Ознака: исчезнат
Црна хроника 10.01.21 | 17:19

Исчезнато е 14-годишно дете од Штип

На 09.01.2021 во 07.45 часот во СВР Штип, Е.Д.(39) од Штип пријавил дека неговиот син С.Д.(14) се оддалечил од дома. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Црна хроника 27.12.20 | 19:10

Трагедија вечерва: Маж исчезнал додека со џип се обидувал да помине надојдена река

Маж исчезнал додека со џип се обидувал да помине надојдена река во демиркаписко Дрен, а по него се трага, потврди за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој...

Црна хроника 27.12.20 | 16:43

Пронајден починат гостиварец кој бил пријавен за исчезнат пред две недели

Мртов маж бил пронајден вчера наутро во атар на с.Падалиште, гостиварско на место викано Роѓе Исмолит. Како што соопштува СВР Тетово, ловџиите А.С.(38) и Ф.И.(38) од Гостивар,...

Балкан 11.12.20 | 13:43

Пациент позитивен на Ковид-19 исчезнал од болница

Осумдесетгодишен човек исчезнал од Ковид-болницата од Суботица, по што му се губи секој траг. Ќерката на исчезнатиот човек, вели дека се загрижени за него, затоа што...

Калеидоскоп 15.11.20 | 13:24

Исчезнат човек, семејството моли за помош

Семеството го бара исчезнатиот човек во мавровското село Леуново. Според објавата на неговата ќерка, тој излегол околу 21 часот од викендичката, а до утрово немаат никаков...

Живот 20.10.20 | 21:31

Апел за помош: Исчезнат е Васил Ангеловски

Семејството на Васил Ангеловски од скопско Маџари упатува апел за помош. Тие бараат какви било информации за Васил, кој исчезнал од дома во 13 часот. Како што велат од...

Црна хроника 28.09.20 | 13:25

Пет дена се трага по исчезнатиот Ристо Ѓорѓиевски

Петти ден како делчевската полиција трага по 83-годишниот Ристо Ѓорѓиевски од делчевското село Косово Дабје. Последен пат, како што информира неговиот син Душко Ѓорѓиев...

Живот 26.09.20 | 13:36

Во Центар исчезна чичко Чедо: Семејството апелира за информации доколку некој го види

Во Скопје исчезна човек по име Чедо, кој има Алцхајмер. Последен пат е виден на улица „Македонија“ во центарот на градот. Облечен е во бела маица на кратки ракави, долни...

Калеидоскоп 20.09.20 | 11:06

Дедо Крсто е пронајден и вратен дома

87 годишниот дедо Крсто кој боледува од Алцхајмерова болест е пронајден и безбедно згрижен дома откако вчера преку социјалните мрежи се бараше помош за негово наоѓање. Негова...

Живот 15.09.20 | 08:51

Исчезнат е 80-годишник од Куманово, семејството бара помош од граѓаните

Семејството го пријави за исчезнат Бранко Пешевски, 80-годишник од Куманово и бара помош од граѓаните доколку го видат да се јават во полиција или на телефонските...

Црна хроника 16.08.20 | 23:07

Исчезнат 28 годишен штипјанец: Полицијата спроведува акција за негово пронаоѓање

Вчера во 9:50 часот во СВР Штип, К.Ј.(61) од Штип пријавил дека од семејниот дом се оддалечил неговиот син М.Ј.(28). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Црна хроника 12.08.20 | 23:39

Исчезнат е тетовецот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче: Семејството моли за помош

Семејството го пријави за исчезнат Ѓорѓи Дервишовски-Гоче, 62 годишник од Тетово и бара помош од граѓаните доколку го видат да се јават во полиција или кај неговиот брат. Ѓорѓи...

Црна хроника 09.08.20 | 16:38

Исчезна 20-годишен скопјанец, му нема траг два дена

Вчеравечер во 22:15 часот во СВР Куманово Н.Ј.(43) од Скопје пријавил дека во петокот во непознат правец се оддалечил неговиот син Р.Ј.(20). Се преземаат мерки за пронаоѓање...

Црна хроника 23.07.20 | 16:12

Мртвиот маж пронајден во Скопје со недели се водел како исчезнат од Албанија

Албански државјанин, кој пред неколку недели бил пријавен како исчезнат, бил пронајден мртов во Скопје. Р.К. кој пред неколку недели беше пријавен за исчезнат, е пронајден...

Црна хроника 07.07.20 | 20:11

12 дена нема траг од Димитар Мицковски

Веќе 12 дена нема траг од 25-годишниот Димитар Мицковски од Демир Хисар. Неговите пријатели на социјалните мрежи апелираат до секој кој можеби има некаква информација...

Црна хроника 06.07.20 | 16:17

Го нема од вчера попладне: Скопјанка си го бара исчезнатиот сопруг

На 05.07.2020 во 18:30 часот во СВР Скопје, А.А.(50) од населба „Илинден“, Скопје, пријавила дека од семејниот дом се одалечил нејзиниот сопруг Љ.А.(54). Се преземаат мерки за пронаоѓање...

Црна хроника 03.07.20 | 23:12

Скопјанецот кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

На 02.07.2020 околу 18:00 часот од полициски службеници од СВР Скопје на автопат Скопје – Велес, кај населба Хиподром, бил пронајден и вратен дома С.П.(37) од с.Црешево. На 01.07.2020...

Калеидоскоп 20.03.20 | 16:04

По 13 месеци пронајден мртов изчезнатиот скопјанец Абдул Алибен

Семејството на скопјанецот Алибен Абдул ја информира јавноста дека нивниот татко, кој беше исчезнат 13 месеци е починат. Со огромна болка и тага сакаме да споделиме со...

Црна хроника 02.02.20 | 21:02

Една година од исчезнувањето на Алибен: И небото плаче денес заедно со нас

Вчера, на 1 февруари, се наврши точно една година од исчезнувањето на скопјанецот Алибен Абдул. Тој е еден од 62-те лица кои се водат како исчезнати во Македонија. Семејството...

Црна хроника 18.11.19 | 09:49

Исчезна скопјанец

На 16.11.2019 во 14.30 часот во СВР Скопје, Р.Е.(45) од Скопје, пријавил дека неговиот татко И.Е.(88) од Скопје, кој имал здравствени проблеми, по претходна семејна расправија, се...