Ознака: интер
Фудбал 01.06.19 | 10:06

Елиф Елмас ново засилување на Интер

Турските медиуми објавија дека талентираниот македонски репрезентативец Елиф Елмас е на чекор до потпис со италијанскиот гигант Интер. Засега нема никаква официјална...

Фудбал 09.05.19 | 12:15

„Скај Спортс“: Антонио Конте блиску до договор со Интер

„Скај Спортс“ јавува дека Италијанскиот фудбалски стручњак, Антонио Конте е блиску до постигнување договор со раководството на Интер за да стане нивен нов тренер....

Фудбал 04.05.19 | 23:26

Удинезе и Интер одиграа реми без голови

Во 35-то коло од италијанското фудбалско првенство, Удинезе вечерва на домашен терен одигра 0-0 со Интер, освојувајќи значаен бод во борбата за опстанок. Екипите на „Дачија...

Фудбал 27.04.19 | 15:00

Јувентус му го нуди Игуаин на Интер

Јувентус сака да го продаде напаѓачот Гонзало Игуаин во летниот трансфер период. Во моментов, 31-годишниот Аргентинец настапува за Челси како позајмен играч, но „сините“...

Фудбал 08.04.19 | 09:43

Конте ќе го преземе Интер, веќе ја одобрил продажбата на Икарди

Поранешниот тренер на Јувентус и Челси, Антонио Конте нејаверојатно ќе го предводи Интер следната сезона, објави „Калчомеркато“. Италијанскиот стратег веќе ја прифатил...

Фудбал 18.03.19 | 11:42

Ванда Нара најави враќање на Икарди во тимот на Интер

Аргентинскиот напаѓач, Мауро Икарди веќе подолго време одбива да игра за Интер откако му беше одземена капитенската лента. Иако тој се правдаше дека е повреден, медицинските...

Фудбал 01.03.19 | 13:45

Интер веќе бара замена за Мауро Икарди

Раководството на Интер веќе бара заменик на аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди, кој најверојатно ќе биде продаден во летниот преоден рок. Скандалите во последните...

Фудбал 27.02.19 | 10:04

Ванда Нара: Ова што го правам во фудбалот е револуционерно

Ванда Нара изминатиов период постојано е во центарот на вниманието, а причината за тоа е секако нејзиниот сопруг Мауро Икарди, односно обидот таа како негов агент да...

Фудбал 13.02.19 | 14:01

Се подготвува ли трансфер: Икарди повеќе не е прв капитен на Интер

Милански Интер среде сезона и во можеби најтешкиот период за тимот, се реши на радикален потег кој сериозно ќе влијае на балансот во тимот. „Нероазурите“ му ја одзедоа...

Фудбал 30.01.19 | 15:35

Интер: Нема понуди за Перишиќ, за нас трансфер прозорецот е затворен

Директорот на Интер, Пјеро Аусилио, изјавил дека се’ уште нема официјални понуди за Иван Перишиќ. Хрватот има желба да ја напушти „Џузепе Меаца“, а за него има интерес...

Фудбал 29.01.19 | 11:19

Проблеми во Интер: Неколку фудбалери бараат трансфер, претседателот го откажал патувањето

Атносферата во тимот на Интер воопшто не е добра, а кога резултатите не се на очекуваното ниво, незадоволството излегува на виделина. Хрватот Перишиќ побарал да си замине...

Фудбал 28.01.19 | 14:38

Интер го бара Озил, но му нуди само половина плата

Италијански Интер до крајот на зимскиот преоден рок ќе се обиде во своите редови да го донесе Месут Озил. Германецот не е во плановите на Емери и е на излезна врата во...

Фудбал 25.01.19 | 09:57

Седрик Соареш денеска преминува во Интер

Португалскиот дефанзивец Седрик Соареш до крајот на денот би требало да потпише договор со Интер. Португалецот е играч на Саутемптон, а во Интер ќе дојде како позајмен...

Фудбал 21.01.19 | 11:23

Икарди бара 7,5 милиони евра годишно за да остане во Интер

Капитенот на Интер, Мауро Икарди преговара со клубот за продолжување на договорот. Според „Калчомеркато“, раководството на клубот е подготвено да му понуди годишна...

Фудбал 15.01.19 | 14:23

Диего Годин веќе се договорил со Интер

Шпанскиото радио „Кадена СЕР“ јавува дека Интер веќе го обезбедил потписот на уругвајскиот интернационалец од редовите на Атлетико (М), Диего Годин. Централниот дефанзивец...

Фудбал 02.01.19 | 10:10

Аусилио: Проектот на Интер со Спалети ќе трае уште долги години

Спортскиот директор на Интер, Пиеро Аусилио е категоричен дека тренерот Лучијано Спалети нема да биде заменет од друг тренер по крајот на сезоната. Жозе Мурињо не е...

Фудбал 24.12.18 | 21:56

Наиголан уште зимава би можел да го напушти Интер

Борбениот Белгиец од средината на теренот, Раџа Наинголан не се снаоѓа најдобро во екипата на Интер каде пристигна летово, а по неколкуте повреди очигнедно и тој самиот...

Фудбал 13.12.18 | 13:10

Спалети на лето си заминува од Интер

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети, најверојатно ќе го напушти тимот на лето, јави денеска италијанскиот весник, „Газета дело Спорт“. Според написот, управата на клубот...

Фудбал 06.12.18 | 15:07

Алегри: Најсериозни конкуренти во Италија ни се Интер и Наполи

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, истакна дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. Јувентус не ја убил неизвесноста...