Ознака: имот
Македонија 18.09.20 | 13:17

Колку тежат пратениците од владеачката коалиција: Каевски има три станови, Костадинов го сокрил имотот, Бајрами поседува оружје…

Станови, деловни објекти, банкарски книшки, скапи автомобили, земјишта, странски депозити… од скромни до поимотни се анкетните листови на пратениците од владејачката...

Балкан 17.03.20 | 11:15

Колку е богат хрватскиот претседател Милановиќ

Според објавената имотна карта, хрватскиот претседател Зоран Милановиќ има плата од 25.000 куни (3300 евра), неговата сопруга поседува стан од 127 квадратни метри и има заштеда...

Калеидоскоп 21.02.20 | 17:34

Раскошниот имот на Џорџ и Амал Клуни уништен од поплавите во Англија

Реката Темза се излеа од своето корито и го поплави речиси целиот велелепен имот на холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата соруга Амал во Беркшир, поради обилните...

Македонија 05.02.20 | 12:48

Антикорупциска најпрво ќе ја проверува имотната состојба на претседателите на судовите

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) неделава ќе донесе квартален план за првите три месеци и најпрво ќе започне со проверка на имотната состојба...

Калеидоскоп 21.01.20 | 11:12

По страотните пожари конечно дожд, Расел Кроу го покажа својот имот во Австралија

„Мојот имот пред 10 седмици откако пламенот го проголта и утрово откако целиот викенд паѓаше дожд“,напишал актерот Расел Кроу на Фејсбук покрај фотографијата која...

Македонија 24.12.19 | 20:57

Антикорупциска ќе има увид во имотот на функционерите во странство

На предлог на Министерството за правда, на денешната владина седница е прифатена информацијата според која  Македонија ќе го потпише Меѓународниот Договор за размена...

Македонија 01.12.19 | 21:10

Милчин за повикот на премиерот во заминување да се провери потеклото на имотот на судиите: А да почне од себе?

Режисерот Владимир Милчин го повика премиерот во заминување Зоран Заев да почне од себе со проверката на потеклото на имотот, која тој ја побара од Антикорупциска комисија...

Македонија 14.11.19 | 12:27

Две куќи, кредит, пушка и пиштол – колкав имот пријавил Зекир Рамчиковиќ?

Со 62 гласа „за“ и 12 „против“, пратениците го избраа независниот пратеник Зекир Рамчиловиќ за потпретседател на Собранието на местото на Весел Мемеди. Рамчиловиќ на...

Црна хроника 04.10.19 | 22:23

Двајца скопјани нападнале момче, барале да им препише имот

Вчера попладне во Полициската станица Гази Баба, Ф.К. (21) од Скопје пријавил дека бил физички нападнат од Е.А., М.И., двајцата од Скопје. Според пријавеното, тие барале од...

Твитови 23.09.19 | 12:26

Семејство си ја продава кожата за да си го спаси детето, a Фатиме носи чанти од 2.5 илјади евра?


Македонија 21.08.19 | 22:05

Катица заглавена во кредити, но со пристоен возен парк

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева замина во истгражниот затвор „Шуто Оризари“ откако неколку часа во Кривичниот суд се судијата на претходна постапка...

Македонија 21.07.19 | 10:08

Македонија и Србија го поделија дипломатскиот објект на СФРЈ во Атина

Вељко Одаловиќ, Генерален секратар во српското МНР и претставник во Мешовититот комитет за распределба на дипломатскиот и конзуларниот имот на поранешна СФРЈ, изјави...

Македонија 20.07.19 | 10:49

Стан, џип и викендичка во Скопје – Каков имот пријавила Вилма Русковска во Антикорупциска

Јавната обвинителката за организиран криминал, Вилма Русковска, вчера беше предложена од премиерот Зоран Заев да биде на чело на Специјалното јавно обвинителство. Според...

Балкан 17.12.18 | 10:35

Приштина бара и имот од поранешна СФРЈ

Покрај воената отштета што косовските власти најавија дека ќе ја бараат од Белград, на списокот со барања на Приштина се и дел од имотот на поранешна СФР Југославија,...