стана јасно дека Кристијано Роналдо нема да биде можност да настапи за Јувентус во натпреварот против Барселона, Португалецот...

Фудбал 22.10.20 | 16:05

Роналдо повторно со позитивен корона-тест, нема да може да игра против Барселона

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, повторно имал позитивен тест на корона вирусотпоради што тој ќе мора да го пропушти мечот од Лигата на шампионите против Барселона. Веднаш...

Фудбал 20.10.20 | 21:21

Кулушевски прв асистент во овогодинешната Лига на Шампионите

Екипите на Јувентус и на Клуб Бриж се првите две екипи што додјдоа до триумфи во овогодинешното издание на Лигата на шампионите. Шампионот на Италија славеше со 2:0 на...