Ознака: инспектор
Црна хроника 06.07.22 | 15:26

Приведен инспектор на УЈП

Приведен е Ј.К.(63) од Скопје, вработен како инспектор во Управата за јавни приходи. По преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка...

Македонија 15.02.22 | 19:30

Советник на Левица го откри идентитетот на инспекторот: Ова е човекот кој го казни со 7 илјади евра угостителот во Гевгелија

Саше Јанчев е Советник од Левица во општина Гевгелија, тој на својот Фејсбук го откри идентитетот на инспекторот кој го казни угостителот градот со казна од 7 илјади...

Црна хроника 23.12.21 | 15:59

Гостиварец нападнал инспектор

Основното јавно обвинителство – Гостивар информира дека поведе постапка и поднесе Обвинителен предлог против 47-годишен гостиварец кој се товари за кривично дело –...

Македонија 03.08.21 | 11:40

Се огласи инспекторот за превенција: Да не се повтори Кочани – најстроги мерки за тој што намерно ќе предизвика пожар

Да не се повтори Кочани! Сите авторитети, поединци и институции, јавни претпријатија, медиуми, здруженија на граѓани, еколошки и планинарски друштва и други субјекти,...

Црна хроника 23.04.21 | 14:31

Тетовски инспектор фатен како зема поткуп

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Р.(51) од Тетово, државен инспектор за животна средина, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „примање...

Црна хроника 22.04.21 | 18:35

Приведен инспектор во Кичево, земал поткуп

Попладнево во Кичево приведен инспектор од Државниот инспекторат за животна средина, под сомнение дека примал поткуп, јавува дописникот ТВ21. Полицијата го привела...

Црна хроника 12.04.21 | 15:14

Инспeктop од Куманово снимен како се договара со дилeр: „Hикој немa да те диpa од колегите“

Снимки од телефонски разговор од две и пол минути помеѓу, наводно, локален дилер во Куманово и наводно, инспектор за недозволена трговија и шверц во градот, се шири на...

Македонија 12.04.20 | 22:52

Чулев: Најостро ќе бидат казнувани сите лица кои со своето однесување ќе го нарушат угледот на полицијата

Во однос на видеото кое се споделува на социјалните мрежи, а на кое се гледа лице кое постапува спротивно на мерките и одлуките на Владата за ограничување на движењето...

Црна хроника 12.04.20 | 20:58

Дисциплинска за инспектор од Карпош

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди по извршени соодветни проверки утврдил дека полицискиот службеник З.Р., самостоен...

Македонија 05.02.20 | 19:28

Дали сликите на Шилегов се веродостојни: Кавга меѓу Шилегов и главниот инспектор кој е понеписмен

Во јавноста веќе втор ден најактуелна е темата со горењето на медицински отпад на „Дрисла“, откако вчера СДСМ на чело со Петре Шилегов продолжи со практиката на газење...

Македонија 15.11.19 | 19:09

Илиевски: Ова е една лоша порака за нас како инспектори

Членовите на собраниската Постојана анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓанинот денеска расправаа по преставката од вишиот просветен инспектор...

Македонија 06.10.19 | 14:45

Бујар Османи пак глуми инспектор, сега е во контрола на ИПА фондовите

Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео од кое се гледа дека повторно е во инcпeкција. Вицепремиерот напиша: ИПА мониторинг и потсети дека...

Македонија 05.09.19 | 11:40

Непријатно изненадување за инспекторот Илиевски

Просветниот инспектор Ѓорги Илиевски, кој обелодени дека тројца функционери на ДУИ, министерот за образование Арбр Адеми, заменик-министерот за внатрешни работи Агим...

Македонија 01.09.19 | 20:01

Премиере, го назначивте волкот да чува овци: Дујовски ќе спроведува ветинг во МВР, а и самиот е незаконски избран за вонреден професор

Иако целосно сте запознати и инволвирани (целокупната документација е кај вас) за cкaндaлите и унaпрeдувaњата во наставно научни звања на ваши (колициони партнери) високи...

Македонија 26.08.19 | 16:08

Просветниот инспектор Илиевски однесе нови документи во Антикорупциска

Нова пријава до Државната комисија за спречување на корупција поднесе денеска инспекторот Ѓорѓи Илиевски за случајот со наводното незаконско унапредување во наставно-научни...

Црна хроника 21.08.19 | 19:08

Внатрешна контрола од МВР го испитува случајот со кокаинот во возилото на инспекторот

Внатрешната контрола при МВР го истражува случајот за транспорт на кокаин со возило на инспектор на СВР Тетово, потврдуваат оттаму. Вчера, според информации на „Алфа“,...

Македонија 17.08.19 | 15:37

Алијанса за Албанците: Се молчи ли за инспектор чие возило е користено за продажба на дрога, а е брат на висок функционер на ДУИ?

Повод за оваа реакција е обидот за прикривање, односно обидот за молк од страна на одговорните институции во врска со апсењето на две момчиња од страна на полицијата,...

Твитови 14.07.19 | 09:05

Знаете кој е херој? Инспекторот!

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој го откри скандалот со фалсификуваните докторати на Тетовскиот универзитет е херојот кој без никаква поддршла се фати во борба...

Македонија 12.07.19 | 10:19

Дисциплинска постапка против инспекторот Ѓорѓи Илиевски

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски на 19 јули треба да се појави пред дисциплинска комисија во Државниот просветен инспекторат (ДПИ). Дисциплинската постапка е закажана...

Македонија 08.07.19 | 11:07

Адеми бараше да се забошоти случајот, а Нухиу ме потсетуваше дека имам семејство…

Инспекторот Ѓорѓи Илиевски испрати ново писмо до јавноста, овој пат наменето до директорот на Државниот просветен инспекторат, Томе Спироски, против кого, како што...