Ознака: ИК
Македонија 16.05.22 | 13:22

ИК на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одлучува за следните чекори на партијата во однос на активната болкада

На Извршниот комитет ќе се расправа за новата фаза од блокадата, најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање кои се следните...

Македонија 02.10.20 | 13:50

ИК на ВМРО-ДПМНЕ одлучи: Ќе се формира правен тим за тужба за злоупотребите од 4.6 милиони евра во СЈО, кои ги потврди ДРЗ

ИК на ВМРО-ДПМНЕ вчера ја одржа своја редовна седница на која ја разгледа актуелната политичка состојба во државата и хаосот кој се случува на секое поле, економски,...

Македонија 27.01.19 | 12:02

Денеска седница на ИК и на Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Денес ВМРО ДПМНЕ ќе одржи седница на Извршниот Комитет на партијата, а подоцна во текот на денот ќе одржи и седница на Централниот Комитет. На двете највисоки партиски...