Ознака: излетал
Црна хроника 04.04.22 | 12:20

Автомобил излета од патот: 53-годишна жена заврши во болница

На 03.04.2022 во 17.20 часот во Полициската станица Дебар било пријавено дека на излезот од Дебар патничко возило „фолксваген тигуан“, со дебарски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 24.05.21 | 12:27

Со автомобил излетал од патот: Тешко повредено едно лице

На регионалниот пат Р-1305 во близина на с.Белче на место викано „Белечки кривини“, вчера патничко моторно возило „опел“ со демирхисарски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 21.10.19 | 11:45

Со „Ауди А8“ излетал од патот кај скопска обиколница, со тешки повреди завршил на Клиника

Вчераутро на автопатот Скопје – Куманово, на исклучокот за обиколницата на град Скопје, патничко возило „ауди А8“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.М....

Црна хроника 29.04.19 | 11:16

Возач со автомобил излетал од пат и загинал

Маж почина на Велигден во сообраќајна несреќа во прилепско, информира МВР. Вчера во 17:40 часот на локалниот пат село Крушеани-село Обршани, прилепско, 59-годишниот В.К....