Ознака: гранд
Естрада 20.04.22 | 22:47

Саша Поповиќ од „Гранд“ има возен парк од 600.000 евра

Саша Поповиќ неодамна се појави на снимањето на новата епизода на „Ѕвезде Гранда“ и  ја покажа нова лута машина за која даде 150.000 евра. Се работи за BMW i80, само што за...

Музика 02.09.21 | 16:24

Шок смена во Ѕвездите на Гранд: Цеца доаѓа во жирито, место Јелена Карлеуша

Цеца Ражнатовиќ е нов член на жирито на Ѕвездите на Гранд, додека Јелена Карлеуша повеќе нема да биде дел од споменатото натпреварување. Новата сезона на „Ѕвездите...

Естрада 27.06.21 | 10:02

По големата трагедија во семејството сакал да се откаже од „Ѕвездите на гранд“, а вчера победи: Махир имал тешка судбина

Од 10 илјади кандидати и 600 учесници во „Ѕвездите на гранд“ на крајот останаа само тие двајца – Исак Шабановиќ од Црна Гора и Махир Мулалиќ од Босна и Херцеговина. Само...

Естрада 02.06.21 | 09:49

Натпреварувач во „Свездите на Гранд“ исфрлен поради одбивање да потпише 9-годишен договор

Учесникот во „Ѕвездите на Гранд“, Иван Рајиќ, е дисквалификуван од музичкото шоу затоа што не сакал да потпише договор за соработка на девет години со продукцијата...

Музика 21.04.21 | 12:25

Се самоубил пред роденден: Регионот во неверување во причината за смртта на младиот пејач

Натпреварувачката Кристина Тодоровиќ и трагично починатиот пејач Момир Луковац (24) заедно учеле музичко училиште и заедно учествувале во „Ѕвездите на Гранд“, а биле...

Естрада 13.04.21 | 10:42

Подарок за нашите души: Лепа Брена се пофали со јахтата од 30 метри, со која крстареше по Јадранот

Една од најпознатите пејачки на Балканот, Лепа Брена, се пофали со новата јахта, со која со месеци крстарела по Јадранот. Тоа е едно убаво бротче од околу 100 стапки, со...

Естрада Сцена 29.01.21 | 19:12

Сите го коментираат целулитот на стомакот на Јелена Карлеуша, таа им одговори со секси танц

Јелена Карлеуша имаше ново скандалозно појавување во јавноста. Во студиото на „Гранд-ѕвезди“ Јелена пристигна во стил на вистинска дива. За снимањето на новата емисија...

Калеидоскоп 07.12.19 | 18:15

Тајните планови го здогледаа светлото на денот: Стефан Живоиновиќ откри што се крие зад продажбата на Гранд

Во медиумите излезе информацијата дека Лепа Брена и Саша Поповиќ го продале Гранд, а сега Стефан Живоиновиќ реши да открие што се крие зад сето тоа. Не се мешав многу...

Економија 15.04.19 | 13:25

250 илјади евра од Швајцарија за 50-тина македонски фармери

Швајцарската влада преку УНДП ќе додели 250 илјади евра на 50-тина грдинари и овоштари од струмичко-радовишкиот регион за примена на агроеколошки мерки во производството....