Ознака: имам
Калеидоскоп 17.01.20 | 10:37

Немал секс со невестата две недели зошто „имала менструација“, всушност по грешка се венчал со маж

Имам во Уганда е суспендиран од исполнување на својата дожност во џамијата, додека не се заврши истрагата за кражбата, во која било откриено дека жената со која се венчал...

Свет 21.04.19 | 09:36

Имам од Македонија протеран од Италија поради тероризам

Имамот Зејнулах Садики (31) ќе биде протеран од Италија поради исламски радикализам, дознава 24 Инфо. Според обвинението, тој премногу долго ја злоупотребувал својата...

Свет 05.02.19 | 19:58

Сочен бакнеж во уста на папата и имамот

Откако повикаа на светски мир, папата Френсис и големиот имам шеик Ахмед ал Тајеб ги изненадија верници бакнувајќи се во уста. На меѓурелигискиот состанок во понедлникот...

Калеидоскоп 26.12.18 | 14:10

Канадски имам: Да се каже „Среќен Божиќ” е полош грев од убиство, прељуба и сите лаги заедно

Муслиманите треба да бидат навредени од луѓето кои го обожуваат Исус Христос како Бог, а посакувањето некому „Среќен Божиќ” е поголем грев од убиство, порачал канадскиот...