Ознака: грешка
Македонија 11.03.21 | 13:45

Министерството за здравство следната недела со став за д-р Асани од Струга

Министерството за здравство следната недела ќе ги разгледа сите наоди во врска со случајот на директорот на струшката болница д-р Мухамед Асани по што ќе заземат став,...

Свет 10.03.21 | 09:27

Можна грешка што предизвикува пожар: „Киа“ повлекува 380.000 возила во САД

Јужнокорејскиот производител на возила, „Киа моторс корпорејшн“ им препорача на сопствениците на околу 380.000 сопственици на „Киа“ во САД да ги паркираат своите...

Калеидоскоп 01.03.21 | 14:33

Србин вакциниран со „Фајзер“, по грешка прими втора доза кинеска вакцина

Жител на Врање, на југот на Србија, стана првиот познат случај во националната кампања за вакцинација кој примил две различни дози вакцина, јавија денеска српските локални...

Естрада 16.02.21 | 23:28

Мислела дека е научник, а не порноѕвезда: Зорица Брунцлик објави фото од Миа Калифа

Српската фолкерка Зорица Брунцлик, сакајќи да сподели убава вест за достигнувања на девојче од Крагуевац, по грешка сподели лажна вест и фотографија од познатата поранешна...

Калеидоскоп 29.01.21 | 14:10

Ќерка забележала дека мајка ѝ е жива секунди пред кремирање

Жена во Аргентина била шокирана кога открила дека нејзината мајка е сè уште жива, само неколку секунди пред да биде кремирана. Старицата (89), која не беше именувана, била...

Калеидоскоп 25.01.21 | 09:31

Девет дена откако ја погребале се вратила дома жива: Шок и среќа по грешка во Шпанија

Шпанката, чие семејство верувало дека починала од коронавирусот, ги изненадила своите роднини откако се вратила дома девет дена откако им било кажано дека е погребана,...

Свет 29.12.20 | 07:52

По грешка добиле петкратна доза од вакцината: Осум луѓе во Германија развиле симптоми на грип

Осум негуватели во германскиот град Штралсунд, коишто учествувале во почетниот бран од масовната вакцинација против Ковид-19, по грешка добиле петрактна доза од вакцината. Како...

Балкан 07.12.20 | 13:38

За малку ќе погребале погрешен маж, го запреле погребот додека мајката го гушкала ковчегот

Грешен ковчег за малку ќе завршеше во гробот наменет за Веселин Драгомиров (41), кој во вторникот го загуби животот поради компликации од ковид-19 во болницата во Перник,...

Балкан 30.09.20 | 22:30

Кобна грешка на медицински сестри, му инјектирале дезинфикационо средство на пациент

Пациент од болницата во Чаковец, Хрватска, почина откако по грешка му беше инјектирана грешна супстанца. Како што откри директорката на болницата др.спец. Соња Тошиќ...

Црна хроника 08.08.20 | 15:47

Маж по грешка се застрелал

Вчеравечер маж на 61-годишна возраст од село Могила му се јавил на негов пријател од истото село и побарал од него бидејќи се повредил да дојде во неговиот дом и да го...

Економија 30.07.20 | 23:05

Пиши бриши: Владата пуштила погрешна листа со фирми кои ја злоупотребиле владината помош

На списокот со фирми што зеле државна помош за плати на вработените, а не им ги исплатиле, за кратко се најде и „Телевизија 21“, па беше повлечена. Фирмата „КОМПАНИ 21...

Црна хроника 16.06.20 | 15:22

Полицаец по грешка се застрела во својот дом

Полициски службеник од Полициската станица Ѓорче Петров е повреден, откако додека го проверувал службениот пиштол испукал еден куршум при што се повредил во пределот...

Свет 28.05.20 | 13:28

1.694 пациенти по грешка отпуштени од Психијатрија во Велс

Грешка која не смееше да се случи. Така здравствениот одбор во Велс ја опиша одлуката на психијатриската болница за време на пандемијата на коронавирусот да отпушти...

Твитови 15.05.20 | 18:38

Лапсус на Цаневска: Претседателот Стево Црвенковски

И ДА САКАМ НЕ МОЖАМ ДА СТИГНАМ БЕ БРАТ pic.twitter.com/64n9RxvofZ — Џагдиша (@dzagdisha) May 15, 2020

Твитови 15.05.20 | 16:13

Теута го има новото Џонтра Волта


Црна хроника 14.05.20 | 10:51

Маж се застрелал по грешка, со другарите пукале во мета за време на полициски час

Вчеравечер во 21.35 часот во Полициското одделение Маврово било пријавено дека на регионален пат Маврово-Маврови Анови, на совозачкото седиште во паркирано патничко...

Свет 12.05.20 | 14:49

Откриена причината за скандалот во Франција: Поради ова дојде до епидемијата на носачот на авиони Шарл де Гол

Француската министерка за одбрана Флоранс Парли денеска изјави дека поради грешки направени во текот на напорите да се сузбие ширењето на коронавирусот заразени се...

Црна хроника 11.05.20 | 15:14

Битолски полицаец се застрела по грешка

Полициски службеник од Битола е тешко повреден откако по грешка се застрелал. Ккоа што соопшти МВР, вчера околу 09:40 часот во СВР Битола било пријавено дека на паркинг...

Црна хроника 19.12.19 | 17:03

Полицијата наместо киднаперите, ја уапсила жртвата

Пред неколку дена полицијата соопшти дека уапсила битолчанец под сомнение дека е вмешан во фингирано киднапирање и изнуда. Но, набргу се покажа дека станува збор за...

Калеидоскоп 12.10.19 | 23:29

Наместо пред кралот, остана да виси на бандера

Падобранецот Луис Фернандо Позо доживеа голем пех при изведувањето на неговиот скок на парадата пред кралот Фелипе на големата свеченост по повод Денот на шпанската...