Ознака: Игор Николов
Македонија 22.11.19 | 17:50

Игор Г. Николов: Ајде министре Венко Филипче да поразговараме какви подобрувања на здравствениот систем му направивте

Докторот Игор Г. Николов го прозва министерот Филипче преку социјалните мрежи и го повика на дуел. Ајде Министре Венко Филипче излезете на дуел, па да поразговараме...

Македонија 03.11.19 | 16:59

Николов: Каде е платата од 100 илјади денари за специјалистите? Каде се 30.000 денари за средниот персонал?Каде е бесплатното болничко лекување за граѓаните?

Триото Заев-Дончев- Филипче и по три години владеење не прави ништо освен што ги лаже граѓаните, лекарите и здравствените работници, ова денеска на прес-конференција...

Македонија 01.10.19 | 23:31

Николов до Дончев: Сте биле ли некогаш на матичен лекар да видите како оди тоа?

Небулоза е дека ќе има лекови секој ден за граѓаните благодарение на НАТО и Европската унија и на зголемена економска активност – рече доктор Игор Николов на гостувањето...

Македонија 14.09.19 | 14:41

Дали ограничувањето на конкуренцијата е начин да се намести тендерот за новиот Клинички центар?

Триото Заев – Дончев – Филипче продолжуваат да го деградираат здравствениот систем. Од новиот Клинички центар нема абер, а стариот се распаѓа. Кога се распишуваше...

Македонија 19.08.19 | 14:33

Филипче, доста е од приватизација на здравствените институции и сомнителни тендери

Ветувањето на Владата на Заев за 500 евра просечна плата не е остварено и тоа особено го чувствува средниот медицински персонал, а ветувањето за 100 илјади денари основна...

Македонија 01.08.19 | 13:32

Николов: Не сака Заев Развојна банка на ЕУ да го контролира како троши половина милијарда евра

Дали Зоран Заев се подготвува за најголемиот грабеж во историјата на независна Македонија?, праша денеска на прес-конференција Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ. Доколку нашите...

Македонија 26.06.19 | 13:39

Николов: Филипче и Дончев фаворизираат распродажба на јавното здравство

Иако од Министерството за здравство, тврдат дека превземаат чекори за унапредување на јавното здравство и тоа во повеќе категории, сепак реалноста е различна. Се прават...