Ознака: исчезнато
Црна хроника 05.06.21 | 17:19

Исчезна девојче од битолското село Велушина, полицијата трага по неа

На 04.06 2021 во 15.30 часот во СВР Битола – Полициско одделение Велушина, А.Ќ.(37) од с.Велушина пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка В.Ќ.(15). Се преземаат мерки...

Црна хроника 12.11.20 | 14:50

Во Велес исчезна девојче

Портпаролот на СВР Велес Верoљуб Додевски информира дека вчера 11.11.2020 год. во Полициската станица Велес Т.И.(32) од Велес пријавила дека, околу 20.00 часот на 10.11.2020 год. нејзината...

Црна хроника 15.10.20 | 12:48

Mалолетното девојче, коешто беше пријавено за исчезнато, се вратило дома

Девојчето од Скопје, на возраст од 14 години, за кое беше пријавено дека исчезнало,  вчера попладне се вратило во својот дом во Скопје. Станува збор за малолетничка со...

Црна хроника 14.10.20 | 15:36

Полицијата трага по 14-годишно девојче од Скопје

Синоќа околу 1 часот по полноќ, 49-годишна скопјанка во полиција пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка. Како што инфоримираат од МВР, станува збор за 14-годишно...

Црна хроника 04.08.20 | 10:23

Трет ден се трага по момчето кое исчезна во Преспанско Езеро

Потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанското Eзеро продолжи во раните утрински часови и ќе трае се до пронаоѓање на момчето. Поради временските услови...