Ознака: исчезнато девојче
Црна хроника 21.12.20 | 12:53

Пронајдено 10-годишното девојче по кое се трагаше три дена

Вчеравечер во 22:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека М.К.(10) од Скопје била пронајдена и вратена дома. Станува збор за девојчето чија мајка С.К.(39) на 17.12.2020 во полиција...

Црна хроника 29.10.20 | 11:54

Ноќва во Чаир пронајдено 14-годишното девојче по кое полицијата трагаше неколку дена

Ноќва во 00.15 часот полициски службеници ја пронашле Ш.А.(14) од Скопје. Таа била најдена во Скопје на ул.„Самоилова“ во Чаир. Девојчето беше пријавено за исчезнато уште...

Црна хроника 04.10.20 | 19:12

Се трага по 14 годишно девојче од Скопје

Во раните утрински часови денеска, околу 3 часот во СВР Скопје, С.А.(49) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Ш.А.(14) од Скопје. Се преземаат мерки...

Црна хроника 09.06.20 | 16:33

10-годишно девојче исчезна во Скопје

Вчеравечер во 22.30 часот во СВР Скопје, С.А.(31) од Кочани, со престојувалиште во Скопје пријавила дека од семејниот дом се оддалечила нејзината ќерка Љ.А.(10). Се преземаат...

Црна хроника 13.02.20 | 15:37

12-годишна скопјанка вратена дома, ја нашле кај дечко ѝ

Вчеравечер во 20.30 часот во Полициската станица Чаир, Б.Е.(44) од Скопје пријавила дека била пронајдена нејзината ќерка Ф.Е.(12) од Скопје, за која пријавија дека се оддалечила...

Црна хроника 01.10.19 | 16:26

Не и е првпат: Исчезна 14-годишно девојче од Оризари

Вчера во 12 часот во СВР Куманово, 46-годишната Ш.Ш. од село Оризари, општина Липково, пријавила дека од домот се оддалечила нејзината 14-годишна ќерка. Таа и претходно во...

Калеидоскоп 16.07.19 | 20:04

Цела Кина го бараше девојчето седум дена, пронајдено е неговото тело во Источното Кинеско Море

Исчезнувањето на 9-годишната Занг Зиксин пред неколку дена ја заинтригира јавноста, па сите се прашуваа што навистина се случило со девојчето за кое мистериозно исчезна...

Црна хроника 19.05.19 | 21:02

Штипјанка си ја бара 14-годишната ќерка, во 2 часот по полноќ заминала од дома

Вчера во СВР Штип, Е.Ј. (31) од Штип пријавила дека истиот ден околу 02.00 часот од домот се оддалечила нејзината 14-годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Црна хроника 18.03.19 | 22:48

Пронајдено 16-годишното девојче од Скопје кое беше пријавено за исчезнато

Пронајдена 16-годишната девојка од Кисела Вода што вчера се оддалечи од домот Министерството за внатрешни работи информира дека вечерва од страна на полициски службеници...