Ознака: хаос
Фудбал 29.05.22 | 10:28

Клоп беше тој што ги повика навивачите да дојдат во Париз без карти

Разочарани сме од проблемите со влезот на стадионот и уривањето на безбедносните бариери на кои наидоа навивачите на Ливерпул на „Стад де Франс“, велат во официјаното...

Фудбал 29.05.22 | 09:25

Ливерпул за хаосот пред парискиот стадион: Истрага за сцените што никој навивач не смее да ги доживее

По вчерашното финале во кое Реал Мадрид ја освои рекордната 14. титула во Лигата на шампионите, Ливерпул остро реагираше на состојбата пред парискиот стадион, каде навивачи...

Црна хроника 27.03.22 | 18:08

Тинејџери направиле хаос во Росоман

На 26.03.2022 во 01:30 часот, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Р.Ѓ.(19) и Љ.С.(18), двајцата од Росоман, затоа што се однесувале агресивно и оштетиле инвентар...

Свет 04.02.22 | 09:38

Невреме со обилни врнежи од снег и мраз предизвика хаос во Америка

Силна зимска бура ги погоди централниот и североисточниот дел на САД, проследена со обилни врнежи од снег и мраз. Невремето предизвика колапс во сообраќајот и доведе...

Македонија 31.01.22 | 10:35

Нефункционални мерки, паднат систем Мој термин, стотици починати…- здравствениот систем предводен од Сали и Ковачевски e хаос

Здравствениот систем е во целосен колапс, само за 24 часа изминатото деноноќие во Македонија 21 лице го загубија својот живот и нови 1.254 новозаразени граѓани од КОВИД-...

Македонија 07.01.22 | 21:06

„Имаш температура, нема каде да се тестираш, лекови од 5.000 денари купуваш приватно“: Пратеничката Лозановска остро за хаосот оставен од Венко Филипче

Пратеничката Олга Лозаноска со остри критики за хаосот во здравството и ситуацијата во кое е оставено, иако веќе две години живееме во пандемија. На ден Божиќ, имаш температура....

Технологија 02.11.21 | 14:51

Чини 5 милиони евра: И Грците почнаа да прават автомобили, го викаат „Хаос“

Хаос“ е името на првиот грчки т.н. ултра автомобил што ќе има две верзии и според медиумите во Грција ќе чинат 5,5 милиони, односно 12,5 милиони евра, а го презентираше компанијата...

Скопје 22.09.21 | 11:37

За чиј инает намерно се огрдува Скопје? Искорнати плочки, уништени фонтани, дупки, ѓубре, хаос, лудило…

Со месеци искршена стои фонтаната „Воин на коњ“, ама тоа се чини најмал проблем на плоштадот Македонија и центарот на Скопје. Искорнати плочки и клупи, унштени споменици,...

Македонија 03.09.21 | 13:24

Анархија во тетовската болница: Роднините се шетаат без маски, на некои им се дозволува цела вечер да седат до заболените од ковид

Во клиничкиот центар во Тетово е хаос, вели фоторепортерката Арбнора Мемети, која направи репортажа од болницата за „Дојче веле“. Не се почутува ниту една мерка. Додека...

Свет 21.08.21 | 12:08

Хаос во Мелбурн, апсења и повредени на протестите против новите рестрикции

Австралиската полиција денеска уапси стотици демонстранти кои протестираа против новите блокади во Мелбурн и Сиднеј, а во судирите беа повредени седум полицајци, пренесува...

Свет 16.08.21 | 09:02

Хаос на аеродромот во Кабул: Авганистанци бегаат од Талибанци, Американци пукаат во воздух

Американската војска отвори предупредувачки оган во воздух откако на аеродромот во Кабул се појавила група луѓе на пистата за полетување, кои се обидуваат да побегнат...

Фудбал 11.07.21 | 19:26

Плоштади полни срчи, ѓубре и пијани Англичани на два часа пред почетокот на финалето во Лондон

Илјадници искршени шишиња по земјата, уште толку пијани навивачи во Лондон на неколку часа пред големото финале на Европското првенство во фудбал, кога Англија ќе се...

Црна хроника 27.06.21 | 17:42

Хаос во Градиште, по маж фрлале со чаши, маси и столици

Вчера во СВР Охрид било пријавено дека попладнето околу 18 часот во угостителски објект на плажа во Градиште, С.К.(23) и С.К.(21) двајцата од Охрид физички го нападнале В.С.(27)...

Калеидоскоп 19.06.21 | 09:26

Планетата е темпирана финансиска бомба, во 2023 година ѝ престои хаос

Понатамошното игнорирање на инфлацијата ќе ја втурне светската економија во голема криза, според последниот извештај издаден од „Deutsche Bank“, односно нејзините економисти,...

Македонија 02.05.21 | 19:58

Жители на Скопје добиваат термин за Охрид, велешани за Кавадарци

Дел од граѓаните кои претходно се пријавиле за вакцинација против Ковид-19 на сајтот vakcinacija.mk, сега пред почетокот на масовната вакцинација која треба да почне во вторник...

Црна хроника 12.04.21 | 11:38

Хаос за време на полициски час: На дело фатиле крадец, па се истепале со оние што дошле да го спасуваат

Синоќа, еден час по стапувањето во сила на ограничувањето за движење на граѓаните, дошло до физичка пресметка меѓу жители на населбата Трајаново Трло во Кочани и група...

Македонија 22.03.21 | 19:21

Taравари: Владата се слика со подарени вакцини, а во меѓувреме делуваат како раштиман оркестар

Сегашната бројка на вакцинирани е срамна, во меѓувреме имаме трет бран, хаос тотален ни се случува. Комисијата за заразни болести ги копира мерките од Србија, ако воведат...

Кошарка 06.02.21 | 11:17

Хаотична ноќ во НБА, Дурант сред натпревар пратен во изолација поради анти-ковид протоколот

Гостинскиот триумф на Торонто над Бруклин од 123:117 остана синоќа во сенка на хаосот што се случуваше вон и на теренот, откако кошаркарот на „Нетси“ Кевин Дурант се најде...

Македонија 30.11.20 | 09:46

„МВР е хаос и во повисоките кругови“: По 18 години ја напушта полицијата поради партиски послушници

По 18 години служба, полициската службеничка Јасмина Ангелеска го напушта Министерството за внатрешни работи, зошто, како што вели, таа и нејзините колеги трпат многу...

Македонија 17.11.20 | 12:13

Скопјанец кој „избегал“ од ковид-центар предупредува: Не е само дали ќе добиеш кревет, те прегледуваат приучени инфектолози

Скопјанец кој преживеал многу лошо искуство со коронавирусот и со здравството во Македонија, а нема свој профил на социјалната мрежа, преку профилот на свој пријател,...