Ознака: изјава
Македонија 24.06.20 | 15:08

СДСМ и Заев одат на избори за да го довршат грабежот почнат од пред три години

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за изборите. Од партијата велат дека Зоран Заев и СДСМ на овие избори одат со мисла како да...

Македонија 24.06.20 | 12:14

Следете ја во живо изјавата на Владо Мисајловски по посетата на Ѓорче Петров

Владо Мисајловски, носител на Изборна единица 2  ќе го посети Ѓорче Петров и ќе даде изјава за медиуми во 12:00 часот пред црквата Св. Петар и Павле.

Балкан 20.06.20 | 13:19

Флорос: Секој што ќе стапне на грчка територија, прво ќе го запалиме, а потоа ќе одиме да видиме кој е

Секој што ќе се осмели да стапне на грчка територија, прво ќе го запалиме, а потоа ќе прашаме кој е, рекол началникот на Генералштабот на грчката Армија, Константинос...

Македонија 11.06.20 | 15:49

Некој ја украл изјавата од досието на родилката што лажела дека немала контакт со позитивен на КОВИД-19

Полиција ќе истражува кој од Клиниката за гинекологија ја украл изјавата од досието на родилката што лажела дека немала контакт со позитивен на КОВИД-19. Директорката...

Македонија 13.05.20 | 14:09

Милошоски: Заев инсистира на небезбедни избори со помала излезност за да го ублажи својот пораз

Aнтонио Милошоски во својата денешна изјава ги упати следниве пораки: Денес би имал две пораки да испратам, првата е дека ВМРО-ДПМНЕ е прилично задоволна од исходот на...

Македонија 23.12.19 | 14:48

Власта сака да го замолчи и заплаши Трајковски, тоа е демократскиот капацитет на премиерот во заминување

Вистинското лице на животот што го донесе Зоран Заев е насилство, криминал и пресметка со политичките неистомисленици, вели Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. После прогоните...

Балкан 01.12.19 | 20:05

Градоначалничката на Драч поднесе оставка по скандалозната изјава за бројот на загинати

„Повредена од огромната негативна реакција поради изјавата што ја дадов, јас поднесувам оставка како градоначалник на Драч. Благодарност до сите што ми веруваа и ме...

Црна хроника 03.10.19 | 10:35

Боки 13: Мојата состојба е животозагрозувачка!

Во Апелациониот суд, Бојан Јовановски утрово на јавна седница ја образложи својата жалба со која бара укинување на мерката притвор. Покрај тоа што мојот бранител наведе...

Македонија 21.09.19 | 17:22

Османи не е сигурен дека Македонија ќе добие датум за преговори во октомври

Ги исполнивме сите услови очекуваме датум за преговори со Унијата  затоа во октомври Европската Унија ќе го исполни својот дел обврската и ќе ги почне преговорите со...

Македонија 25.08.19 | 16:18

Ахмети за „Рекет“: Алчноста го уништува човекот е израз кој сé објаснува, секако дека е скандал и тоа ме разочара

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети по посетата на гостиварските села Лакавица и Србиново даде изјава во која потенцираше оти „смета дека...

Македонија 13.08.19 | 23:19

Реакција на новинарите на изјавата на Заев

Денеска на одбележувањето на 18 години од потпишувашето на Охридскиот мировен договор премиерот на Македонија Зоран Заев изјави дека нема да дозволи нема неколку криминалци,...

Македонија 06.06.19 | 14:19

Јас сум Зоран Заев оптимистот, датум ќе добиеме

Премиерот Зоран Заев денеска изјави оти е убеден дека Македонија ќе добие датум за почеток на преговорите за членство и оти ќе направат се што е во нивна моќ да ја убедат...

Македонија 27.04.19 | 21:48

Новинарот на ФАЗ за изјавата на Пендаровски: Да, Груевски ми дава идеи што да пишувам

Откако претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во ТВ дуелот со Силјановска на МТВ изјави за една анализа на угледниот германски Франкфуртер Алгемајне Цајтунг,...

Македонија 24.04.19 | 10:50

Слушнав дека има здравствени проблеми, нека почине, не ја жалам

Сè уште актуелниот поглавар на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи вчера во своето обраќање имаше скандалозна изјава за судијката која ја донела одлуката Бузаку...

Сцена 25.03.19 | 14:08

Барбара Стрејсенд јавно се извини за коментарот за Мајкл Џексон и неговите жртви

Пејачката и актерка Барбара Стрејсенд (76) наиде на неодобрување поради коментарот на сметка на Мајкл Џексон во документарецот „Оставајќи ја Недојдија“. Актерката...

Македонија 12.03.19 | 17:48

Никола Димитров отиде чекор натаму – јазикот на Егејците не бил Македонски

Се откажува ли целосно Владата на државава од македонските малцинства? Иако тврдењата на првите луѓе на владејачкото мнозинство беа дека малцинствата остануваат заштитени,...

Македонија 26.02.19 | 14:49

„Еве ти ја вратата, излези“: Кога претседателот Трајковски му го покажа местото на Солана

Многумина ја паметат онаа легендарна изјава на Борис Трајковски, тогаш заменик министер за надворешни работи, од 1999 година за косовските бегалци во Македонија: Легендарната...

Македонија 26.02.19 | 14:37

Легендарната изјава за косовските бегалци на Борис Трајковски од 1999 година

Денеска се навршуваат 15 години од трагичната авионска несреќа во близина на Мостар, БиХ во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски со членови на екипажот. Трајковски...

Црна хроника 14.02.19 | 14:51

Изјава на уште еден патник: Бев свесен до моментот кога автобусот удри во банкината и се преврте


Македонија 13.02.19 | 23:48

Бројот на жртвите во трагичната несреќа се искачи на 14

Премиерот Зоран Заев, изразувајќи сочувство до семејствата на загинатите, изјави дека бројот на починати во автобуската несреќа се искачи на 14, а шест се борат за живот. Тешка...