Ознака: Хеликоптер
Фудбал 23.07.21 | 21:40

Нејмар се поднови со хеликоптер Мерцедес за 10 милиони евра

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Нејмар објави фотографија на социјалните мрежи на која позира пред редок модел на хеликоптер од производителот „Мерцедес“...

Свет 24.06.21 | 10:15

„Блек хоук даун“: Шестмина загинати при уривање на хеликоптер на Филипините

Хеликоптер „Блек хоук“ (Црн јастреб), се урна на Филипините за време на ноќна обука, при што загинале сите шест лица кои се наоѓале во леталото, соопштија локалните власти. Потрагата...

Македонија 15.05.21 | 08:10

И Шекеринска пополнуваше квота: Три хеликоптери искористени за брифингот на министерката на Криволак

Три армиски хеликоптери беа искористени вчера за брифингот на новинарите кој се одржа на Криволак, а на кој министерката информираше за мултинационалната вежба „Одлучен...

Црна хроника 02.05.21 | 18:05

Силен ветер го оневозможува учеството на воениот хеликоптер во гаснење на пожарот кај Галичник

Хеликоптерот на Армијата кој се упати да учествува во гаснењето на шумскиот пожар над селото Галичник, не можел да дејствува заради многу силниот и променлив планински...

Македонија 16.04.21 | 15:14

Ангелов за починатиот овчар Златко Божиновски: Има мали пропусти, но проблемот е институционален, никој не побара хеликоптер од нас

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција соопшти дека постојат мали пропусти во настанот со починатиот овчар од кратовско Златко Божиновски,...

Македонија 05.04.21 | 11:54

300 ковид-погреби во една недела, а пола Влада аплаудира на фрлање лопати за чешми или за пазар!

За една недела 300 пациенти починаа од ковид-19, а пола Влада аплаудира на фрлање лопати за чешми или за пазар, обвинува опозициската ВМРО ДПМНЕ. Хеликоптерите служат за...

Македонија 05.04.21 | 09:47

Лицемерие на дело: Одговорноста за премрзнатиот сточар Димитров треба да ја побара најпрво кај себе

Неискрено и крајно дволично звучи реакцијата на вицепремиерот Никола Димитров на Фејсбук статусот на Павле Зафиров кој ја потресе Македонија. Докторот Зафиров раскажа...

Македонија 04.04.21 | 13:38

Секој нормален граѓанин користи автомобил, само Заев хеликоптер

Јас дојдов тука со мојот приватен автомобил затоа што како и секој нормален граѓанин логично е да користете автомобил кога патувате на одредена дестинација, но Зоран...

Македонија 03.04.21 | 23:13

Ковачки прашува: Зошто тие часови со хеликоптерот не ги правевте од почетокот на кризата за нашите граѓани

Би сакал да упатам критика и до Владата и до министерот за внатрешни работи кој што е дел од владата, не конкретно за работата на полицијата во делот на постапувањето...

Македонија 03.04.21 | 15:26

Дали Заев и Филипче потрошија 1 милион денари за летот со хеликоптер и колку вакцини ќе се набавеа со тие пари?

Вчера во денот кога починаа 50 наши сограѓани од КОВИД-19, Заев и Филипче летаа со хеликоптер. Доколку наместо за Заев и Филипче хеликоптер се пуштеше за некој од нив, може...

Македонија 02.04.21 | 23:46

Не само поголем, туку Заев направил дупли трошок зошто владините автомобили го носеа од Прилеп за Битола

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на „Канал 5“ се правдаше за денешното патување до Прилеп со хеликоптер. Рече дека ги слушнал критиките од граѓаните, оти...

Македонија 02.04.21 | 23:35

Пандов: Нема поголема лажовчина од Зоран Заев

Нема поголема лажовчина од Зоран Заев, реагира аналитичарот Александар Пандов, по обвинувањата на премиерот дека сите молчеле додека поранепниот премиер Никола Груевски...

Македонија 02.04.21 | 21:16

Заев: Груевски го користеше хеликоптерот приватно, па беше м’к

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на Канал 5 рече дека ги слушнал критиките од граѓани за денешното летање со хеликоптер до Прилеп, но вели дека леталото...

Македонија 02.04.21 | 19:47

Веселата математика на Заев: Поевтино било да оди со хеликоптер до Прилеп отколку со автомобил

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на Канал 5 рече дека ги слушнал критиките од граѓани за денешното летање со хеликоптер до Прилеп, но вели дека леталото...

Македонија 02.04.21 | 18:34

Заев ветуваше хеликоптери за прва помош на граѓаните, но си лета заедно со Филипче

За шест месеци се ставаат на располагање два хеликоптери за медицинска прва помош за пребарување и спасување. Тоа за граѓаните значи дека за 15 минути ќе добијат помош...

Македонија 02.04.21 | 16:12

Заев и министрите летале со хеликоптер за леталото да исполни часови за летање

Премиерот Зоран Заев и министрите денеска летаа со хеликоптер до Прилеп и назад во Скопје за да се исполнат часовите за летање, информираат од Министерството за внатрешни...

Македонија 02.04.21 | 13:58

Ристески: Во Прилеп починаа 333 луѓе од ковид и за ниту еден не се пушти хеликоптер

Пратеникот Петар Ристески од Прилеп прв ја објави веста дека премиерот Зоран Заев и министерот за здравство во Прилеп пристигнале со хеликоптер. До денес во Прилеп...

Македонија 02.04.21 | 13:49

Твитер гори: Вучиќ нè имунизира, Заев и Филипче си летаат со хеликоптер до Прилеп

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче, со хеликоптер пристигнале денеска во Прилеп за да извршат увид во завршените градежни работи на прилепската...

Македонија 02.04.21 | 13:06

Заев и Филипче во Прилеп слетаа со хеликоптер

Посетата на Прилеп премиерот Зоран Заев и неговиот „најдобар другар“, министерот за здравство Венко Филипче ја започнаа од градскиот стадион, каде што пристигнаа...

Балкан 04.03.21 | 17:30

Се урна воен хеликоптер во Турција, деветмина загинаа

Девет војници загинаа, а четворица се повредени кога воен хеликоптер се урна во источниот дел на Турција, соопшти денеска турското Министерство за одбрана. Хеликоптерот...