Ознака: горан пандев
Фудбал 17.05.23 | 21:03

Пандев: Матераци ми беше како татко во Интер, но кога игравме еден против друг, ме тепаше

Пандев и Матераци беа дел од тимот на Интер кога во 2010 година под водство на Жозе Мурињо ја освоија тројната круна, вклучително и Лигата на шампионите. По повод синоќеншиот...

Фудбал 07.05.23 | 19:28

Горан Пандев продаде 90% од акциите на ФК Академија Пандев

На Македонската берза помина блок трансакција со акциите на Фудбалскиот клуб Академија Пандев од Струмица, во сопственост на поранешниот капитен на фудбалската репрезентација,...

Фудбал 14.02.23 | 12:40

Пандев: Немам амбиции да бидам претседател на Федерацијата, но сакам нашиот фудбал да се спаси од сегашните луѓе

Горан Пандев, во големо интервју за „Моцарт спорт“, зборува за почетоците во Италија, Лацио, тројната круна со Интер во 2010 година, Наполи. За соиграчите од Лацио, Интер,...

Фудбал 29.01.23 | 17:35

Пандев во посета на Црвена Звезда

Поранешниот македонски фудбалер Горан Пандев денеска бил во посета на српскиот шампион Црвена Звезда. На профилот на Твитер на Ц. Звезда беше објавено дека Пандев бил...

Фудбал 03.01.23 | 19:10

Пандев: Селекторот, спортскиот директор и претседателот на ФФМ ја растурија репрезентацијата

Ми недостига македонскиот дрес, тој дрес што најмногу го сакам и ценам и за кој што играв од срце, од љубов… Но, знаеме во Македонија кој и какви луѓе го водат фудбалот....

Фудбал 30.09.22 | 13:29

Пандев: ФФМ стана приватна фудбалска федерација

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев уште еднаш го искажа своето негативно мислење за Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). Лидерот на...

Фудбал 22.09.22 | 11:25

Пандев објави крај на кариерата: Mojот син има 13 години, често го гледав само на пауза помеѓу едно првенство и друго, сакам да уживам во семејството

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев во интервју за италијанскиот весник „Газета дело спорт“ изрази желба да остане да работи во фудбалот,...

Фудбал 30.03.22 | 19:30

Пандев: Се гледа дека на Панчев му е мака за успесите на Македонија

Откако Дарко Панчев во изјава за германските медиуми го „чепна“ најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, истакнувајќи дека со струмичанецот, Македонија губела...

Фудбал 30.03.22 | 15:56

Панчев: Со Пандев во тимот губевме и од Андора, на Милевски треба да му се даде четиргодишен договор

Македонската фудбалска легенда, Дарко Панчев вели дека оваа селекција има играчи како Барди, Алиоски, Адеми… кои можат да стануваат уште подобри. Панчев верува дека...

Фудбал 27.03.22 | 16:38

Пандев: Не пасоши, споменици да им изградите на фудбалерите

„Смешен и жален си господине, гледај си политика и пушти ги хероите да уживаат. За нив треба споменици, а не пасоши“, објави Горан Пандев, доскорешниот капитен на македонската...

Фудбал 24.03.22 | 10:03

Пандев: Македонија ми е сè, но Италија ми даде сè

Горан Пандев е еден од асовите кој ја поврзува Македонија со Италија, па поради тоа нашата легенда е во фокусот на вниманието на јавноста на Апенинте пред бараж-мечот...

Фудбал 23.03.22 | 12:23

Пандев вели дека постарите играчи како него Ибрахимовиќ и Кјелни играат добро поради намалениот квалитет во Серија А

Македонскиот фудбалер Горан Пандев објасни зошто повозрасните играчи се покажуваат во добро светло во Серија А. – Има многу добри млади играчи во Италија и не е лесно...

Фудбал 18.03.22 | 23:24

Пандев навивал за Црвена Звезда, идол му бил Савичевиќ

Легендата на фудбалот во Македонија, Горан Пандев, откри дека како мал бил вљубен во Црвена звезда, а пример во детството му бил Дејан Савиќевиќ. На прашањето на децата,...

Фудбал 14.03.22 | 09:00

Пандев удри по ФФМ и претедателот Сејдини: Tиe се најголемото зло што го има македонскиот фудбал

Горан Пандев за „Спорт 1“ ги прокоментира денешните случувања на редовното Собрание на кое не стана делегат заедно со уште двајца избрани на општинското собрание на...

Фудбал 01.03.22 | 11:47

Пандев избран за делегат на Собранието на ФФМ

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев е избран за делегат на Собранието на ФФМ преку ОФС Струмица. Поранешниот капитен на националниот тим преку видео врска...

Фудбал 12.02.22 | 18:25

Пандев даде гол, направи пресврт и го напушти теренот поради повреда

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, го постигна својот прв гол како играч на Парма. Пандев попладнево во дуелот со Порденоне од 22. коло во Серија...

Фудбал 09.02.22 | 19:25

Пандев: Во Парма има историја, сакам да го вратам тимот каде што заслужува да биде!

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Пандев на крајот на зимскиот преоден рок ја напушти Џенова и се пресели во Парма, која се натпреварува во Серија Б, а сега...

Фудбал 05.02.22 | 19:48

Пандев дебитираше за Парма

Горан Пандев денеска дебитираше во својот нов клуб Парма и тоа со реми без голови на незгодното гостување кај Беневенто. Македонскиот интернационалец го одигра цело...

Фудбал 02.02.22 | 21:32

Буфон кон Пандев: Сега барем нема да ми даваш голови

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, од пред два дена е потпиша за Парма, каде брани прославениот голман Џанлуиџи Буфон. Сè се случи набрзина...

Фудбал 31.01.22 | 21:54

Горан Пандев нов играч на Парма

Неколку часа пред завршувањето на јануарскиот преоден рок, рекордерот според бројот на настапи и постигнати голови во македонскиот фудбалски дрес Горан Пандев неочекувано...