Ознака: исчезнат
Балкан 30.09.19 | 11:15

Се бара било каква информација: Македонец исчезна во Белград!

Македонецот Лазо Павлев(42) исчезна во Белград на 25 септември, од кога му се губи секоја трага, пишува Блиц. Неговото исчезнување објавено е во регистерот на исчезнати...

Црна хроника 02.09.19 | 15:23

Татко од гостиварско си го бара својот син, во саботата му се губи трагот

Вчера попладне во полициска станица Гостивар, 70 годишниот З.Ф. од гостиварското село Здуње пријавил дека завчера неговиот син, С.Ф. се оддалечил од домот во непознат...

Црна хроника 31.08.19 | 19:09

Пациент вчера исчезнал од Неврохирургија

Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Центар, Х.К. (52) од Тетово пријавила дека околу 15.30 часот од Одделот за неврохирургија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“...

Црна хроника 02.08.19 | 17:27

Исчезна штитеник на Завод за рехабилитација за деца и младинци во Скопје

Вчера во 19:30 часот во Полициската станица Чаир 63-годишниот М.Ж. од Скопје, пријавил дека од установата Завод за рехабилитација за деца и младинци С.Север-Скопје се оддалечил...

Патувања 17.07.19 | 12:17

Пресврт во истрагата за мистериозно исчезнатиот малезиски авион

Исчезнувањето на авионот на Малезијан ерлајнс на летот МХ370, со 239 патници и членови на екипажот на 8. март 2014 година, остана една од најголемите мистерии. Според најновите...

Скопје 11.07.19 | 15:29

Исчезнат е дедо Мирослав, семејството го бара цела недела

Исчезнат е Мирослав Видовски, кого го нема веќе седум дена. Дедото има 73 години и живее во Центар, на улицата „11-ти Октомври“, од каде му се губи трагата. Неговото семејство...

Црна хроника 09.07.19 | 21:40

Скопјанец си го бара својот брат

Вчера попладне во Полициската станица Центар, М.В. (66) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот 73- годишен брат М.В., кој боледува од Паркинсонова болест. Се...

Скопје 30.06.19 | 19:58

Пандо Лазовски сè уште не е пронајден, семејството моли за помош

Последен пат е виден во Топанско Поле кога излегол од својот дом во раните утрински часови. Има околу 80 години, нема знаци на деменција, се вика Пандо Лазовски, немам...

Скопје 28.06.19 | 22:49

Исчезнат скопјанец, семејството бара помош

Семејството трага по исчезнатиот Пандо Лазовски. Негова фотографија е објавена на социјалните мрежи со повик доколку некој го забележи да ја извести фамилијата Исчезнато...

Црна хроника 20.06.19 | 18:10

Исчезнатиот Ристо Иљашев пронајден мртов

Струмичанецот Ристо Иљашев, по кого семејството трагаше повеќе од еден месец, е човекот пронајден мртов денеска кај браната Турија во делчевско, дознава „Република“...

Црна хроника 15.06.19 | 10:04

Уште трае потрагата по Алибен Абдул: Четири месеци го нема

Ќерката на Алибен не се откажува од потрагата по него. Таа на социјалните мрежи сподели стасус кој ви го пренесуваме: 4 месеци Tато 💔 Татко ми Алибен е исчезнат...

Црна хроника 11.04.19 | 10:24

Мајката на исчезнатиот Пино објави видео, вработен во потраги во МВР и затвара слушалка


Црна хроника 06.03.19 | 19:05

Исчезна 23- годишно момче од Скопје

М.Т.(41) од Скопје вчера во 12:30 часот во Полициската станица Бит Пазар пријавила дека од својот дом се оддалечил нејзиниот син А.Т.(23), кој претходно неколку пати го напуштал...

Црна хроника 06.03.19 | 17:38

Исчезна 11 годишно момче од Битола

Три дена нема трага ниту глас од 11 годишно момче од Битола, кое од совојот дом се оддалечило на 4-ти март оваа година. „На 04.03.2019 околу 14.30 часот во СВР Битола било пријавено...

Црна хроника 22.02.19 | 17:42

МВР потврди – телото најдено во Нерези е на Горан Атанасовски

На 21.02.2019 година во 12.52 часот во СВР Скопје било пријавено дека на патот за село Нерези било пронајдено патничко возило „Фолксваген Поло“ со скопски регистарски ознаки,...

Скопје 21.02.19 | 18:55

Сведоштво: Другарите го пронајдоа телото на исчезнатиот скопјанец во дол

Досие.мк во потрага по информацијата дека скопјанецот кој беше пријавен дека е исчезнат го обиколи теренот околку населбата Нерези. Локален жител кој сакаше да остане...

Сервиси 21.02.19 | 11:05

Исчезнат е Горан: Последен пат е виден вчера кај Беверли, потоа му се губи трагот

Исчезнато е лицето Горан Атанасовски од Скопје. Истиот има 35 години. Последнни информации кои ги има семејството е дека е виден вчера помеѓу 14:00 и 15:00 часот на локација...

Сервиси 06.02.19 | 12:48

Шести ден го нема Алибен

Роднините и пријателите шести ден трагаат по господин Алибен, кој исчезна во петокот на први февруари 2019 година. Алибен не зел ништо со себе, ниту телефон ниту пари. Семејството...

Црна хроника 05.02.19 | 15:30

Нов инцидент во „Ранка Милановиќ“, исчезна 13-годишно момче

Во Полициската станица Гази Баба вчера во 15:00 часот, социјална работничка во Јавната установа „Ранка Милановиќ“ пријавила дека од домот во непознат правец се оддалечил...

Скопје 03.02.19 | 11:21

Три дена ни трага од чичко Алибен – семејството бара помош!

Веќе три дена 27-годишната скопјанка М.А. го бара нејзиниот татко. Се работи за 64-годишниот А.А., чија трага се губи во петокот претпладне, околу 11 часот, кога излегол од...