Ознака: иско
Фудбал 31.03.20 | 14:57

Mанчестер Сити сака да го донесе напаѓачот на „Кралевите“, Иско

Премиерлигашот Манчестер сити подготвува предлог за играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско, објави „Дон Балон“. Според шпанскиот медиум, Манчестер е подготвен...

Фудбал 24.09.19 | 15:12

Иско се врати на тренинзите на Реал Мадрид

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско се опорави од повредата и започна да тренира заедно со тимот. Според информацијата објавена на официјалната веб-страница...

Фудбал 16.09.19 | 15:44

Јувентус не се откажува од Иско

Италијанскиот фудбалски шампион, Јувентус е заинтересиран за играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско, објави „Калчо Меркато“. Клубот од Торино ја разгледува можноста...

Фудбал 23.04.19 | 10:36

Јувентус летово тргнува по Иско и Крос

Јувентус во летниот трансфер период ќе се обиде во своите редови да ги донесе еден од играчите на Реал Мадрид, Тони Крос или Иско Алкоркон, јавува „Калчо меркато“. Торинскиот...

Фудбал 27.02.19 | 15:19

Не е ниту на клупата: Солари го избриша „проблематичниот“ Иско за реваншот со Барса

Одличниот играч за врска на Реал Мадрид, Иско Аларкон, не е во составот за вечерашната пресметка против Барселона во реваншот од Копа дел реј. Првиот натпревар во Барселона...