Ознака: Хари и Меган
Семејство 23.12.21 | 22:15

Светот конечно ја виде Лилибет Дајана

Меган Маркл и принцот Хари ја споделија првата фотографија со нивната ќерка Лилибет Дајана. Фотографијата е дел од божиќната честитка за 2022 година, објавена шест месеци...

Семејство 24.07.21 | 21:10

Откако ќе излезе книгата на принцот Хари, Лилибет сигурно нема да биде крстена во Виндзор

Ќерката на принцот Хари и на Меган Меркл, Лилибет Дијана сигурно нема да биде крстена во дворецот Виндзор. За тоа е виновен принцот Хари и неговата книга која многумина...

Калеидоскоп 06.06.21 | 20:25

Ја крстија по бабата и прабабата: Лилибет Дајана нема да биде принцеза, но може да стане претседателка на САД

Второто бебе на војводата и војвотката од Сасекс и официјално пристигна. Лилибет Дијана Маунтбатен-Виндзор се роди во петокот во Санта Барбара. Портпаролот на двојката...

Калеидоскоп 25.05.21 | 18:35

Војводата и војвотката од Сасекс пред банкрот: Меган го тера Хари да троши милиони

Последната година не беше лесна за парот, но според странските медиуми, поранешната актерка не е оптоварена со вртоглавите суми на кои инсистира секојдневно. Кога го...

Калеидоскоп 17.04.20 | 17:40

На погребот нека не ми доаѓаат, вели за Меган и Хари кралицата Елизабета

Во светските медиуми минатата недела беше објавено дека 93-годишната кралица Елизабета Втора боледува од леукемија. Според „Глоуб“, пак, кралицата веќе го испланирала...

Сцена 30.01.20 | 18:51

Фигуерас: Хари избега во Канада со Меган за да не ја повтори трагедијата на неговата мајка!

Хари не сака неговото семејство да заврши здробено од медиумите, како што се случи со принцезата Дајана, вели еден од најдобрите пријатели на принцот Хари. Кај Хари преовладуваше...

Калеидоскоп 26.01.20 | 02:17

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада

Принцот Хари и Меган Маркл пред две недели објавија дека се повлекуваат од кралските должности затоа што сакаат да живеат самостојно – во Канада. Двојката го стори...

Свет 24.01.20 | 09:19

Ќе мора да работат како сиот нормален свет: Хари и Меган сакаат да направат бренд од своите имиња

Војводата и војвотката од Сасекс се согласија да не ги користат кралските титули како дел од плановите да се повлечат од кралските должности и да „работат за да станат...

Сцена 23.01.20 | 14:34

Меган ќе ме види само кога ќе ме спуштат во земја

Таткото на Меган, Маркл Томас откри денес дека не верува оти ќе ја види својата ќерка „додека не го спуштат во земја“. Исто така, го оправда примањето на надоместокот...

Калеидоскоп 20.01.20 | 09:28

Говорот на принцот Хари: Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор

Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор, рече принцот Хари на првото појавување во јавноста, откако го објавија заминувањето од службените...

Калеидоскоп 18.01.20 | 12:45

На четири спрата и поглед на плажа: Ова идниот луксузниот дом на Хари и Меган во Канада

Домот принцот Хари и Меган Маркл сакаат да го купат за да го започнат новиот живот во Канада е луксузна куќа на четири спрата со 6.900 квадратни метри. Според британските...

Вести 16.01.20 | 11:27

Канадските медиуми не ги сакаат Меган и Хари

Медиумите во Канада велат дека принцот Хари и Меган Маркл не се добредојдени да живеат во нивната пријателска земја, бидејќи тоа е неуставно. Во острата критика, „Globe...

Калеидоскоп 14.01.20 | 23:05

Теории за „Мегзит“: Хари се одмаздува за смртта на Дајана

Поединците сметаат дека принцот со заминувањето од семејството и се осветува на кралицата Елизабета, татко му Чарлс и на сите тамошни медиуми, затоа што тој ги обвинува...

Калеидоскоп 13.01.20 | 20:01

Кралицата се согласи, принцот Хари и Меган може да водат независен живот

Британската кралица Елизабета Втора по кризниот состанок попладнево соопшти дека се согласила со желбата на принцот Хари и неговата сопруга Меган да водат независен...

Калеидоскоп 13.01.20 | 15:25

Откриен таинствениот руски милијардер кој на Меган и Хари им го отстапи својот дворец во Канада

Таинствениот милијардер кој им го отстапил својот дворец во Канада на Хари и Меган е Русинот Јуриј Милнер. Вчера цела планета ја обиколи веста дека принцот Хари и Меган...

Сцена 13.01.20 | 11:32

Замина и ништо не ја интересира: Хари сам се бори со своето семејство

Денеска на вонреден итен состанок ќе се состанат кралицата Елизабета, принцот Чарлс и принцовите Вилијам и Хари, а целиот свет го чека исходот од оваа средба. Како што...

Свет 12.01.20 | 23:55

Трамп: Одлуката на Хари и Меган е тажна

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е тажна одлуката на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркел да се откажат од нивниот статус на високи членови...

Сцена 12.01.20 | 20:25

„Дејли мејл“ објави видео на кое принцот Хари бара работа за Маркл

Меган Маркл најде работа – ќе го позајми својот глас на компанијата „Дизни“ за еден од нејзините јунаци. „Дејли мејл“ пишува дека токму Хари ѝ ја дал идејата на продукциската...

Калеидоскоп 09.01.20 | 16:51

Меган ја извади бурмата, значи ли ова почеток на крајот?

Меган Маркл е фотографирана без бурма на нејзината рака, само ден откако во јавноста е објавена одлуката дека таа и принцот Хари се повлекуваат од кралските должности. Писмото...

Свет 09.01.20 | 15:25

Лондонските медиуми: „Мегзит“ следува по Брегзит

Повлекувањето на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл од кралските должности е главната вест денес во британскиот печат, во кој се вели дека кралицата Елизабета...