Ознака: јавна дебата
Македонија 20.02.21 | 08:38

Почнува јавната дебата за потребата од закон за вонредна состојба

Во организација на Претседателскиот центар за политичко образование денеска во Скопје ќе се одржи конференцијата „Вонредна состојба: научени лекции и идни предизвици“. Конференцијата...

Македонија 28.07.20 | 22:30

Јавна дебата: Од понеделник нема носење отпад на Русино, иднината ќе се одредува на референдум

Општината ќе ја спушти рампата за камионите на комуналните претпријатие од другите општини кои носат отпад на регионалната депонија Русино. Оваа одлука ја соопшти...

Македонија 25.12.19 | 10:06

Јавна дебата во Собранието за изборниот модел

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците во соработка со Иницијативата за една изборна единица ќе одржи отворена дебата за предлог-законот за изменување...

Култура 14.12.19 | 18:05

КРИК 04: Разговор за состојбата, значењето и иднината на критиката во и за современите уметнички практики

На 15. 12. 2019 година (недела), од 13.00 до 14.30 часот, во рамки на КРИК 04, ќе се одржи отворена јавна средба/разговор во рамки на која ќе се покренат прашања за состојбата, значењето...