Ознака: горан ангелов
Македонија 04.02.21 | 22:07

Ченто, Југ и Ангелов со соопштение до јавноста: Вистината мора да излези на виделина, ние не сме терористи, туку искрени и чесни патриоти!

Соопштение до јавноста од Јане Ченто, Игор Југ и Горан Ангелов во врска со емисиите на порталот Инфомакс. …………………………………………………………………. Соопштение После...

Македонија 01.01.21 | 08:43

Горан Ангелов: Четврта Нова година, четири години во темнина! Животот е надеж!

Горан Ангелов испрати порака за доаѓањето на новата година. Четврта Нова година, четири години во темнина! Животот е надеж! – напиша Ангелов на социјалните мрежи.

Балкан 30.01.20 | 21:49

Нови 102 контејнери со отпад од Италија откриени на пристаништето во Варна

Нови 102 контејнери со италијански отпад се откриени на пристаништето во Варна, а примач повторно е компанијата „Блацион”, јави бугарската агенција БГНЕС. Агенцијата...

Скопје 20.01.20 | 22:51

Разрешениот Ангелов на ФБ негира поврзаност со аферата со токсичниот отпад во Бугарија

Драги пријатели и мили непријатели, сакам да Ви соопштам неколку работи за мене и обвинувањата кои безмилосно и без мерка ги упативте кон мене и мојата фамилија“-пишува...

Скопје 20.01.20 | 16:10

Ангелов за смената од директорската позиција: Нормално е да ме сменат, „Дрисла“ сега е Јавно претпријатие

Градоначалникот Петре Шилегов денеска изјави дека Градот Скопје ја превзема депонијата „Дрисла“, а досегашниот директор Горан Ангелов ќе биде сменет. Ангелов беше...

Македонија 18.01.20 | 22:47

Директорот на Дрисла нема коментар за сомнителниот италијански отпад во Бугарија

Откако во бугарските медиуми денеска беше  објавено  дека фирмата „Блацион”,  чиј управител е македонскиот државјанин Блаже Игнатовски, увезла сомнителен отпад од...

Балкан 18.01.20 | 20:10

Бугарското обвинителство отвори истрага за директорот на „Дрисла“ – увезувал сомнителен италијански отпад во Бугарија

Бугарските медиуми денеска објавија дека компанијата „Блацион“ ООД, во сопственост на Блаже Игнатов и Горан Ангелов, извршила нерегулиран увоз на 25 контејнери со...

Балкан 18.01.20 | 16:21

Директорот на Дрисла внесувал сомнителен отпад од Италија

Софиската фирма „Блацион”, чиј управител е македонскиот граѓанин Блаже Игнатовски, увезла отпад од Италија кој пристигнал во бугарското пристаниште Варна, објави...

Македонија 05.11.19 | 22:56

Ако сум директор на депонија и јас сакам чиста животна средина

Директорот на депонијата Дрисла, Горан Ангелов на денешната дебата ,,Овој дом верува дека државата (не) презема соодветни мерки за справување со загадувањето” во Кино...

Македонија 19.06.19 | 19:57

Горан Анѓелов го премесија во затвopoт каде се наоѓаат тepopистите од Диво Насеље

Денеска до редакцијата на Инфомакс се обратил адвoкaтот на Горан Ангелов. Тој е видно зaгpижeн и вели дека е  најверојатно е ,,мecтен” од власта, која веројатно  сака да...

Македонија 16.02.19 | 13:31

Ангелов: ВМРО-ДПМНЕ мора да победи и да ја врати библиска Македонија

Нека Господ ја благослови оваа конвенција, порача од говорницата еден од кандидатите за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Горан Ангелов од Виница. И да не бидам избран, оној...