Ознака: хороскоп
Астро 02.10.22 | 10:59

Хороскопски знаци на кои им е важно партнерот да е богат

Некои луѓе сметаат дека среќата не е во парите, но според астролозите овие хороскопски знаци го ставаат богатството на прво место и тоа им е важно кај партнерот. Бик Бикот...

Астро 30.09.22 | 09:22

Од утре за нив почнува подобар живот: Три знаци ќе имаат сè што сакаат

Астролозите истакнуваат дека три хороскопски знаци ќе имаат најмногу шанси да постигнат голем успех и значително да си го подобрат животот. Дознаваме кои се милениците...

Астро 28.09.22 | 16:38

Од први октомври за нив почнува подобар живот: Три знаци ќе имаат сè што сакаат

Астролозите истакнуваат дека три хороскопски знаци ќе имаат најмногу шанси да постигнат голем успех и значително да си го подобрат животот. Дознаваме кои се милениците...

Астро 27.09.22 | 14:24

На овие хороскопски знаци им следи голема финансиска среќа во октомври

На 3 октомври Меркур ќе почне да се движи директно, што ќе им ја отвори финансиската врата на сите знаци од Зодијакот без исклучок. Сепак, астролозите идентификуваа неколку...

Астро 27.09.22 | 12:20

Кога ќе ви биде тешко: Овие совети го водат секој хороскопски знак до успех

Кога ќе ви биде тешко, повторете ги овие мантри или молитви. Овие моќни зборови ќе ви дадат сила да продолжите кога ќе бидете кревки и ќе се сомневате во себе. Дури и во...

Астро 27.09.22 | 11:00

Хороскопски знаци кои е најлошо да ги имате за непријатели

Со некои луѓе мудро е да не си замеруваме, особено ако можат да бидат опасни како противници и не се толерантни како останатите. Во хороскопот, овие четири знаци се смета...

Астро 23.09.22 | 11:13

Што може да очекуваат хороскопските знаци до крајот на годината?

Повеќе од половина од годината е зад нас… Не сакаме да се свртиме кон минатото, туку повеќе ќе ги оставиме очите насочени кон (се надеваме дека подобра) иднина. Ќе ви...

Астро 16.09.22 | 23:20

Проверете дали сте вие: Oвие хороскопски знаци обожаваат да бидат сами

Додека за некои осаменоста звучи ужасно, на други им звучи како блаженство, а според астролозите, ѕвездите и месецот во кој сте родени исто така влијаат на тоа. Иако постојат...

Астро 14.09.22 | 19:25

Најсреќни денови во септември: Датуми кои носат магија, замислете желба – ѕвездите велат дека чудата се можни

Најсреќните денови во септември со себе носат голема моќ. Според астрологијата, идеалните датуми за правење желби се должат на позициите на небото погодни за нивна...

Астро 25.08.22 | 11:33

Уран во Бик го започнува своето ретроградно движење: Време е да почнете да живеете!

Уран во Бик го започнува своето ретроградно движење на 24 август, кое ќе трае до 22 јануари следната година. Неговото ретроградно движење ни овозможува да најдеме нови...

Астро 24.08.22 | 14:00

Ова се најфаталните жени во хороскопот: По нив се губи главата, зрачат со силна енергија, а второто име им е страст

Жените од овие три хороскопски знаци лесно ќе ве заведат и по нив лесно ќе ја изгубите главата. ЛАВ Полни со самодоверба и страст, жените под знакот Лав знаат што сакаат...

Астро 21.08.22 | 12:17

Летото завршува: Еве што треба да направи до крајот секој знак за да привлече среќа и љубов

Астролозите откриваат што треба да направи секој хороскопски знак до крајот на летото за да привлече повеќе среќа, љубов и пари: Овен Направете нешто со своите раце,...

Астро 18.08.22 | 17:14

Марс во близнаци носи шанса за 3 хороскопски знаци- ги очекува богатство и магичен успех

Марс е планета на акција и страст, планета која не тера да дадеме се од себе за да го постигнеме она што го сакаме, велат астролозите. Оваа година тој влегува во Близнаци...

Астро 12.08.22 | 22:47

Три знаци на кои ако им згрешите, веднаш подготвуваат одмазда

Иако хороскопските знаци се разликуваат според карактерот, има и такви со вишок на емпатија, но и такви кои воопшто немаат трпение Риби Рибите немаат толеранција кога...

Астро 09.08.22 | 11:11

Ова се најважните астро датуми во август: На еден особено треба да обрнете внимание

Пред нас е предизвикувачки астролошки месец во кој треба да обрнеме внимание на неколку датуми. Една од најважните е полната месечина во Водолија на 12 август, која ќе...

Астро 08.08.22 | 14:20

Можат да издржат многу тешки ситуации: Ова се ментално најсилните хороскопски знаци

Тие можат да поднесат многу, а да не се чувствуваат скршено, исцрпено или поразено како другите. Во продолжение прочитајте кои хороскопски знаци се сметаат за исклучително...

Астро 04.08.22 | 21:14

Ноќва Месечината влегува во Скорпија, а тоа носи многу страст за три знаци

Месечината ќе биде во знакот на Скорпија од 4 до 6 август 2022 година, а овој период ќе биде одличен за љубов и страст, особено за овие три хороскопски знаци: Близнаци Досега...

Астро 01.08.22 | 23:43

Ги чека љубовта на нивните животи: Три хороскопски знаци ќе ја запознаат сродната душа овој месец!

Не е невообичаено многу љубови да процветаат во месец август, како и да се исполнат желби за кои мислевме дека се недостижни. Овие 3 хороскопски знаци ќе ја запознаат...

Астро 30.07.22 | 19:41

Месечен хороскоп за август 2022: Девица

Ова месец во кој треба да го отворите срцето кон нови искуства, бидејќи ќе имате милион можности за тоа. Работа На 1 март, Марс ги здружува силите со Уран во вашата...

Астро 29.07.22 | 15:00

Август им носи среќа: 3 хороскопски знаци ги очекува прилив на пари и големо изненадување!

На луѓето родени во овие три хороскопски знаци, во август животот драстично ќе им се промени и тоа на подобро. Се работи за родените во 3 хороскопски знаци кои ги очекуваат...