Ознака: хотели
Вести 23.05.20 | 12:02

За сите кои ќе летуваат во Грција, ова се здравствените протоколи за работа на хотелите и туристичките објекти

План за управување со сомнителен случај на Ковид-19, потребно е да имаат сите хотели и туристички објекти во Грција, согласно здравствените протоколи од Министерството...

Свет 13.05.20 | 14:04

Пред да отворат, хотелите и рестораните во Унгарија ќе треба да воведат мерки за борба против короната

Во очекување дека најлошото во кризата со корона вирусот е зад нас, туристичките дестинации во Унгарија се подготвуваат за нормализирање на состојбата. Унгарската...

Патувања 11.05.20 | 09:32

Грците ги продаваат хотелите и вилите, цени од 160 илјади евра

Околу стотина хотели во моментов се на продажба на северот на Грција, а најевтиниот поголем објект со базен и поглед на море може да се купи за половина милион евра. На...

Свет 29.04.20 | 10:18

Хотелите во Полска ќе бидат отворени за летните одмори

Хотелите во Полска ќе бидат отворени за летните одмори, изјави денеска за државното радио, владиниот портпарол Пјотр Мјулер. Тој додаде дека новите случаи на заразени...

Патувања 27.04.20 | 13:08

Без шведска маса и помалку лежалки – турските хотели се подготвуваат за летната сезона

Хотелите во Турција кои добија здравствени сертификати, ќе започнат да се отвораат до крајот на мај, рече министерот за туризам и култура Мехмет Ерсој, истакнувајќи...

Здравје 22.03.20 | 10:21

Владата со јавен повик: Се бараат хотели кои имаат над 50 легла за формирање карантин

Владата објави јавен повик за изразување интерес за сите хотели во државата кои имаат повеќе од 50 легла и кои се заинтересирани доброволно да ги отстапат своите капацитети...

Фудбал 15.03.20 | 10:00

Хотелите ќе ги претвори во болници: И Роналдо се вклучи во борбата против коронавирусот

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе ги трансформира своите хотели во болници за луѓе инфицирани со корона вирусот, а покрај тоа ќе плаќа и за докторите и за работниците...

Економија 09.12.18 | 13:29

Охридските и струшките хотели полни за Нова Година

Сместувачките капацитети во хотелите на Охридско-струшкото крајбрежје се целосно исполнети за новогодишните празници, инфорира претседателот на ХОТАМ Крсте Блажески. Традиционално,...