Ознака: Герасимовски
Скопје 07.09.22 | 14:22

Фирма ангажирана од Општина Центар заедно со улицата Козара ги асфалтирала и шахтите и решетките за канализација

Фирма ангажирана од Општина Центар заедно со улицата Козара ги асфалтирала и шахтите и решетките за канализација. Откако со месеци оваа улица во скопски Капиштец каде...

Скопје 22.07.22 | 15:04

Герасимовски: МВР изврши увид во катната гаража кај ТЦ „Буњаковец“ – оштетени се вкупно 18 возила и приведено 1 лице

По немилиот настан кој утринава се случи во монтажната катна гаража зад ТЦ „Буњаковец“, градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, разговараше со Игор...

Скопје 31.03.22 | 09:51

Герасимовски бара парк од 9000 м2 и градинка на просторот на „Треска“

Државното земјиште на локацијата „Треска“ во Центар да биде парк со големина од 9.000 метри квадратни, а да се изгради и градинка, бара градоначалникот на Општина Центар,...

Скопје 02.03.22 | 10:46

Герасимовски на средба со американската амбасадорка Кејт Мари Брнз

Продлабочување на соработката и нови заеднички локални активности со Амбасадата на САД во РСМ – ова го договоривме на вчерашната средба со амбасадорката на САД во...

Скопје 18.02.22 | 15:12

Герасимовски во посета на градинката „Пинокио“ во Центар, најави реконструкција на два клона

Градоначалникот на општина Центарн, Горан Герасимовски, денеска, беше во посета на градинката „Р.Ј.Корчагин“ и матичниот објект „Пинокио“ кои слават 74 години од постоењето. По...

Скопје 11.02.22 | 12:04

77 прочистувачи за воздух во основните училишта во Центар

Општина Центар достави 77 прочистувачи за воздух во седум основни училишта во општината. Денеска, градоначалникот Горан Герасимовски, со претставници од општинските...

Скопје 28.01.22 | 19:53

Герасимовски: Состојбата на Водно ја решаваме заедно со граѓаните

На барање на градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, вчеравечер се одржа средба со граѓаните од Водно, односно со жителите од улиците „Питу Гули“, „Козара“,...

Скопје 08.11.21 | 14:16

Вложуваме во квалитетно образование во сите училишта во општина Центар

Горан Герасимовски градоначалникот на општина Центар денеска присуствуваше на патрониот празник на едно од најстарите основни училишта во општина Центар, ООУ „Димитар...

Скопје 19.10.21 | 19:07

Герасимовски: Во мене ќе имате партнер за заедничко решавање на проблемите

Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар од СДСМ и Коалицијата денеска на сограѓаните од општината им пренесе јасни пораки дека општина Центар треба...

Скопје 04.10.21 | 19:56

Герасимовски: Во делот на Холидеј ин, ќе се залагаме за зелен појас

Целосно ќе се определиме за хумани организации. Во делот на Холидеј Ин, целосно ќе се залагаме за зелен појас, вели кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите...