Ознака: инстаграм
Технологија 29.06.22 | 14:00

Не се вчитуваат фотографии за стори, пораки доцнат, има само црн екран: Корисниците на Инстаграм ширум светот пријавуваат проблеми

Популарната апликација и социјална мрежа „Инстаграм“ од утринава појавува одредени проблеми за корисниците. Според „DownDetector“, интернет портал кој го следи статусот...

Свет 20.03.22 | 08:53

Нова социјална мрежа: Се заканува да го престигне Инстаграм, а ова ќе бидат првите корисници!

Александар Зобов, руски претприемач, лансира нова социјална мрежа – Росграм! Оваа мрежа ќе биде руска алтернатива на Инстаграм, а апликацијата ќе биде лансирана на...

Свет 14.03.22 | 12:08

Блокиран и „Инстаграм“ во Русија

Руското регулаторно тело за медиуми Роскомнадзор денеска официјално го вклучи Инстаграм во листата на забранети сајтови, со што во Русија целосно се блокирани социјалните...

Свет 27.02.22 | 09:19

Инстаграм му го избриша профилот на лидерот на Чеченија, откако објави порака за Украина

Инстаграм му го избришал и забранил профилот на Претседателот на руската провинција Чеченија и лојален сојузник на рускиот претседател Владимир Путин, Рамзан Кадиров. Причина...

Свет 26.02.22 | 18:26

Твитер не е достапен во многу градови, особено во Москва, а повремено има проблеми и со Фејсбук и Инстаграм

Социјалната мрежа Твитер не е достапна во Русија. Во многу градови, особено во Москва, не е можен пристап до Твитер, а пристапот е прекинат денеска напладне, јави агенцијата...

Технологија 07.02.22 | 12:35

Цукерберг планира да ги угаси „Фејсбук“ и „Инстаграм“ во Европа

Компанијата Мета (претходно Фејсбук) се заканува да ги затвори своите платформи Фејсбук и Инстаграм во Европа, се наведува во годишниот финансиски извештај на компанијата. Во...

Свет 07.02.22 | 10:53

Мета се заканува дека ќе ги затвори Фејсбук и Инстаграм за ЕУ

Мета предупреди дека Фејсбук и Инстаграм би можеле да бидат затворени во Европа доколку не ги префрлат податоците на американските сервери. Мајката компанија на Фејсбук...

Македонија 05.02.22 | 21:55

Кому е наменета „чест е чест, а власт е власт“: Боки од затвор објави стихови од „Не ломите ми багрење“ на Балашевиќ

Бојан Јовановски пред неколку часа објави „стори“ на Инстаграм. На видеото Боки цитира стихови од познатата песна на Балашевиќ „ Не ломите ми багрење“ Верувам ценета...