Ознака: грешки
Калеидоскоп 17.12.21 | 22:54

Грешки кои не смеете да ги направите за големиот празник во недела – Св.Никола

Сепак, Свети Никола е еден од празниците што македонските православни верници најмногу го слават како домашна слава или, пак, како именден. Речиси секое второ семејство...

Свет 07.11.20 | 11:23

Скандал во изборите во САД, во Мичиген по грешка 6.000 гласа препишани на Бајден

Приврзаниците на претседателот Доналд Трамп во Мичиген, тврдат дека поради софтверска грешка, можеби е намален бројот на неговите гласови. Додека сите најнови податоци...

Здравје 19.10.20 | 09:19

Многумина прават грешки поради кои може да добијат корона: Пет постапки што ја шират заразата

Бројот на заразени со корона вирус ширум светот е во пораст, а се поголем е и бројот на луѓе кои поради Ковид-19 завршуваат во болница. Д-р Џон Вајт наведува кои се најчестите...

Кариера 08.10.20 | 11:00

Пет грешки што може да и наштетат на вашата кариера кога работите од дома

Во 2020 година, многу вработени навикнати да работат во канцеларија беа принудени да се префрлат на работа од дома. Затоа, прашањето е крајно релевантно денес: дали е реално...