Ознака: ЈП Водовод
Скопје 27.10.22 | 16:12

Димовски oбјави документи: Митовски извршил кривично дело со затворска казна, треба да даде оставка

В.Д. директорот на „Водовод и канализација“ – Скопје, Марјанчо Митовски не ги исполнува условите за да биде вршител на јавна функција согласно правосилната пресуда,...

Скопје 25.10.22 | 22:16

Директорот на скопски „Водовод“ бил во затвор за сериозни дела, тврди Димовски

Градските власти до утре имаат рок да седнат на маса со Синдикатите, а во спротивно работниците ќе штрајкуваат и ќе си ги бараат своите права. ССМ ѝ отвори нов фронт на...

Скопје 21.09.22 | 13:03

Главен на ИТ сектор во „Водовод“ со факултет за туризам!

На социјалните мрежи се појавија информации за нови вработувња во „Водовод“. Па така, се тврди дека новиот директор Марјанчо Митовски за главен на ИТ сектор поставил...

Скопје 03.04.22 | 16:56

Перински: Централен регистар не ни дава согласност да произведуваме струја

Централниот регистар не му дава согласност на ЈП „Водовод и канализација“ освен со својата основна дејност – снабдување со вода и отстранување отпадни води – да се...

Сервиси 20.12.21 | 15:21

Утре прекин на вода во подрачјето на Гази Баба

Од ЈП Водовод и Канализации дополнително најавуваат уште еден прекин на водоснабдувањето за утре. На ден 21.12.2021 година (вторник)  поради изведување на водоводен приклучок...

Скопје 22.09.21 | 18:08

Некој без договор и одговорност четири месеци имал пристап до водата за пиење на скопјани

Последните денови во фокусот на јавноста е тендерот за реконструкција на водоводната мрежа на ул. „Варшавска“, за која опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека е наместен,...

Скопје 21.09.21 | 16:08

Весковски: ВМРО-ДПМНЕ приложи фалсификувани документи, јас ќе приложам оригинали

На прес конференција се обрати директорот на ЈП Водовод и Канализација – Скопје и кандидат за иден градоначалник на Карпош, Душко Весковски во врска со изнесените лаги...

Скопје 21.09.21 | 15:19

„НЕМА ДОГОВОР“ наведува надзорот: На 20 август водоводот на ул. „Варшавска“ бил завршен, договорот е склучен на 1 октомври

Огромен скандал го тресе Град Скопје и ЈП Водовод и канализација и нивните челни лица Шилегов и Весковски, а институциите трет ден молчат. Завчера самото ЈП Водовод...

Скопје 20.09.21 | 12:24

Арсовски: Три нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

Целокупната јавност и скопјани вчера имаа можност да видат како е наместен тендер во јавното претпријатие Водовод, во вредност од 300.000 евра, каде што фирмите КБК Инженеринг...

Македонија 20.09.21 | 12:08

Три нови докази дека тендерот во ЈП „Водовод“ бил наместен

Целокупната јавност и скопјани вчера имаа можност да видат како е наместен тендер во јавното претпријатие Водовод, во вредност од 300.000 евра, каде што фирмите КБК Инженеринг...

Скопје 17.07.21 | 15:46

Уште 4 предизборни вработувања на контото на Шилегов: Писар, ликвидатор, сметководител и помлад соработник му се потребни на Водовод

Врз основа на член 35 од Закон за административни службеници („Службен весник на Република Македонија” бр. 27/14, 199/14, 48/15, 154/15, 5/16, 142/16 и 11/18) и Уредбата за спроведување на...

Економија 04.04.20 | 19:24

ЈП ВОДОВОД Охрид со над 250 вработени во услови на економска криза троши нови 5 милиони денари за привремени вработувања

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид на својот фејсбук профил објави документ во кој се гледа дека  ЈП „Водовод“ од Охрид склучил договор со Приватна агенција за...