Ознака: интерпол
Свет 06.01.21 | 11:10

Иран бара од Интерпол да издаде потерница за Трамп и 47 други американски официјални лица

Иран испрати барање до Интерпол да издаде меѓународна црвена потерница за 48 американски официјални лица. Меѓу нив е вклучен и досегашниот американски претседател,...

Свет 02.12.20 | 14:00

Интерпол предупредува за појава на фалсификувани вакцини против Ковид-19

Меѓународната полициска организација Интерпол предупреди дека меѓународната мрежа на организиран криминал може да се насочи кон новите вакцини против Ковид-19 и да се обиде...

Црна хроника 23.11.20 | 11:23

Косовец баран од Интерпол уапсен на Блаце

Вчера во 13.40 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, за влез во Република Македонија, по извршените гранични проверки на М.Б.(42) од Р.Косово, било констатирано дека...

Црна хроника 17.10.20 | 11:22

Албанец баран од Интерпол ноќва уапсен при обид да влезе во Македонија

Ноќва во 01:30 часот на влез во Република Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република...

Црна хроника 13.10.20 | 11:19

Албанец баран од Интерпол уапсен на Табановце

Вчера во 16.00 часот на граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека З.А.(35) од Р.Албанија се наоѓал на СТОП-листа на Интерпол и за него била...

Црна хроника 03.10.20 | 12:55

Албанец баран од Интерпол уапсен на аеродром

Ноќва во 01.30 часот на Граничениот премин „Меѓународен Аеродром“ – Скопје од полициски службеници од Полициска станица „Меѓународен Аеродром“ – Скопје бил приведен...

Црна хроника 29.08.20 | 11:43

Албанец баран од Интерпол уапсен при обид за влез од Косово во Македонија

Албански државјанин, по кого имало распишано потерница од Интерпол е приведен на граничниот премин Блаце при обид да влезе во земјава. Како што соопшти МВР, станува...

Македонија 29.07.20 | 14:21

Интерпол спречи во Македонија да се внесе отровно пилешко месо

Голема акција на Интерпол во која спречен е обид за внес на отровна храна во Македонија, дознава ТВ21. Информациите ги потврдуваат од Интерпол, Агенцијата за храна и...

Црна хроника 28.07.20 | 11:20

Уапсен Албанец баран од Интерпол

Вчера во 17.30 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го привеле M.С.(22) од Р.Албанија бидејќи при извршени гранични проверки било констатирано дека...

Црна хроника 06.07.20 | 11:24

На Блаце уапсен маж баран од Интерпол

Доцна ноќта сабота кон недела, во 03.20 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола, било утврдено дека У.Г.(26) од Р.Албанија во оперативната евиденција...

Свет 21.01.20 | 11:15

Поранешниот директор на Интерпол осуден на 13 години затвор

Поранешниот директор на Интерпол, Менг Хонгвеј, е осуден денеска на суд во Кина на 13,5 години затвор за земање мито. Менгу беше осуден во судот во Тијанџин, северна Кина. Поранешниот...

Свет 02.01.20 | 16:08

Интерпол со потерница го бара Карл Госн, поранешниот директор на „Нисан“

Интерпол издадепотерница за поранешниот директор на „Нисан“, Карлос Госн, потврди денеска либанскиот министер за правда Алберт Серхан. Тој рече дека обвинителството...

Црна хроника 18.12.19 | 11:21

Уапсен маж баран од Интерпол

Ноќва околу 23.50 часот на Граничниот премин „Ќафасан“ од слобода бил лишен Р.К.(32) од Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа на стоп-листа...

Црна хроника 29.11.19 | 12:24

Уапсен Албанец баран од Интерпол-Германија

На 28.11.2019 во 12.30 часот на Граничен премин „Блато“ бил лишен од слобода М.Г.(33) од Р.Албанија, за кој при пасошка контрола било констатирано дека се бара по потерница од...

Црна хроника 11.11.19 | 11:04

Aлбанец баран од Интерпол уапсен на „Долно Блаце“

Албански државјанин вчера на граничниот премин „Долно Блаце“ е лишен од слобода откако при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција...

Црна хроника 02.11.19 | 10:31

Уапсен Албанец на „ГП Ќафасан“ по потерница распишана од Интерпол

Вчера во 17:20 часот на Граничниот премин Ќафасан на влез во Р.Македонија, бил лишен од слобода M.A.(59) од Р.Албанија затоа што се барал по распишана меѓународна потерница...

Балкан 16.10.19 | 10:36

Косово го повлече своето барање за членство во Интерпол

Косово го повлече своето барање за членство во меѓународната полициска организација Интерпол, а оваа одлука ја потрвдија и официјалните преставници на Приштина. Барањето...

Свет 19.09.19 | 13:57

Интерпол: На Медитеранот откриени осомничени терористи

Интерпол откри повеќе од 10 осомничени странски терористи кои патуваат преку Средоземното Море, пренесува „Ројтерс“ повикувајќи се на меѓународната полициска организација. Во...

Црна хроника 09.09.19 | 12:11

Апсење ноќеска на Табановце: „Падна“ Албанец баран од Интерпол

Ноќеска околу 02 часот на Граничниот премин Табановце на излез од Македонија, бил лишен од слобода Г.К. (33) од Р. Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција...

Црна хроника 27.08.19 | 11:28

Косовец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчераутро на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен Х.А. (44) од Косово затоа што при извршена контрола и проверка било констатирано дека се наоѓа на стоп...