Ознака: измамник
Црна хроника 28.12.22 | 17:04

Битолчанец признал дека мамел сограѓани: Им ги земал парите за ветеното, па исчезнувал

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола денеска извршиле службен разговор со В.М.(46) од Битола, кој се сомничи дека во повеќе наврати на неколку...

Скопје 27.11.22 | 18:25

Измамник лажно се претставувал како д-р Дејан и крадел од десетици угостители

Дејан, доктор Дејан, Дејан Николовски. Ова се некои од идентитетите на измамникот кој крадел од десетици угостители во Скопје. Закажувал лажни прослави, нарачувал скапи...

Црна хроника 12.07.22 | 17:17

Веднаш ќе ви дадам клуч од станот ако ми дадете 2.700 еврa: Фатен измамник од Тетово

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против В.А.(36) од тетовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. „На 07.06.2020, пријавениот...

Црна хроника 28.09.21 | 19:21

76-годишен македонски измамник без отисоци на прстите уапсен во Хрватска, ова се само дел од неговите далавери

Искусен 76-годишен измамник од Македонија и негов 68-годишен сонародник во саботата попладне се уапсени во Сплит, Хрватска, под сомнение дека во изминатиот месец и половина...

Црна хроника 14.08.21 | 20:42

Измамник од затвор продавал непостоечко жито, уапсен неговиот соучесник кој ги наплаќал парите за житото

Во текот на вчерашниот ден од страна на полициски службеници од ОВР Свети Николе на лице место е фатено лице при обид да изврши измама. По насоки на Јавен обвинител од...

Македонија 30.01.21 | 13:53

Села: Заев е најголемиот измамник во земјата!

ДУИ и СДСМ се исти горе-долу, бидејќи станаа како сијамски близнаци. Ова го истакна лидерот на албанската опозиција Зиjадин Села во емисијата „Политика“ на ТВ Глоби. Двете...

Македонија 12.12.19 | 09:52

За Касами премиерот во заминување е изманик

Лидерот на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека ако опозициската ВМРО-ДПМНЕ после избори повторно коалицира...