Ознака: гласови
Твитови 19.10.21 | 13:37

СДСМ во Центар овој пат сами си ги исклучувале лифтовите?

СДСМ во Центар добил: 2017 – 17.916 гласа 2021 – 8.160 гласа Најверојатно овој пат сами си ги исклучувале лифтовите. 🤔 — Emilijano (@EmilijanoJ) October 18, 2021

Свет 07.11.20 | 11:23

Скандал во изборите во САД, во Мичиген по грешка 6.000 гласа препишани на Бајден

Приврзаниците на претседателот Доналд Трамп во Мичиген, тврдат дека поради софтверска грешка, можеби е намален бројот на неговите гласови. Додека сите најнови податоци...

Свет 06.11.20 | 18:34

Во Џорџија ќе има повторно пребројување на сите гласови од изборите

Официјални претставници на американската сојузна држава Џорџија, една од клучните за исходот од претседателските избори во САД, најавија дека ќе има пребројување на...

Македонија 16.07.20 | 17:17

Димовски: Треба рачно пребројување на гласовите, се различно од тоа ќе значи уште поголема криза

Треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации, напиша на фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ...

Црна хроника 16.07.20 | 13:24

Се запалило возилото со гласачките ливчиња од Гостивар, дури одело кон ДИК

Возило на гостиварската Изборна комисија, во кое се наоѓал изборниот материјал од гласањето во Општина Гостивар што комисијата го носела во ДИК, рано изутринава, од...

Македонија 09.07.20 | 15:44

Заев си го доби по нос сред пазар: Нема веќе албански гласови за тебе во Тетово

Гласовите од Албанците нема да ги имате, му порачаа тетовските пазарџии на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за време на неговата денешна посета на Тетво. На прашањето...

Македонија 13.02.20 | 23:25

Пазарот нема крај! Да му се нагади на човек “политикава” …

Пазарот нема крај! До недела може да се очекува да биде ставена на дневен ред промена на Устав со укинување на унитарноста и воведување федерализација на Македонија....

Балкан 24.10.19 | 12:30

Неверојтана глетка: Гласачките ливчиња од Србија се броеја во скафандери

По прекинот на броењето на гласовите од Србија на 13 октомври, поради наводно труење, службениците на Централната изборна комисија на Косово, започна процесот на верификација...

Музика 19.05.19 | 10:45

Како всушност се собираа гласовите од публиката и кој навистина гласаше за нас

Поради променетиот начин на гласање, ретко кому му е јасно како всушност се собираа гласовите од публиката на „Евровизија“ и како се стигна до тие бодови. Гласовите...

Сцена 19.05.19 | 00:49

Тамара ја делат два поени од победа, ова се земјите кои и дадоа поени на Македонија

Македонија оваа година со „Proud“ на Тамара Тодевска направи вистински успех на песна за Евровизија, еве кои земји, гласаа на нашата македонска претставничка: Пет поени...

Македонија 14.05.19 | 13:55

Пендаровски: Не должам никому ништо за изборот на претседател

Не должам никому ништо за изборот на претседател, вели новиот македонски претседател во интервјуто за „360 степени“, одговарајќи на прашањето дали се чувствува како...

Македонија 14.05.19 | 10:05

За мене гласаa 100.000 Македонци повеќе отколку за Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска во вчерашното интервју за „Алфа“ рече дека за неа гласале околу 100.000 Македонци повеќе отколку за консензуалниот кандидат на СДСМ...

Македонија 05.05.19 | 20:14

90 илјади гласа од ДУИ за Пендаровски

Демократската Унија за Интеграција го поздравува одвивањето на изборниот процес, како во првиот така и во вториот круг и оценува дека изборниот процес е успешно завршен...

Македонија 19.04.19 | 17:12

СДСМ дели дрва пред митингот во Охрид

СДСМ продолжува со купувањето на гласови. Денеска Зоран Заев има митинг во Охрид, каде повторно е забележано кршење на изборниот законик. Како што предупредува потпретседателот...

Култура 25.03.19 | 13:57

Кастинг за гласови за првиот долгометражен македонски анимиран филм

Првиот долгометражен македонски анимиран филм „Јон Вардар против Галаксијата” во продукција на „Линкс студио” објави кастинг за гласови, кој е отворен за сите...