Ознака: исчезна
Црна хроника 09.09.21 | 16:54

Исчезна 18-годишна девојка од Скопје

На 07.09.2021 околу 18.30 часот во СВР Скопје, Н.Г.(38) од Скопје пријавила дека нејзината ќерка Н.Г.(18) се оддалечила од дома, а според пријавеното најверојатно се наоѓа кај другарка...

Црна хроника 06.06.21 | 17:51

Исчезна млад скопјанец

Синоќа во 23.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, Е.Ф.(53) од Скопје пријавил дека од дома се оддалечил неговиот син С.Ф.(27). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Свет 09.05.21 | 22:25

Исчезна лекарот кој го лекуваше Навални во Сибир

Лекар од Сибир кој го лекуваше рускиот опозициски лидер Алексеј Навални откако му се слоши минатата година во Русија, исчезна, соопшти денеска руската полиција. Полицијата...

Црна хроника 09.05.21 | 18:47

Исчезналo 15-годишно девојче од Скопје, родителите бараат помош

На 09.05.2021 во 01.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, А.П.(38) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка М.П.(15). Според пријавителот, неговата ќерка...

Црна хроника 11.04.21 | 16:32

Синот си ја бара мајката, исчезна скопјанка

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 01:30 часот во Полициска станица Драчево, 60-годишниот Ж.А.од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата...

Црна хроника 11.02.21 | 18:47

Исчезна 12-годишно момче од Скопје

Во Полициското одделение Шуто Оризари, У.Ф.(50) од Скопје вчера во 11.30 часот пријавил дека од домот се оддалечил Д.И.(12). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Црна хроника 03.08.20 | 07:52

16-годишно момче исчезна во Преспанското езеро

Момче на возраст од 16 години исчезна во водите на Преспанското езеро во близина на Претор, откако се превртела педалинка. Потрагата по момчето траеше вчера до доцна...

Црна хроника 22.02.20 | 16:26

Исчезна 17-годишнa девојка

На 20.02.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека од Јавната установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение самоволно...

Црна хроника 21.01.20 | 14:46

Марија исчезна пред три дена, семејството моли за помош

Се бара исчезнато лице Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години. Кога била видена последен пат облечена била во тренерки. Излезена од дома на 18.01 2020 година во утринските...

Црна хроника 09.11.19 | 17:32

Исчезна 12 годишно девојче во Скопје

Исчезна 12 годишно девојче од Центарот за социјална работа. Според информациите на МВР, вчера во 14.00 часот во Полициска станица Драчево, старател од ЈУ Меѓуопштински...

Црна хроника 21.05.19 | 15:40

Шестгодишно дете од Прилеп исчезнало во Тетово

Во Секторот за внатрешни работи во Тетово вчера било пријавено дека од саботата,18 мај, е исчезнато дете. Жител на Прилеп пријавил дека во Тетово е исчезнато неговото...

Црна хроника 16.05.19 | 15:31

Исчезна 48-годишна жена од кумановско Кокино

На 15.05.2019 година во 21.30 часот во СВР Куманово, И.С.(35) во с.Кокино, кумановско, пријавил дека на 11.05.2019 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата невенчана...

Црна хроника 23.04.19 | 17:03

Исчезна жена од кривопаланечко

Исчезната е 56-годишна жена, жител на селото Мождивњак, кривопаланечко. Случајот го пријавила во полиција нејзината снаа во текот на вчерашниот ден, информираат од Секторот...

Црна хроника 29.12.18 | 16:32

Исчезна 15-годишна девојка од Драчево

54-годишно лице од Драчево, вчера ја пријавило за изчезната својата 15-годишна ќерка. Тој трага по неа, а случајот го пријавил и во полиција. „На 28.12.2018 година во 12,00 часот...

Црна хроника 15.12.18 | 15:45

Исчезна 16-годишно дете од Карпош

Во Полициска станица Карпош, вчера во 15 часот, старателka од Меѓуопштински центар за социјални работи, пријавила дека околу 9 часот во непознат правец се одалечило 16-годишно...

Црна хроника 10.12.18 | 10:40

Исчезна 42-годишен битолчанец

Во СВР Битола, вчера во 11,00 часот Н.С.(71) од Битола пријавил дека на 07.12.2018 година околу 12,00 часот неговиот син С.С.(42) излегол од домот и не се вратил. Се преземаат мерки за...