Ознака: Јелена Розга
Естрада 25.09.20 | 20:54

Јелена Розга блесна во супер црно издание на настапот во Белград

Хрватската пејачка, Јелена Розга, имаше настап во Белград, при што ја воодушеви публиката, како со настапот, така и со изгледот. На сценаа се појави во краток црн фустан...

Естрада 19.09.20 | 10:22

Љубовен триаголник кој ја крена Хрватска на нозе: Се зборувало дека пејачите биле во врска пред носот на жена му

Регионалната ѕвезда Јелена Розга од моментот кога стапна на музичката сцена и тргна во поход на нејзиното освојување, љубовниот живот го држеше подалеку од очите на...

Сцена 30.06.19 | 20:19

Комшиите ја озборуваат Јелена Розга: Спие до пладне, а татко ѝ ѝ носи ручек

Иако Јелена Розга на секој начин сака да го скрие својот приватен живот, нејзините комшии открија поединости која е вистинската Јелeна. Имено, таа спие до пладне, и на...

Естрада 13.06.19 | 16:31

Погледајте до крај и нема да зажалите: Столицата пукна, Розга се струполи на земја, нозете во воздух

Јелена Розга била на проба во студио, а доживеа пех кој сигурно ќе се насмее. Пејачката со уште двајца колеги пеела и седела на столица, која во еден момент пукнала. Таа...

Естрада 05.02.19 | 23:21

Поради неа ја остави Јелена Розга – сопругата на Стјепан Хаусер е вистинска „бомба“

Хрватскиот музичар Стјепан Хаусер беше неколку години во сериозна врска со популарната пејачка Јелена Розга, која ја крунисаа со свршувачка. И токму кога помисливме...

Естрада 03.02.19 | 10:59

Јелена Розга искрена за солзите: Плачев поради една личност

Хрватската пејачка Јелена Розга се отвори пред Јована Јанковиќ, сопругата на пејачот и композитор Жељко Јоксимовиќ. Во Утринската програма на ТВ „Прва“ во Белград,...

Сцена 30.01.19 | 11:50

Јелена Розга со солзи во очите му запеа на Стејпан Хаусер

После две години од раскинувањето прв пат се сретнаа. Пејачката Јелена Розга синоќа на доделувањето на МАК наградите во Белград ја претстави новата песна, а додека...