Ознака: гол
Фудбал 28.02.21 | 20:05

Илија Несторовски му донесе победа на Удинезе

Со голот на македонскиот репрезентативен напаѓач, Илија Несторовски, екипата на Удинезе славеше на домашен терен против Фиорентина со 1:0 во рамки на 24 коло во Серија...

Ракомет 13.01.21 | 22:34

Погледнете го првиот гол на Лазаров за Македонија кој го постигна пред 22 години и тоа на СП во Египет

Точно пред 22 години најдобриот македонски ракометар и капитен Кирил Лазаров го постигна првиот гол за Македонија и тоа токму на Светското првенство во Египет. Од вечерва...

Фудбал 14.12.20 | 22:40

Неворајотниот гол на Косовецот Зенели ја воодушеви фудбалска Франција

Косовскиот фудбалер Арбен Зенели, кој настапува за француски Ремс, ги воодушеви љубителите на фудбалот во Франција. На гостувањето против Брест, играчот од средината...

Фудбал 12.11.20 | 19:22

Првиот гол за Пандев, Македонија води!

Македонската фудбалска селекција води во Тбилиси против Грузија со 0-1. Голот го постигна македонскиот ас Горан Пандев во 55. минута во одлична акција се Елмас и Несторовски:

Фудбал 25.10.20 | 20:12

Браќата Инсиње постигнаа гол на ист натпревар, играјќи еден против друг

Наполи го победи Беневенто со 2:1 во дуел од 5. коло на Серија А. Овој меч ќе биде запаметен како втор во историјата на Италијанскиот фудбалски шампионат на кој гол постигнале...

Фудбал 12.09.20 | 09:41

На чекор до сонот: Дени Илиев ќе биде на клупата на Арсенал за мечот против Фулам

Македонскиот репрезентативен голман, Дејани Илиев, би можел за прв пат во својата кариера да биде дел од премиерлигашки меч, односно да се најде на клупата на Арсенал. „Тобџиите“...

Фудбал 16.07.20 | 18:00

Меси со можност за прв пат во кариерата да постигне гол во јули

Капитенот на Барселона, Лионел Меси има можност за прв пат да постигне гол во јули, забележува „Диарио Спорт“. Аргентинецот се запишал во листата на стрелците во секој...

Фудбал 03.06.20 | 10:36

Ова го може само Ибрахимовиќ: Синот на Златан со спектакуларен гол

Златан има достојна замена. Максимилијан Ибрахимовиќ има само 12 години, но веќе покажува дека крвта не е вода и дека го наследил талентот за маневрирање со топката од...

Фудбал 30.03.19 | 18:09

Гол и црвен картон за Несторовски

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски го постигна единствениот гол за Палермо во денешното реми на гости со Козенца. За Несторовски ова беше 10.гол...

Фудбал 12.03.19 | 22:19

Ремек-делото на Ди Марија

ПСЖ вечерва го одигра заостанатиот натпревар во француското првенство против Дижон и без поголеми проблеми победи со 4:0. Маркињос, Мбапе, Ди Марија и Чупо-Митинг беа...

Калеидоскоп 19.01.19 | 19:36

Пукна брука на Водици – Скопјанец угол гол излезе од Вардар

Скопјанец кој денеска скокна по крстот во Вардар, од реката излегол целосно гол. Овој момент им паднал во очи на граѓаните кои денес присуствувале на празничната церемонија...