Ознака: хороскоп
Астро 04.02.21 | 08:36

Овие комбинации се најдобрите љубовни парови во хороскопот

Кога двајца од овие хороскопски знаци ќе бидат во врска,голема е веројатноста дека „ќе има искри“ на сите страни. Рак и Јарец Врската меѓу чувствителните Ракови и доминантните...

Астро 03.02.21 | 14:19

За овие 4 хороскопски знаци февруари ќе биде „пеколен“ месец

Ретроградниот Меркур прави хаос во Зодијакот, а тоа особено ќе го почувствуваат следните 4 хороскопски знаци и тоа – во месец февруари: 1. Овен Иако во првата половина...

Астро 26.01.21 | 22:49

Три хороскопски знаци кои ќе кажат „да“ оваа пролет

Ако тајно сонувате да го сослушате заветот на вашиот/вашата сакан/а, тогаш подобро да не размислувате, но проверете дали сте меѓу среќните што ќе „Кажат да“ оваа пролет. Лав Вие...

Астро 21.01.21 | 22:36

Пролетта носи луда среќа и многу пари за овие два знака

Пролетта ќе биде извор на среќа за некои хороскопски знаци, велат астролозите На крајот на зимата, ѕвездите ќе бидат многу љубезни со нив и ветуваат многу позитивни...

Астро 07.01.21 | 15:30

На што не треба да трошат енергија хороскопските знаци во текот на јануари

Со почетокот на секоја нова година, си ветуваме дека ќе се подобриме и ќе смениме некои навики. Но, астрологијата открива на што не треба да трошите енергија овој месец. Овен Не...

Астро 04.01.21 | 11:20

Ова се најважните датуми во 2021 година: Носат можност за напредување и големи животни промени!

Добро искористете ја наклонетоста на ѕвездите! 2021 година ни носи изобилство и големи можности за напредување. Исто така, носи можност да го постигнеме она за што долго...

Астро 03.01.21 | 19:36

Родени се да постигнат големи успеси во животот: Ова се најмоќните знаци на Зодијакот

Секој хороскопски знак има свои квалитети, но личностите родени во овие 3 знаци посебно се издвојуваат бидејќи се предодредени за големи успеси. За нив неуспехот не...

Астро 31.12.20 | 21:35

Љубовта доаѓа кога најмалку се надеваме:Годишен љубовен хороскоп за 2021

Љубовта често ни доаѓа кога најмалку се надеваме, но најважно е да ја храниме со нежност, разбирање и искрени чувства за да може да напредува. Овен 2020 беше многу тешка...

Астро 31.12.20 | 21:20

2021 година ќе биде судбоносна за овие 3 хороскопски знаци

Уште од првите денови на новата година, ќе можете да се релаксирате и да имате позитивен став кон животот. Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани...

Астро 31.12.20 | 20:05

Најдобрите новогодишни одлуки за вашиот хороскопски знак

Во периодот околу Нова година, секогаш се прашуваме што сме постигнале во претходната и што сакаме да постигнеме во следната. Носењето одлуки е лесно, иако понекогаш...

Астро 31.12.20 | 19:47

Бикот брка попусти, Стрелецот создава најдобра атмосфера: Како се подготвува секој хороскопски знак за празниците?

Некои луѓе сакаат да го украсуваат својот дом, некои да подготвуваат вкусни јадења, а некои да го разбудат детето во себе. Секој има свои омилени зимски ритуали, а во...

Астро 31.12.20 | 19:31

Како изгледа совршената новогодишна елка според секој хороскопски знак?

Според верувањето на астролозите, нашиот хороскопски знак влијае на сите аспекти од нашиот живот, вклучувајќи го и стилот. Стилот се одразува на уредувањето на нашиот...

Астро 26.12.20 | 09:42

Aстролозите предвидуваат среќна 2021 година, но најмногу за овие три знаци

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци тоа ќе го...

Астро 22.12.20 | 22:25

Не може да им одолеете: Родените во овие хороскопски знаци се најпосакувани

На нив ретко кој може да им одолее. Без оглед дали е тоа нивниот шарм, изглед или нешто трето, да им одолеете на овие три хороскопски знаци е навистина тешко. ШКОРПИЈА Тоа...

Астро 04.12.20 | 23:27

Ова е хороскопскиот знак со кој сите сакаат да се дружат

Тие се искрени, отворени и љубопитни личности. Нивната искреност е ретка. Тие се луѓе кои никогаш нема да ве излажат и секогаш ќе ви кажат дека можеби вашата облека не...

Астро 04.12.20 | 19:45

Доaѓаат денови кои носат многу среќа и пари за 2 хороскопски знаци

Овен По 20 ноември ве очекува неочекуван прилив на пари. Игрите на среќа дефитивно ќе ви донесат добивка која ќе реши голем број од вашите проблеми, а и фиксните парични...

Астро 03.12.20 | 13:27

Дали има светло на крајот на тунелот: Што нѐ очекува во 2021 според нумеролозите?

Годината 2020 година дефинитивно беше неповолна за сите. Од глобална пандемија до лични неуспеси, скоро ништо не се покажа како што планиравме во изминатите 12 месеци. Сепак,...

Астро 29.11.20 | 22:59

За овие три хороскопски знаци љубовта ќе цвета во декември

На некои знаци конечно ќе им се отвори вратата што долго време посакуваат да ја видат отворена. Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат,...

Астро 20.11.20 | 20:00

Не го знаат зборот штедење: Овие пет хороскопски знаци трошат повеќе отколку што имаат

Колку и да се обидуваат да заштедат пари, луѓето од некои знаци од зодијакот не можат да одоволат на удобниот живот. Стрелец Стрелците работат многу, па не им е тешко...

Астро 18.11.20 | 00:17

Овој знак е најинтелигентниот во хороскопот

Секој хороскопски знак поседува одредени карактеристики. Додека Лавовите се препознатливи по својата потреба за внимание, а Шкопиите по сексапил, веројатно некогаш...