Ознака: гласови
Македонија 13.02.20 | 23:25

Пазарот нема крај! Да му се нагади на човек “политикава” …

Пазарот нема крај! До недела може да се очекува да биде ставена на дневен ред промена на Устав со укинување на унитарноста и воведување федерализација на Македонија....

Балкан 24.10.19 | 12:30

Неверојтана глетка: Гласачките ливчиња од Србија се броеја во скафандери

По прекинот на броењето на гласовите од Србија на 13 октомври, поради наводно труење, службениците на Централната изборна комисија на Косово, започна процесот на верификација...

Музика 19.05.19 | 10:45

Како всушност се собираа гласовите од публиката и кој навистина гласаше за нас

Поради променетиот начин на гласање, ретко кому му е јасно како всушност се собираа гласовите од публиката на „Евровизија“ и како се стигна до тие бодови. Гласовите...

Сцена 19.05.19 | 00:49

Тамара ја делат два поени од победа, ова се земјите кои и дадоа поени на Македонија

Македонија оваа година со „Proud“ на Тамара Тодевска направи вистински успех на песна за Евровизија, еве кои земји, гласаа на нашата македонска претставничка: Пет поени...

Македонија 14.05.19 | 13:55

Пендаровски: Не должам никому ништо за изборот на претседател

Не должам никому ништо за изборот на претседател, вели новиот македонски претседател во интервјуто за „360 степени“, одговарајќи на прашањето дали се чувствува како...

Македонија 14.05.19 | 10:05

За мене гласаa 100.000 Македонци повеќе отколку за Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска во вчерашното интервју за „Алфа“ рече дека за неа гласале околу 100.000 Македонци повеќе отколку за консензуалниот кандидат на СДСМ...

Македонија 05.05.19 | 20:14

90 илјади гласа од ДУИ за Пендаровски

Демократската Унија за Интеграција го поздравува одвивањето на изборниот процес, како во првиот така и во вториот круг и оценува дека изборниот процес е успешно завршен...

Македонија 19.04.19 | 17:12

СДСМ дели дрва пред митингот во Охрид

СДСМ продолжува со купувањето на гласови. Денеска Зоран Заев има митинг во Охрид, каде повторно е забележано кршење на изборниот законик. Како што предупредува потпретседателот...

Култура 25.03.19 | 13:57

Кастинг за гласови за првиот долгометражен македонски анимиран филм

Првиот долгометражен македонски анимиран филм „Јон Вардар против Галаксијата” во продукција на „Линкс студио” објави кастинг за гласови, кој е отворен за сите...