Ознака: газда
Црна хроника 19.11.20 | 12:39

Повторно во тетовско: Приведен угостител кој работел и после 21 часот

Вчеравечер околу 23.15 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.Ш.(21) од тетовски Групчин, сопственик на угостителски објект, лоциран на регионалниот...

Калеидоскоп 28.10.20 | 15:51

Газда во хрватска компанија ги казнува вработените ако завршат во самоизолација

Хрватот Ѓуро Хорват е сопственик на компанијата „Техникс“ кој на сите свои вработени им упатил допис дека ќе ги казнува доколку завршат во самоизолација. Тој ќе им...

Калеидоскоп 07.04.20 | 14:45

Светиниколци до директорот на „Мода“: Каде ќе ти оди душата после оваа тортура?

Би требало да го започнам овој статус со „почитуван Господине” Ангел Димитров, но не го заслужуваш ниту едното, ниту другото. Вака го започнува своето обраќање лидерот ...

Црна хроника 24.01.20 | 16:18

Драма во Скопје: Газда претепал малолетна потстанарка

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.Ј. (65) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 23.01.2020 во СВР Скопје, С.Ј. (21)...

Црна хроника 21.11.19 | 23:32

Градежен работник паднал од трети кат и се повредил, газдата глумел дека не го познава

Градежен работник вчера паднал од скеле на третиот кат од објект во изградба во Штип. Несреќата се случила во населбата „8 Ноември“, од каде што работникот со повреди...

Црна хроника 30.08.19 | 12:12

Лицето што го демолираше зелениот покрив на ГТЦ е газда на хотел

Лицето кое синоќа го демолираше зелениот покрив на Градскиот трговски центар (ГТЦ) во Скопје е газда на хотел кој се наоѓа во трговскиот. Вработени во ГТЦ за СДК.мк велат...

Патувања 08.08.19 | 14:38

Газда ќе оди на одмор во Турција заедно со своите 3.500 работници

Индиски бизнисмен во текот на овој месец ќе престојува на одмор во Истанбул, каде со себе ќе поведе 3.500 свои вработени, за што ќе потроши над 10 милиони долари. Како што...

Калеидоскоп 23.02.19 | 21:19

Не земал плата две години, па му го запалил камионот на газдата

Работник од фирма во Сплит на пауза за ручек ги скршил стаклата на камионот на газдата, па го запалил. За да биде случајот уште полош, во близина имало 10 плиснки боци,...

Калеидоскоп 11.01.19 | 11:37

„Драгица веќе не живее тука, се пресели кај швалерот“

Несекојдневна „потерница“ за жена по име Драгица деновиве ги забавува корисниците на социјалните мрежи во регионот. Постот веќе некое време кружи на социјалните мрежи,...